Renginiai (2010-12-16 – 2011-02-18)

, Renginių archyvas

2011 VASARIO 18
110218_sabatas_10kl110218_sabatas10kl

 10 klasės parengtas Šabatas.

 

2011 VASARIO 18

110218_videokonferencija_2110218_videokonferencija

     Šiandien 5 b klasės mokiniai su savo auklėtoja T. Segaliene dalyvavo vaizdo konferencijoje su Kijevo ORT-o mokyklos šeštokais. Vaizdo konferencijų ciklą veda Y. Ronkin iš Londono, Veicmano Universitete dalyvavęs gabių vaikų mokymąsi ir lavinimą skatinančioje programoje. 
     Šiandien buvo paskutinė VU Vaikų universiteto paskaita „Kaip įdomios istorijos, piešinukai ir nuotraukos virsta knygomis, laikraščiais ir žurnalais?“. Kol vaikučiai klausėsi paskaitos, atvedusieji juos tėveliai/mokytojai išklausė paskaitą „Karjeros planavimas: mokinio, mokyklos ar šeimos atsakomybė?“, kurią skaitė Filosofijos fakulteto Bendrosios psichologijos katedros doc. B. M. Pociūtė. Buvo tikrai įdomu ir naudinga.

 Parengė Teresa Segalienė

 

2011 VASARIO 17

110217_dailyrastis110217dailyrastis

     V – VII klasių mokiniai dalyvavo Dailiojo rašto konkurse.
     Iš kiekvienos klasės buvo išrinkta po 3 geriausius darbus.
     Akimirkos iš laimėtojų apdovanojimo…

lt_sav_padekos_110217a

 

2011 VASARIO 15

 Vasario 16-osios minėjimas 
20110215_minejimas_virs2

       „Lietuva – akmuo prie slenksčio seno ir lietaus lašelis debesy…“ – šiais Jono Strielkūno žodžiais prasidėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas. 2011-ieji metai yra paskelbti Lietuvos kovų už laisvę ir didžiųjų netekčių metais, todėl minėjimo metu buvo prisiminti svarbiausi istorijos įvykiai ir žmonės, kovoję už šalies nepriklausomybę, nepamirštos ir Lietuvai skaudžios datos. 8 klasės mokinys Mark Alan Liberman perskaitė  jaudinančią ištrauką iš močiutės prisiminimų, kuriuose ji pasakoja, kaip jų šeima buvo tremiama į Sibirą. 
        Didelį įspūdį mokiniams paliko Senjorų teatro režisieriaus Vytauto Mikalausko skaitomos Justino Marcinkevičiaus eilės ir ištraukos iš būsimo teatro spektaklio apie Lietuvos istorijos pradžią. Minėjimo pabaigoje visa salė plojo 10 klasės mokinėms Kotrynai Reimerytei ir Karmelai Blank, dainavusioms dainą apie laisvę.
        Dėkojame visiems padėjusiems surengti Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos minėjimą.

20110215_minejimas_apac2

 Parengė Jonas Ruigys ir Jurgita Palikevičiūtė

 

2011 VASARIO 15

vasario16_pradinukai

     Mokykloje tęsiasi renginiai, kurie skirti Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo dienai – Vasario 16-ajai. 
     Esu sužavėtas renginiu, kurį parengė I – IV kl. mokytojos Audra, Rita, Lina, Raisa, Dalia ir jų mokiniai. Tokiu renginiu tikrai galima didžiuotis, nes buvo visko: vaikai dainavo patriotines dainas, skambėjo eilės Lietuvai, Tėvynei, grojo liaudies muzika. Taip pat buvo eksponuojami mūsų senelių namų apyvokos daiktai: senoviniai lygintuvai, senoviniai lagaminai, senas mokyklinis lagaminėlis, su kuriuo buvo einama į mokyklą. O jau tas valgių gardumas, dešrytės kvapas ir žemaitiškas kąstinis su bulvėmis, lietuviškas sūris su kmynais ir be. O kur dar medus ir gira! 
     Tokį renginį galėtų transliuoti ir Lietuvos televizijos kanalai, bet dirbame gi sau, vaikams. Tad dar kartą lenkiuos mokytojų sumanumui, energijai. Ačiū už nuostabią šventę.

 Parengė direktorius Miša Jakobas

 

2011 VASARIO 14

110214_sveciai110214_sveciai_2

      Šiandien mokykloje lankėsi žydų delegacija iš Niujorko ir Los Andželo.

 

2011 VASARIO 14

110214_paroda110214_paroda_2

Parodos „Vilniaus legendos“ atidarymu prasidėjo lietuvių kalbos savaitė.

 

2011 VASARIO 11

p1010072p1010065

     Trečios klasės mokiniai per hebrajų kalbos pamoką šventė projektinio darbo apie medžius užbaigimą. Kiekvienas vaikas pristatė klasės draugams savo parašytą bei iliustruotą knygelę apie pasirinktą medį. Mokiniai vaišinosi šviežiais ir džiovintais vaisiais, valgė vaisių pyragą, gėrė sultis.

Parengė hebrajų kalbos mokytojos V. Dvorkin ir R. Reches

 

2011 VASARIO 9

ilona_chilkovska_2ilona_chilkovska

     Šiandien mokykloje viešėjo žydų agentūros Sochnut atstovė Ilona Chilkovska. Po susitikimo su direktoriumi Miša Jakobu ir izraeliečiais hebrajų kalbos mokytojais, viešnia susitiko su 12 klasės mokiniais, kurie domisi galimybe po vidurinės mokyklos baigimo išvykti gyventi į Izraelį.

