Renginiai (2011-02-18 – 2011-05-02)

, Renginių archyvas

2011 GEGUŽĖS 2

     Šiandien mūsų mokyklos atstovai vyko į Panerius, kur kartu su atvykusiais iš Izraelio svečiais dalyvavo Taikos marše, skirtame Katastrofos dienai. 
     Vėliau prie paminklo įvyko žuvusiųjų pagerbimo ceremonija, kurios metu mokyklos direktorius Miša Jakobas skaitė eiles jidiš kalba, ansamblio „Simcha“ vokalinė grupė, vadovaujama mokytojos Jovitos Štikelienės, atliko Vilniaus geto himną, kiekvienas dalyvaujantis ceremonijoje mokinys padėjo savo atsineštą akmenį prie paminklo. 
     Namo grįžome nešini gautomis dovanų Izraelio vėliavėlėmis.

 Parengė Jolanta Žalienė

 

2011 BALANDŽIO 29

110429_spektaklis_2110429_spektaklis

     Mokykloje savo pastatytą spektaklį „Benjamino kelionė“ žydiška tema parodė Kauno raj. Garliavos Jonučių mokyklos teatro studijos aktoriai.

 

2011 BALANDŽIO 29

110429_sabatas_8kl110429_sabatas8kl

     Aštuntokai vedė Šabatą, papasakojo visiems istoriją apie du draugus, keliaujančius dykuma. 
     Prieš ceremoniją mokyklos direktorius Miša Jakobas visų mokyklos darbuotojų ir mokinių vardu  už ilgametį darbą  padėkojo techninio personalo darbuotojai Vladislavai Kovger ir įteikė gėlių.

 

2011 BALANDŽIO 29

     Pietų Afrikos Respublika – šalis, kurioje apie 90 % proc. gyvenančių žydų turi giminių Lietuvoje. Todėl Lietuvos žydų bendruomenė ir JDC nusprendė atkurti ryšius su ten gyvenančiais žydais ir papasakoti apie žydų gyvenimą Lietuvoje, įvairias labdaros programas, jaunimą. 
     Su šia gražia misija mes aplankėme tris miestus, dvi mokyklas, bendravome su įvairaus amžiaus žmonėmis. Taip pat davėme kelis interviu spaudos ir televizijos žurnalistams, išklausėme kelių paskaitų ir dalyvavome susitikimuose su įvairiais svarbiais žmonėmis. 
     Taip pat aplankėme Keiptauno sinagogą ir Pietų Afrikos žydų muziejų (South African Jewish Museum). Kelionėje buvome sutikę ORT sekretorių ir kitų žmonių, kurie yra padėję mūsų mokyklai. 
     Gyvenome šeimose, kurios turi po keletą vaikų. Ir mes ateityje labai tikimės sulaukti svečių iš Pietų Afrikos.

 Parengė Ina Frišmanaitė

 

2011 BALANDŽIO 28

patycios_5b

     5b klasės auklėtojos Teresos Segalienės kvietimu klasės valandėlę apie patyčias pravedė socialinė pedagogė Viktorija Grinkevičienė.

 

2011 BALANDŽIO 22

pesach

     Dviems savaitėms likus iki Pesach šventės rabinas Chaim Burštein mokytojams pravedė seminarą apie Pesach šventę.
     Visą savaitę prieš šventę hebrajų kalbos mokytojai Veronika ir Konstantin Dvorkin vyresnių klasių mokiniams vedė žaidimą „Surask dėlionę“. Kiekvieną dieną klasės gaudavo užšifruotą laišką hebrajų klaba. Mokiniai turėjo jį perskaityti ir surasti savo dėlionės dalį. Savaitės pabaigoje susumuoti rezultatai ir apdovanoti nugalėtojai. 
     Kiekvienoje klasėje buvo pravestas Pesach sederis su visais šventiniais atributais. 
     Pradinėms klasėms pravestas sederis valgykloje. Vaikai hebrajų kalba dainavo šventines daineles, minė mįsles. III klasės mokiniai su mokytojomis Ruth Reches ir Veronika Dvorkin parengė spektaklį hebrajų klaba apie žydų išvarymą iš Egipto. Dėkojame Ritai Antanovičienei už pagalbą. 
     Prieš atostogas mokiniai susitvarkė savo klases ir jose prieš šventes nebeliko nė dulkelės. Mes garbingai sutikome vieną pagrindinių žydų švenčių – Pesach.

