Varniuko laboratorija

 

 

Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijoje nuo rugsėjo vidurio pradėjo veikti „Varniuko laboratorija“.  Pačius smalsiausius ir kantriausius mokinius čia subūrė 3a klasės mokytoja Egidija Žukauskienė.

Pirmojo užsiėmimo metu vaikai ne tik susipažino su laboratorijos taisyklėmis, bet ir atliko kelis smagius bandymus. Labiausiai vaikus sužavėjo „Dramblio dantų pasta“.

 

Sliekų gyvenimo ypatumai

Moksliukai ir Mokslininkai domėjosi sliekų gyvenimo ypatumais. Aiškinosi, ar tikrai šie maži padarėliai bijo šviesos ir aštraus kvapo, juos svėrė ir matavo kūno ilgį, bandė nustatyti rūšį. Įdomiausia buvo tyrinėti naktinius sliekus. Martyno naktinis sliekas svėrė net 7 gramus! Užsiėmimo pabaigoje jaunieji tyrėjai įrengė sliekų fermas ir kelias dienas stebėjo paslaptingą jų gyvenimą.

 

Kodėl lapai keičia spalvas?

Šią savaitę mokiniams teko padirbėti iš peties. Jie aiškinosi, kas yra chlorofilas, kaip vyksta fotosintezė.  Atliko kelis įdomius bandymus laboratorijoje ir gimnazijos kieme. Įsitikino, kad augalai „geria“ vandenį. Ypač patiko iš arčiau apžiūrėti lapus pro mikroskopą.

Smagūs bandymai su actu ir soda

Ar žinojote, kad acto ir sodos pagalba galima pripūsti balioną? O, kad sniego senius galima lipdyti rudenį? Gaila, bet netikėtai  į Varniuko laboratoriją atėjo pavasaris ir iš sniego senių liko tik spalvotos putos.

Dirvožemio tyrimas

Šią savaitę Mokslininkai ir Moksliukai domėjosi, kokie dirvožemio sluoksniai glūdi žemės gilumoje. Mokiniai ne tik pasidarė vertikalų dirvožemio pjūvį, bet ir pasėjo įvairių prieskoninių augalų. Tyrėjams patiko tirti ir patį dirvožemį. Paaiškėjo, kad gimnazijos gėlynuose žemė neutrali, o teritorijos pakraščiuose šarminga.

O sekmadienio rytą mokytoją Egidiją labai nudžiugino atsiųsta Danieliaus Gustaičio nuotrauka. Pirmieji lapinių burokėlių daigai pasirodė! Valio !

 

Pirmadienį sulaukėme jau gausesnio derliaus. Savo nuotraukas atsiuntė Andrėja, Motiejus ir Giedrė.

 

Ugnikalnis

Šį kartą mažieji tyrinėtojai domėjosi ugnikalniais. Mokiniai sužinojo ne tik kaip veikia ugnikalnis, bet ir pasigamino jį patys. 

 

Kinetinio smėlio gamyba

Medžiagų tirpumas vandenyje

Šį kartą Mokslininkai ir Moksliukai aiškinosi, kas yra molekulė ir atomas, bei pasigamino vandens ir druskos molekulių modelius. Smagiausia mokiniams buvo tirti įvairių medžiagų tirpumą vandenyje.