Ugdymas karjerai

Ugdymo karjerai tikslas – sudaryti sąlygas visiems mokiniams ugdytis karjeros kompetencijas, kurios yra svarbios norint sėkmingai pasirinkti mokymosi kryptį, profesiją ar darbo veiklą, pereiti iš mokymo aplinkos į darbo aplinką, taip pat tolesnei profesinei raidai ir mokymuisi.

 Ugdymo karjerai uždaviniai mūsų gimnazijoje:

1. Skatinti mokinius pažinti savo asmenybės savybes, interesus, gabumus, įgūdžius ir jų sąsajas su karjera;

2.  plėtoti darbo galimybių, darbo pasaulio ir profesijų įvairovės ir kaitos supratimą;

3.  ugdyti pozityvią nuostatą mokymosi ir darbo (karjeros) atžvilgiu;

4. skatinti gebėjimus sieti savo mokymosi rezultatus, kompetencijas, gabumus ir interesus su karjeros pasirinkimais.

Mokinius konsultuoja:

Gimnazijos pavaduotoja ugdymui Jelizaveta Lichtinšain

savo kabinete

savo darbo valandomis

Psichologė Ruth Reches

savo kabinete

savo darbo valandomis

Socialinė pedagogė Viktorija Grinkevičienė

savo kabinete

 
     2018 m. sausio 29 dieną 9 klasės mokiniai su socialine pedagoge Viktorija lankėsi Vilniaus statybininkų rengimo centre, kur susipažino su centro mokymosi programa ir aplinka bei dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose.


    2018 m. sausio 12 d. mūsų gimnazijoje lankėsi greito mokymosi ir skaitymo specialistas Algirdas Karalius, kuris 10 klasės mokiniams pristatė greito mokymosi ir skaitymo metodus bei pasidalino praktiniais patarimais, kaip greičiau įsiminti naują informaciją.


     2018 m. sausio 9 d. mūsų gimnazijoje lankėsi Aleksandro Stulginskio studijų skyriaus vadybininkė Emilija Žikaitė, kuri 12 klasės mokiniams pristatė šio universiteto studijų programas.


    2017 m. lapkričio 21 dieną gimnazijoje lankėsi Kastu.lt atstovė, kuri 12 klasės mokiniams pristatė organizacijos veiklą ir supažindino mokinius su studijų užsienyje galimybėmis.
___________________________________________________________________


      2017 m. spalio 24 dieną karjeros specialistas Olegas Koršunovas 12 klasės mokiniams pristatė ugdymo karjerai programą „Atrask savo pašaukimą“.

                                  ______________________


     2017 m. rugsėjo 15 d. mūsų gimnazijoje lankėsi karjeros konsultantas Olegas Koršunovas, kuris 9 – 11 klasių mokiniams originaliai ir kūrybiškai pristatė ugdymo karjerai skirtą programą „Atrask savo pašaukimą“.


                                            _______________________


     2017 m. sausio 27 dieną gimnazijoje lankėsi buvusi mūsų auklėtinė Karmela Blank – Vilniaus Universiteto medicinos specialybės IV kurso studentė. IX – XI klasių mokiniams ji pristatė medicinos, kineziterapijos, ergoterapijos, slaugos ir visuomenės sveikatos specialybes bei studijų programas.
                                           _______________________________


     2017 m. sausio 13 dieną gimnazijos aktų salėje 8 – 11 klasių mokiniams vyko seminaras – pamoka „Kaip atsakingai pasirinkti profesiją?“. Dėkojame Jonei Kučinskaitei – Sarafinienei ir Gintarui Sarafinui už įdomų ir informatyvų renginį.

dsc_0961
    2016 m. gruodžio 14 dieną 8 klasės mokiniai su socialine pedagoge Viktorija Grinkevičiene lankėsi Vilniaus statybininkų rengimo cente, kur susipažino su profesinio mokymo programomis ir praktiniu darbu. Dėkojame mokytojams Astai Šimakauskienei ir Jonui Šmigelskiui už šiltą priėmimą ir įdomią ekskursiją.
dsc_0966
                               _______________________________

dsc_0918
      2016 m. gruodžio 9 dieną vyko 9 – 10 klasių susitikimas su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto karjeros centro atstovais, kurie pristatė studijų programas.

dsc_0926
    2016 m.gruodžio 5 dieną „Kalba.lt“ atstovai Aistė Rimkutė ir Tomas Žalnora 9 – 10 klasių mokiniams papasakojo apie studijų užsienyje galimybes ir stojimo eigą.
dsc_0915
                            _____________________________
 
dsc_0781
    2016 m. lapkričio 25 dieną 9 klasės mokiniai su klasės auklėtoja Viktorija Grinkevičiene ir fizikos mokytoja Angele Borodiniene lankėsi parodoje „Mokykla 2016“. Parodoje devintokai aplankė STEM veiklos „Newton“ stendą, kur išbandė praktines, su mokslu susijusias žinias bei atliko įvarius mokslinius eksperimentus.
dsc_0786
                                       __________________________

dsc_0763
      2016 m. lapkričio 11 dieną Kalėjimų departamento prie LR teisingumo ministerijos mokymo centro vyr. specialistės Rosita Bilotienė ir Nadiežda Kudrauskas 12 klasės mokinius supažindino su Lietuvos bausmių vykdymo sistema, veiklos specifika bei šios srities specialistų rengimo ypatumais.
 