 Parengė Veronika Dvorkin  

 

2011 BALANDŽIO 22

pesach_5bpesach_5b_kl

     Šventinio Pesach Sederio papročių mokėsi 5B klasės mokiniai su mokytoja Polina Soloveičik ir klasės auklėtoja Teresa Segaliene.

 

2011 BALANDŽIO 18

matematikos_olimpiadamatematikos_olimpiada_2

     Balandžio 15 dieną Vilniaus Šeškinės vidurinėje mokykloje vyko VIII-oji moksleivių kūrybinių darbų konferencija, kurios metu buvo apdovanoti Vilniaus miesto matematikos olimpiados nugalėtojai.
     Mūsų mokyklos mokiniai M. Movzon, J. Braver ir M. Braver apdovanoti pagyrimo raštais: J. Braver ir M. Braver – II vieta, M. Movzon – padėka. 
     Sveikiname vaikinus ir juos parengusius mokytojus I. Braverį, A. Jegorovą ir T. Sezemanienę.

 Parengė Tatjana Sezemanienė

 

2011 BALANDŽIO 18

kristina_jakov

     Mūsų mokyklos aštuntokai Jakov Braver ir Kristina Reimerytė dalyvavo Vilniaus miesto 8 klasės mokinių fizikos olimpiadoje ir buvo apdovanoti padėkos raštais. 
     Sveikiname Jakov ir Kristiną bei dėkojame fizikos mokytojai Angelei Borodinienei už mokinių parengimą.

padeka

 

2011 BALANDŽIO 18

110407videokonferencija110407_videokonferencija

     Balandžio 7 d. įvyko vaizdo konferencija tarp Vilniaus ir Kijevo mokyklų, kurią vedė p. Yakov Ronkin iš Londono. Užsiėmimo metu mokiniai sprendė loginius uždavinius. Stebėti vaizdo konferencijos trumpam buvo užsukę svečiai iš užsienio.

 

2011 BALANDŽIO 15

110406_ix_fortas110406_ix_fortas_2

     Balandžio 6 dieną keliavome į Kauną. 
     Einant senamiesčio gatvėmis mokytoja Roza pasakojo, kaip žydai atsikėlė gyventi į Kauną, kokie žymūs žydai šiame mieste gyveno. Po to nuvykome pasižiūrėti Kauno geto vartų ir labai nustebome vietoj jų pamatę memorialinį paminklą, bet mokytoja paaiškino, kad vartai sugriauti. 
     Vėliau nuvažiavom prie devintojo Kauno forto, kuriame Antrojo pasaulinio karo metais kalino ne tik politinius nusikaltėlius, žudikus, vagis, bet čia vežė ir žydus, kad po kurio laiko sušaudytų. 
     Muziejuje sužinojome IX forto istoriją: jis pradėtas statyti 1902 m., baigtas – 1913 m. Tai dviejų aukštų kareivinės, kuriose yra buitinės ir sanitarinės patalpos, šaudmenų, maisto sandėliai, požeminiai perėjos iš kareivinių prie gynybinės sienos. 
     IX fortas – masinių žudynių vieta, kur naciai nužudė daugiau nei 50 000 įvairių tautybių žmonių, tarp jų daugiau nei 30 000 Kaune gyvenusių ir 10 000 – iš kitų Europos valstybių atvežtų žydų tautybės žmonių. 
     Nuo 1958 m. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Kauno IX fortas – Respublikinės reikšmės muziejus. 
     Mums ši kelionė patiko ir, manau, turėjo didelės pažintinės reikšmės.

 Parengė Mark Fukson, 6 kl.

110406_ix_fortas_4110406_ix_fortas_3

 

2011 BALANDŽIO 13

m_bavejanas_1kl._2m_bavejanas1kl

     Vilniaus miesto pirmų klasių mokinių meninio skaitymo konkurse „Mano pirmasis poezijos posmas“, vykusiame Tuskulėnų vidurinėje mokykloje, skambėjo gražiausi lietuvių poetų posmai. Mažieji skaitovai skambiai deklamavo apie pavasarį, saulutę, raides pabėgėles, net apie didžiąją meilę. Konkurse dalyvavo 21 mažasis skaitovas iš įvairių Vilniaus miesto mokyklų. Skaitovai ir juos ruošę mokytojai susilaukė ir pastabų, ir pagyrų iš garbių komisijos narių. 
     Markas Bavėjanas su Salomėjos Nėries eilėraščiu „Vėjas ir vaikai“ užėmė III-ąją vietą.

