Tarptautiniai projektai

Tarptautinis projektas „LESSONS FOR PRESENT, LESSONS FOR FUTURE” GRAIKIJOJE

graikija2
     2016 m. vasario 29 – kovo 4 dienomis mūsų gimnazijos 5 mokinės ir 3 mokytojos dalyvavo  Erasmus+ projekte „LESSONS FOR PRESENT, LESSONS FOR FUTURE“ Graikijos mieste Salonikuose. Gyvendamos graikų šeimose mergaitės turėjo galimybę pažinti graikų gyvenimo būdą. 
     Salonikuose projekto dalyvės aplankė žydų kvartalą  Verii, unikalų UNESCO paveldo objektą – karalių kapus Verginą. Sužinojo apie tragišką Salonikų žydų bendruomenės likimą.
https://drive.google.com/file/d/0BznIIKpyhF0zcndTb1Y3MTJBYzQ/view?usp=drive_web
erasmusparty
graikija1

Tarptautinis projektas „LESSONS FOR PRESENT, LESSONS FOR FUTURE” LIETUVOJE

20160408_085116
     2015 m. lapkričio 16 – 20 dienomis mūsų gimnazijoje viešėjo Erasmus+ projekto „LESSONS FOR PRESENT, LESSONS FOR FUTURE“ dalyviai (29 mokiniai ir 15 mokytojų) iš Lenkijos, Slovakijos, Turkijos, Graikijos, Italijos, Suomijos ir Ispanijos. Svečiai domėjosi Lietuvos švietimo sistema, bendravo su bendraamžiais, žaidė vadovavimo žaidimus, ragavo tradicinių patiekalų.
     Projekto dalyvius Žydų bendruomenėje priėmė pirmininkės pavad. M. Grodnik. Vėliau svečiai sužinojo Vilniaus geto istoriją, aplankė Panerius, Tolerancijos centrą,  Holokausto istorijos Lietuvoje ekspoziciją „Žaliame namelyje“, pasivaikščiojo siauromis Vilniaus senamiesčio gatvelėmis, apžiūrėjo Vilniaus universitetą ir nuvyko į Trakus.
IMG_9068
20151118_153726

Tarptautinis projektas „LESSONS FOR PRESENT, LESSONS FOR FUTURE” ISPANIJOJE

     Lapkričio 17 – 21dienomis Elche mieste netoli Alikantės (Ispanija) įvyko pirmas projekto „Lessons for present, lessons for future” koordinatorių ir direktorių susitikimas.

Projekte dalyvauja:
LIFELONG LEARNING PROGRAMME
ERASMUS + 2014/2016
1. INSTITUTO EDUCACIÓN SECUNDARIA (IES) TIRANT LO BLANC
Elche (Alicantė)
2. 28th HIGH SCHOOL OF THESSALONIKI
Graikija, Thessaloniki.
3. VILNIAUS ŠOLOMO ALEICHEMO ORT GIMNAZIJA
Lietuva, Vilnius
4. GIMNAZJUM NR9 IM. JANA PAWLA II
Lenkija, Sosnowiec
5. ISTITUTO SUPERIORE (ISS) LEARDI
Italija, Casale Monferrato (Alessandria)
6. AHMON KOULU
Finland, Siilinjarvi
7. GYMNÁZYUM ANGELY MERICI
Slovakija, Trnava
8. METODI KOLEJI
Ankara, Turkija

     Projekto tikslas – remiantis žiauriomis praeities pamokomis, Katastrofą išgyvenusių žmonių biografijomis, auklėti jaunimą, skatinti gyvenime užimti aktyvią poziciją.
     Ieškome spalvingų biografijų žmonių, kurie išgyveno Antrojo pasaulinio karo žiaurumus. Kaip paaiškinti žmonių pozicijas, kodėl vieni paklusniai ėjo į mirtį, o kiti priešinosi, kodėl vieni šaudė, o dalis žmonių tik stebėjo situaciją iš šono?
     Mūsų laukia daug darbų: interviu, filmavimai, pristatymai, parodos. Keliausime į Lenkiją, Suomiją, Graikiją, Ispaniją.
   Kadangi projekto lėšos buvo sumažintos beveik 40%, mums teks priimti 33% daugiau svečių, negu mes turėsime kelionių, neturėtume dalyvauti susitikime Turkijoje… Reika pripažinti, Turkijos atstovai parodė geranoriškumą, gerą valią ir sutinka mus priimti, padengti išlaidas, jei sutaupytume lėšų kelionei.
Kelionės ir bendravimas su kitais žmonėmis pakeičia kiekvieno dalyvio gyvenimišką poziciją, pasaulėžiūrą, daro didžiulę įtaką jo ateičiai. Turime nuostabių pavyzdžių iš mūsų pirmojo Comenius projekto „Tolerance- the answer to the needs of contemporary Europe“.
     Puikiai suprantame, kad ne visi keliaus, bet ir tie, kas priims svečius, irgi gaus moralinę naudą: savaitę bendraus angliškai, dalyvaus ekskursijoje, pristatinės savo šalį, susipažins su kitų šalių kulūromis. Tokie susitikimai keičia gyvenimus. Mokiniai mokosi pristatyti savo šalį, mokosi viešai kalbėti, išmoksta naujų dalykų.
     Labai tikiuosi, kad mokiniai, kurie keliavo su manimi kituose projektuose, priims svečius, net jei patys nedalyvaus kelionėse.
     Po kelių metų dabartiniai moksleiviai taps verslininkais, specialistais, politikais, prezidentais. Nuo jų sprendimų priklausys šalies gerovė, inovacijos ar nepritekliai bei varganas šalies gyventojų gyvenimas. Mąstykite plačiau.
     Projektą finansuoja Švietimo Mainų paramos fondas ES lėšomis.
Plačiau skaitykite http://lessonsforpresentlessonsforfuture.blogspot.com.es

Projekto koordinatorė Teresa Segalienė

T_Segalienes_projekto_pristatymas
Projekto pristatymas mūsų gimnazijoje.
T_Segalienes_projekto_pristatymas_3T_Segalienes_projekto_pristatymas_2