                                             __________________________

      2016 m. spalio 14 d. 11 – 12 klasių mokiniai susitiko su užsienio studentų sąjungos įkūrėju ir FOX.LT organizacijos atstovu Vadimu Sazonik, kuris pristatė unikalią studijų užsienyje organizaciją, individualiai padedančią pasirinkti norimą užsienio šalies aukštojo mokslo įstaigą bei studijų programą.
                                             __________________________ 

p1030351
     2016 m. spalio 14 d. 9 klasės mokiniai dalyvavo studijų ir karjeros pasirinkimui skirtame renginyje STUDFESTAS 2016, kuriame susipažino su įvairiomis universitetinių ir neuniversitetinių mokslo įstaigų siūlomomis studijų programomis bei išgirdo įkvepiančias garsių ir profesinių aukštumų pasiekusių žmonių istorijas.
dsc_0238dsc_0242
dsc_0248
                                             __________________________

dsc_0128     2016 m. rugsėjo 30 d. gimnazijoje lankėsi Gabrielė Špejeraitė, kuri 9 klasės mokiniams pristatė spalio 14 dieną vyksiančią profesinio veiklinimo konferenciją STUDFESTAS. Joje bus aptariami aktualūs jaunimui klausimai: studijų, karjeros ir gyvenimo kelio pasirinkimo galimybės.
dsc_0127

dsc_0086      2016 m. rugsėjo 16 d. mūsų gimnazijoje lankėsi architektas Donatas Šarauskas, kuris 11 – 12 klasių mokiniams pristatė architektūros specialybę, studijas bei paruošiamuosius kursus, norintiems stosti į šią specialybę. 

P1010469
     2016 m .gegužės 13 d. mūsų gimnazijoje vyko dešimtokų susitikimas su Lukiškių tardymo izoliatoriaus – kalėjimo Apsaugos ir priežiūros skyriaus inspektoriumi Valiumi Kryževičiumi ir Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Mokymo centro Kompetencijų ugdymo skyriaus vyresniuoju specialistu Mindaugu Kryžanausku.

13036336_1264657103563176_801078239_o
     2016 m. balandžio 22 dieną 8 klasės mokiniai su klasės auklėtoja Viktorija lankėsi Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre, kur vyko Vilniaus universiteto organizuojama Europos dalelių fizikos laboratorijos (CERN) paroda „Accelerating Science“.
13064041_1264657146896505_909262027_o

DSC_1610
     2016 m. kovo 24 dieną mūsų gimnazijoje lankėsi Lietuvos medicinos studentų asociacijos narės Audra Vyšniauskaitė, Deimantė Staliūnaitė ir Amit Belaitė, kurios 9 ir 10 b klasių mokiniams papasakojo apie užkrečiamų lygų profilaktiką, vakcinavimo svarbą ir žmogaus imuniteto stiprinimą.
DSC_1595


DSC_0353
     2016 m. kovo 3 dieną 10 a klasės mokiniai su socialine pedagoge Viktorija Grinkevičiene lankėsi tarptautinėje studijų parodoje, kuri vyko „Radisson Blu Hotel Lietuva“ viešbutyje. Šioje parodoje pirmą kartą dalyvavo Izraelio kultūros centras prie Izraelio ambasados. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Didžiosios Britanijos, Izraelio ir Rusijos aukštosiomis mokyklomis.
DSC_0357
                  ———————————————————————————————————–             

Kaip sužinoti, kuo būti? Kaip atpažinti savo gebėjimus ir suprasti, kas yra skirta Tau? Kaip nuspręsti, ką studijuoti, dirbti ir veikti gyvenime?

Mažasis universitetas siūlo įvairias programas ir renginius, kurie padės Tau atsakyti į įvarius klausimus, susijusius su Tavo profesine karjera! Visą informaciją gali rasti čia: www.mazasisuniversitetas.lt

Taip pat Tu jau gali registruotis į septynis kursus. Jei nerandi, kas būtų įdomu Tau, parašyk ir Tavo pageidaujama tema, gali atsidurti Mažojo universiteto siūlomų temų sąraše.
_________________________________________________________

Naudingos nuorodos internete

 

TESTAI

Profesijos pasirinkimo testas:

http://www.euroguidance.lt/karjeros-planavimas/renkuosi-karjeros-kelia/testai/profesijos-testai

Asmenybės kryptingumo testas:

http://www.euroguidance.lt/profesijosvadovas/single.php?content=testas3

Komunikacinių-organizacinių polinkių įvertinimo testas:

http://www.euroguidance.lt/profesijosvadovas/single.php?content=testas2

 

INFORMACIJA APIE PROFESIJAS

http://www.mukis.lt/lt/mokiniams.html

Profesijų vadovas:

http://www.euroguidance.lt/profesijosvadovas/

 

 

INFORMACIJA APIE STUDIJAS

http://www.aikos.smm.lt

http://www.lamabpo.lt/studiju-programos

 

STOJAMOJO BALO SKAIČIUOKLĖS

http://www.lamabpo.lt/skaiciuokle

 http://www.studijos.lt/busimiems_studentams/balu_skaiciuokle

 

BENDRASIS PRIĖMIMAS Į AUKŠTOJO MOKSLO INSTITUCIJAS LIETUVOJE

www.lamabpo.lt

 

STUDIJOS UŽSIENYJE

http://ec.europa.eu/ploteus/home.jsp?language=lt

http://kalba.lt/

http://www.kastu.lt/

 

GYVENIMO APRAŠYMO RENGIMAS

Europass gyvenimo aprašymo forma ir rengimo rekomendacijos:

http://www.europass.lt/cv

 

DARBO IEŠKA

Lietuvos darbo birža:

http://www.ldb.lt/Informacija/Puslapiai/default.aspx

Darbo ieškos portalai:

http://www.cv.lt/index.do