 Parengė mokytoja Dalia Gricienė  

m_bavejanas_1kl._3m_bavejanas_1kl

 

2011 BALANDŽIO 12

110411_prof_pyragas110411prof_pyragas

     Aštuntokų susitikimas su profesoriumi Kazimieru Pyragu, Dominyko Borodino seneliu. 
Profesorius pasakojo mokiniams apie vaikystėje patirtą tremtį, atsakinėjo į klausimus.

 

2011 BALANDŽIO 9

conexum_logo

 Baigėsi daugiau nei mėnesį trukęs informacinių technologijų tarptautinis konkursas CONEXUM.
Sveikiname gausiai ir sėkmingai pasirodžiusius  moksleivius.

conexum_11final

 Parengė Jonas Ruigys

 

2011 BALANDŽIO 8

padeka_iiiv_karm_vilno600dipl_it_olimp_karmbl_110331

   Sveikiname dešimtos klasės mokinę Karmelą Blank kuri Vilnaius miesto 22-ojoje mokinių informatikos olimpiadoje užėmė trečiąją vietą, o 2011 m.  kovo pab. dalyvaudama pirmą kartą baigiamajame Lietuvos 22-osios mokinių informatikos olimpiados ture iš 51 mokelivio taip pat sugebėjo aplenkti ne vieną moksleivį, o ir nedaug taškų pritrūko iki LR Švietimo ir mokslo ministerijos padėkos rašto.
   Linkime sėkmės ir tikimės, kad ateityje dalyvavimo patirtis šiose olimpiadose bei užsibrėžti tikslai išmokti C++ programavimo kalbos leis užimti aukštesnes vietas.

 Parengė Jonas Ruigys

 

2011 BALANDŽIO 7

     Mokykloje lankėsi gausi svečių delegacija iš užsienio: Lenkijos, Vengrijos, Estijos, Latvijos, JAV, Izraelio. Svečiai grožėjosi mokyklos aplinka, tvarka, švara, puikiai įrengtais kabinetais. Pabuvojo mokyklos valgykloje, bibliotekoje, aplankė kabinetus, buvo užsukę ir į hebrajų kalbos kabinetą. 
     Svečius maloniai nustebino A. Gotesmano naujos krypties pamoka su mažesniųjų klasių vaikais.

 Parengė mokyklos direktorius Miša Jakobas 

 

2011 BALANDŽIO 7

110407_apdovanojimai_sachmatai_saskes

Šachmatų ir šaškių turnyrų nugalėtojų apdovanojimas.

 

2011 BALANDŽIO 7

110405_peledu_karalystes_sargai2110405_peledu_karalystes_sargai

      Balandžio 5 dieną bibliotekoje įvyko kino popietė, rengiama pagal mokinių užimtumo projektą. Šįkart režisieriaus Zacko Snyderio filmu „Pelėdų karalystės sargai“galėjo mėgautis 1 – 2 klasių mokiniai. Tai nuostabi istorija apie pelėdžiuką, kuris tiki savimi ir tuo, kad viską reikia daryti teisingai.

 

2011 BALANDŽIO 6

                  m_chasazyrovaite_diplomas
m_chasazyrovaite

     Sveikiname penktokę Moniką Chasažyrovaitę, kuri Vilniaus miesto meninės gimnastikos jaunučių pirmenybėse užėmė III vietą.

 

2011 BALANDŽIO 4

protmusis4protmusis3

     Balandžio 1 d., penktadienį pirmą kartą mūsų mokykloje buvo organizuotas „Protmūšis“. Šiame konkurse savo žinias galėjo patikrinti 7 – 11 klasės mokiniai. Renginio pradžioje burtų keliu visi dalyviai buvo suskirstyti į 4 komandas. Vėliau komandos išsirinko kapitonus ir sugalvojo pavadinimus. I komanda -„Evrejskije percy“, II komanda – „Zylės“, III komanda – „Just Jew it“ ir IV komanda – „Bananai“ varžėsi penkiuose turuose, iš kurių vienas buvo muzikinis, kitas – skirtas mūsų mokyklai. Po įnirtingos ir ilgos kovos pusės balo skirtumu netikėtai laimėjo „Zylės“, kurios tik paskutiniame ture aplenkė visą konkursą pirmavusią „Just Jew it“ komandą. Renginyje dalyvavo ir mokyklos direktorius Miša Jakobas, kuris pažadėjo asmeniniu prizu apdovanoti mokyklos ture daugiausiai taškų surinkusią komandą. Šia komanda tapo „Just Jew it“. 
     Renginį organizavo Mokinių taryba, vedė Mokinių tarybos pirmininko pavaduotoja Karmela Blank. 
     Nuoširdžiai dėkojame direktoriui Mišai Jakobui už renginio finansavimą ir visiems konkurso dalyviams. Tikimės, kad šis renginys taps gražia tradicija.

 Parengė socialinė pedagogė Viktorija Grinkevičienė  

protmusis2protmusis

 

2011 BALANDŽIO 3

teresa_zana_110401talinas_110401

     Kovo 31 – balandžio 2 dienomis mūsų mokyklos mokytojos Žana Gorevskaja ir Teresa Segalienė dalyvavo Taline vykusiame Baltijos šalių žydų mokyklų seminare „Laisvės samprata judaizme ir Pesach šventėje“, kurį organizuoti padėjo Bar – Ilano universitetas ir Pinkaus fondas bei Izraelio Švietimo ministerija.

 

2011 BALANDŽIO 1

110401sabatas_1kl110401sabatas_1kl_2

     Pirmokai balandžio 1-ąją dieną visai nesumelavo. Vaikai įtikinamai pasakojo apie ypatingąjį prieskonį, kurį gauna tik tie žydai, kurie laikosi tradicijų ir šventiškai sutinka Šabatą.

 Parengė mokytoja Dalia Gricienė

110401_sabatas_1kl110401sabatas_1kl_3

 

2011 BALANDŽIO 1

110401sabatas_8kl110401_sabatas_8kl

     Mokykyklos fojė įvyko aštuntokų parengtas Šabatas.

 

2011 BALANDŽIO 1

ieva_10kl

     Šiandien mokyklos fojė įvyko pirmuosius žingsnius meno pasaulyje žengiančios dešimtokės Ievos Janauskaitės fotografijų parodos atidarymas. 
     Sveikiname merginą ir linkime jai kūrybinės sėkmės!

 

2011 KOVO 28

110328_oliveris_tvistas110328oliveris_tvistas

     Kovo 28 dieną bibliotekoje įvyko ketvirtoji kino popietė, rengiama pagal mokinių užimtumo projektą. Šįkart 8 klasių mokiniai buvo pakviesti pasižiūrėti ir aptarti Romano Polanskio režisuotą filmą pagal to paties pavadinimo Čarlzo Dikenso romaną “Oliveris Tvistas”. 
    Filmą trumpai pristatė 8 klasės mokinys Erikas Tiurinas.

 

2011 KOVO 29

olimp_lic_kb_110327

    Dešimtokė Karmela Blank nuo 2011 kovo 27 d. iki 2011 kovo 30 d. dalyvauja Vilniaus licėjuje vykstančioje Lietuvos mokinių 22-ojoje informatikos olimpiadoje.  Iškilmingoje atidarymo ceremonijoje buvo paminėta, kad informatikos olimpiados respublikinis baigiamasis II etapas  pirmą kartą vyksta sostinėje. Sveikinimo kalboje Lietuvos Respubliko Švietimo ir mokslo ministerijos atstovė, pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyrius vyriausioji specialistėMarytė Skakauskienė pasveikino visus olimpiados dalyvius, palinkėjo sėkmingo darbo vienoje iš geriausių ir stipriausių Vilniaus mokyklų – Licėjuje ir pasidžiaugė, kad visuomet tokioje vyriškoje olimpiadoje šiais metais dalyvauja ir mergina. Karmela Blank yra vienintelė mergina tarp penkiasdešimt vieno olimpiados dalyvio.
   Susirinkę moksleiviai dvi dienas turės spręsti sunkius sudėtingus uždavinius ir rašyti programas FreePascal ar C++ kalbomis. Taip pat dalyviams numatyta ir turininga programa – ekskursijos, krepšinio varžybos, o vakare užduočių aptarimas ir testavimas.
   Tai pirmas toks aukštas mūsų mokyklos pasiekimas. Šiame ture dar nedalyvavo nei vienas mokyklos moksleivis, tad ypač džiugu ir linkime sėkmės.

 Parengė Jonas Ruigys

 

2011 KOVO 25

110325_sabatas_3kl

 III klasės parengtas Šabatas.

 

2011 KOVO 25

aleksandras_liauska

     Sveikiname penktoką Aleksandrą Liaušką, kuris Vilniuje vykusiose tradicinio Aikido varžybose Taijutsu rungtyje užėmė I vietą.

 

2011 KOVO 24

110324_parama_japonijai110324parama_japonijai
110324_parama_japonijai_2

     Kovo 24 dieną Mokinių tarybos nariai su mokyklos direktoriumi Miša Jakobu organizavo paramos akciją nukentėjusiems Japonijos vaikams. Šioje akcijoje dalyvavo visi mokyklos bendruomenės nariai. Per pertraukas mokyklos fojė susirinkę mokiniai, mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai peržiūrėjo Elinos Svešnikovos parengtą pristatymą apie Japoniją ištikusią katastrofą ir skambindami trumpaisiais numeriais parėmė Japonijos vaikus. Nuoširdžiai dėkojame visiems prisijungusiems prie šios gražios akcijos.

                              Parengė Viktorija Grinkevičienė

 

2011 KOVO 24

neta_alon_2neta_alon_3

     Mūsų mokyklos mokinės Neta ir Naomi Alon dalyvavo Slovakijoje vykusiame Malacky open – tarptautiniame Europos mini kadetų ir mini – mini kadetų turnyre, į kurį susirinko žaidėjai iš 13 šalių, tarp jų stipriausios Rumunijos, Baltarusijos, Slovakijos ir Švedijos komandos. 
     Lietuvai atstovavo mini – mini kadečių rinktinė, kurią sudarė stipriausios 2000 m. žaidėjos. Lietuva – 1 komanda, kurioje žaidė Neta, pasiekė puikių rezultatų. Komandinėse ir dvejetų varžybose ketvirtokė Neta Alon su savo komandos drauge užėmė garbingą III vietą. Asmeninėse varžybose sėkmingiausiai taip pat pasirodė Neta, užėmusi III vietą. Sveikiname!
     Plačiau skaitykite http://www.freewebs.com/stalotenisoklubas/tarptautinaivar.htm

 

2011 KOVO 23

zydu_darzelis_7kl_2

     Septintos klasės mokiniai su hebrajų kalbos mokytoja Veronika Dvorkin aplankė žydų darželio vaikus, pradžiugino juos įvairiais žaidimais, papasakojo apie Purim šventę.

 

2011 KOVO 23

110316_videokonferencija110316videokonferencija_2

     Kovo 16 dieną įvyko vaizdo konferencija tarp mūsų ir Haifos mokyklų mokinių. Mūsų mokyklos septintokai hebrajų kalba skaitė ištrauką iš Magilat Ester, linksminosi, dainavo daineles.

 Parengė Veronika Dvorkin

 

2011 KOVO 22

     Mūsų mokyklos aštuntokės Liana Dolgopolova ir Kristina Reimerytė puikiai pasirodė Astronomijos olimpiados I etape ir yra kviečiamos dalyvauti baigiamajame etape, kuris vyks š. m. balandžio 28 – 30 d. Mergaites olimpiadai parengė mokytoja Angelė Borodinienė.

 

2011 KOVO 22

     2011 m. kovo 18 d. „Vilniaus dienoje“ išspausdintas mūsų mokyklos direktoriaus Mišos Jakobo straipsnis. pdf kitoks_poziuris_i_mokykla

 

2011 KOVO 21

 PIRMASIS BALTIJOS ŠALIŲ ŽYDŲ MOKYKLŲ FESTIVALIS

110317-20_talinas

     Mūsų mokyklai gimė graži idėja po 20 metų suvienyti Baltijos žydų mokyklas ir surengti muzikos, dainų ir šokių festivalį. Trumpai tariant, pasisekė. Pastarasis buvo puikiai organizuotas: skambėjo smagios dainos ir grožėjomės grakščiais šokiais. Visa tai festivalio dalyviams sukėlė gražių emocijų, visus siejo draugystė, šiluma ir nuoširdus bendravimas. Būtent tuo gali pasigirti kiekviena žydų mokykla, būtent tai yra būdinga žydų tautai: aš tau draugas, jeigu tu parodai man širdį ir sulauki atsako. 
     Mūsų vaikai puikiai pasirodė, patyrė daug įdomių įspūdžių, liko patenkinti puikiai suorganizuota kelione, logistika. Mokiniai nuostabiai gražiai tarpusavy bendravo. O juk būtent tai yra svarbu kiekvienam pedagogui. 
     Ansambliui dar daug reikia dirbti, dar daug ko reikia siekti, tačiau viskas yra įveikiama. Palinkėkime jiems sėkmės. Taip pat kviečiame mokinius įsijungti į ansamblio kolektyvą. Kas gali būti gražiau, kaip matyti savo vaiką šokantį ar dainuojantį. 
     Mieli Tėveliai, juk tai nereikalaujanti didelių išlaidų investicija į vaiko ateitį. Kaip gaila, kad ne visi tai supranta. Paprasčiausiai gaila, kai Laimės Paukštė išslysta iš rankų. Kodėl Jūs neklausote išmintingo direktoriaus balso? 
     Aš prižadu ansamblio dalyviams, kad keliausime ir toliau, bet reikia dirbti. Pigių numerių ir pigaus popso po pasaulį nevežiosime. Sėkmės!

 Parengė mokyklos direktorius Miša Jakobas

 

2011 KOVO 17

purim_6-12kl

 VI – XII klasių Purim šventė.

 

2011 KOVO 17

purim_1-5_kl

     Pravilnijo linksmiausia žydų šventė – Purim. I – V klasių mokiniai pasivertė gražiomis princesėmis, skaitytų knygų herojais, Purim šventės personažais. Visi linksmai traukė Purim daineles, ketvirtokai skaitė Magilat Ester knygą, gaminome skambias tarškynes, vaišinomės saldžiomis Amano ausimis. Kiekviena klasė pasveikino vieni kitus pasikeisdami saldžiomis dovanomis.

 Parengė Dalia Gricienė

 

2011 KOVO 17

ozas_parodaozas_paroda_3

     Kovo 14 d. 5b klasės mokiniai su savo auklėtoja T. Segalienė aplankė „Ozo“ prekybos centre vykstančią parodą „Vaikai mėnulyje“. 
     Parodoje vaikai sužinojo apie Saulės sistemą, skrydį į mėnulį, matė erdvėlaivių modelius. Mokiniai dalyvavo pamokėlėje apie mūsų galaktiką, buvo apsivilkę kosmonautų kostiumus, gavo diplomus. Vaikams ypač patiko, kad jie turėjo galimybę pabūti erdvėlaivio viduje: pažaisti, pašokinėti.

 Parengė Teresa Segalienė

 

2011 KOVO 15

mat_olimpiada mat_olimpiada_4 mat_olimpiada_2

     Kovo 9 dieną Vilniaus karaliaus Mindaugo vidurinėje mokykloje vykusioje Vilniaus miesto IV klasių mokinių matematikos olimpiadoje dalyvavęs mūsų mokyklos IV klasės mokinys Tomas Ervinas Trusovas užėmė 6 vietą ir yra pakviestas dalyvauti Respublikinėje olimpiadoje, kuri vyks Šiauliuose. Berniuką olimpiadai parengė mokytoja Audra Stagniūnienė.

 

2011 KOVO 8

110304kaziuko_muge110304_kaziuko_muge

     Kovo 4 dieną mokyklos fojė vyko Kaziuko mugė. Joje buvo eksponuojami per technologijų pamokas atlikti rankdarbiai.

 

2011 KOVO 8

110307_pradinuku_paroda_2

„Žemės grožis – gėlių žiedai. 
Gyvenimo grožis – moterų šypsenos. 
Moters grožis- švelnumas.“ 
Visi pradinukai kartu su savo mokytojomis pasitinka pavasarį! 
Gražiausi darbai: „Švelnumas“ ir „Pavasario spalvos“ eksponuojami parodoje „Gėlių pasaka“, vykstančioje Mindaugo vid. mokykloje. 
Vaikams talkino pradinių klasių mokytojos Lina, Audra, Rita, Dalia, popamokinės dienos grupės mokytoja Raisa ir dailės mokytoja Liudmila.

 

2011 KOVO 7

110302_olimpiada_ryga

     Kovo 2 dieną mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo hebrajų kalbos ir žydų tautos tradicijų olimpiadoje tarp Baltijos šalių žydų mokyklų mokinių. Rygoje vykusioje olimpiadoje mūsų mokyklai atstovavo aštuntokai Maks Dombrovskij, Mark Liberman, devintokė Ina Frišmanaitė ir vienuoliktokė Sandra Brinaitė. 
     Vaikai labai jaudinosi. Kiekvienas norėjo nugalėti ir apginti mokyklos garbę. Reikėjo įveikti 4 sudėtingus etapus. Mūsų mokiniai nepadarė gėdos ir puikiai atstovavo mokyklą – ypač per žodžiu vykusį hebrajų kalbos egzaminą. Sandra Brinaitė užėmė II vietą, o Maks Dombrovskij ir Ina Frišmanaitė – III vietą. Mark Liberman apdovanotas prizu. 
     Aš didžiavausi mūsų mokinių atsakymais ir buvau dėkinga Ruth ir Konstantinui už puikų vaikų parengimą olimpiadai.
     Po olimpiados vaikams buvo suteikta galimybė pasivaikščioti mieste su savo bendraamžiais iš Rygos ir Talino. Mokiniai labai džiaugėsi šia išvyka.

 Parengė Veronika Dvorkin

 

2011 KOVO 4

110304_sabatas5a110304sabatas5a

 5a klasės pasaka „Trys bandelės“.

110304_sabatas_5a110304sabatas_5a

 

2011 KOVO 4

110304_sabatas_anekdotai110304_sabatas_9kl

 Šabatas.

110304_sabatas_10110304_sabatas_11kl

 

2011 KOVO 3

stereotipaistereotipai_2

      Kovo 1 dieną mūsų mokyklos dešimtokai su socialine pedagoge Viktorija Grinkevičiene dalyvavo Vilniaus miesto jaunimo (10 – 11 klasių) konferencijoje „Stereotipai, griaunantys santykius“. Mokiniai parengė pranešimą „Požiūris į kitataučius Lietuvoje“. Mokiniai turėjo galimybę padiskutuoti su savo bendraamžiais apie stereotipus, dažniausiai griaunančius šiuolaikinio jaunimo santykius su bendraamžiais, tėvais, mokytojais.

 

2011 KOVO 1

     Dešimtokė Kotryna Reimerytė išimties tvarka su kitais gabiais dešimtokais dalyvavo Vilniaus miesto 11 – 12 kl. istorijos olimpiadoje ir savo amžiaus grupėje surinko daugiausiai taškų. 
     Sveikiname Kotryną ir dėkojame istorijos mokytojai Gintarei Kuklienei.

 

2011 KOVO 1

     2011 m. vasario 17 d. „Dialoge“ išspausdintas mūsų mokyklos direktoriaus Mišos Jakobo straipsnis. pdf m.jakobas

 

2011 VASARIO 28

simtadienis

 Šimtadienio akimirkos.

 

2011 VASARIO 23

110218_visata_ir_zmogus

      Vasario 18 d. Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centre vyko tradicinis respublikinis konkursas „Visata ir žmogus“, skirtas lenkų astronomo Jano Hevelijaus 400-osioms gimimo metinėms, kuriame dalyvavo mūsų mokyklos aštuntokės su mokytoja Angele Borodiniene.

 

2011 VASARIO 18

meras_skaitymai_2

     Lietuvių kalbos savaitės pabaiga – literatūriniai Icchoko Mero novelių skaitymai.
     Aktų salėje X – XI klasių mokiniai klausėsi novelių „Paskutinė vakarienė“ ir „Senė su žaliu kibirėliu“, išsakė savo įžvalgas.

 Parengė Jurgita Palikevičiūtė ir Rita Sakalauskaitė