 

2011 VASARIO 9

monika_eidintait

  ANGLŲ KALBOS DEBATUOSE – II VIETA!
   monika_eidintait_2

 

   Anglų kalbos debatų konkursas buvo surengtas vasario 4-ąją Vilniaus Santaros vidurinėje mokykloje. Dalyvių susirinko nedaug – mažiau negu dvidešimt. Kiekvienas atstovauti savo mokyklai atėjo kartu su mokytoju. Konkurso taisyklės nesudėtingos: reikėjo angliškai pasakyti paruoštą kalbą apie imigraciją ir daugiakultūriškumą, o paskui atsakyti į klausimus. Publika stengėsi paklausti taip, kad kalbantysis sutriktų ir nesugebėtų įrodyti savo tiesos. Komisija vertino kalbą, atsakymus ir klausimus. 
     Daugiausia galima buvo kalbėti 7 minutes. Viršijus laiką, komisija perspėdavo, o galiausiai sustabdydavo. Todėl reikėjo spėti aiškiai išsakyti savo mintis. Klausimams buvo skirtos 3 minutės. Klausimai nebuvo sunkūs, tačiau reikalavo mąstymo ir užsispyrimo grindžiant savo nuomonę. 
     Man buvo įdomu dalyvauti debatuose ir klausytis kitų dalyvių kalbų. Konkurencija buvo didelė – buvo pasakyta tikrai gerų kalbų, dalyviai puikiai pasiruošę, taigi tikrai nustebau, kai užėmiau antrąją vietą. Dėl to esu labai laiminga ir dėkinga savo anglų kalbos mokytojai Leokadijai Miloš, kuri man padėjo pasiruošti šiam konkursui. 
     Jeigu kas nors ketinate dalyvauti šiame konkurse, labiausiai norėčiau palinkėti nesijaudinti. Svarbiausia – pasitikėti savimi, kalbėti aiškiai ir garsiai, ir, žinoma, tikėti tuo, ką sakote.

 Parengė Monika Eidintaitė, 10 kl.

 

2011 VASARIO 9

hebraju_pamoka1klhebraju_pamoka_1kl

     Pirmoje klasėje per hebrajų kalbos pamokas pradėta naudoti nauja metodika – rašymas ant lentelių. Vaikai rašo ant jų markeriais, parašytus žodžius gali ištrinti ir rašyti iš naujo. Ši metodika jau seniai naudojama Izraelyje. Ji leidžia mokytojai pamatyti bendrą klasės vaizdą – kuriam vaikui kokias raides sunkiau sekasi rašyti, ir tokiu būti suteikti atitinkamą pagalbą. Mokiniams labai patinka dirbti su lentelėmis, rašyti ant jų naujai išmoktus žodžius.

 Parengė hebrajų kalbos mokytojos V. Dvorkin ir R. Reches

 

2011 VASARIO 4

birz_olim110204

     2011 vasario 4 d. Vilniaus Šolomo Aleichemo vidurinės mokyklos moksleiviai: dešimtokė Karmela Blank ir šeštokas Mark Fukson dalyvavo Lietuvos mokinių informatikos olimpiados RESPUBLIKINIO etapo atrankinėje dalyje.  Respublikinės olimpiados šioje dalyje Lietuvoje užduotis sprendė beveik 300 moksleivių. Šio etapo sąrašuose buvo patekę net trys moksleiviai po mokyklinio ir po Vilniaus m. etapų, bet dvyliktokas Patrikas Cvizonas, dėl dalyvavimo kitame projekte išvyko į Izraelį ir negalėjo sudalyvauti Mykolo Biržiškos gimnazijos centre. Vilniaus mieste tokių centrų buvo net keturi: Žirmūnų, A.Mickevičiaus, M.Biržiškos ir Jono Pauliaus II gimnazijose.  Moksleiviai rašė programas Paskalio arba C++  kalba nuo 10 val. iki 15 val. 
      Mark Fukson buvo jauniausias dalyvis iš visų dalyvavusių šiame olimpiados etape. Programavimo mokiniai pradedami mokyti anksčiausiai tik devintoje ar dešimtoje klasėje. Jauniausiam dalyviui  Markui tai pirmieji žingsniai. Jis per kelis mėnesius išmoko nemažai programavimo struktūrų, jau kuria programas, o ateityje ši sukaupta patirtis, tikimės, leis pasiekti puikių rezultatų. 
      Praėjusiais mokslo metais, tuomet vienuoliktokas Patricijus Cvizonas užėmė pirmąją vietą Vilniuje kaip ir trys jau baigę mūsų mokyklą bei sėkmingai studijuojantys abiturientai Jakov Šmelkin, Jefimas Kindzinovič ir Edgar Fukson, o dešimtokė Karmela Blank šiais metais apdovanota Vilniaus miesto etape III vietos diplomu.
       Kiekvienas dalyvavimas olimpiadose ar konkursuose suteikia naujos patirties ir įgūdžių. Sėkmės ir ateityje siekiant dar aukštesnių rezultatų, pergalių ir žinių.
                                                                                                      Parengė IT mokytojas Jonas RUIGYS

birz_olim110204b

 

2011 VASARIO 4

110204_agora110204_agora_2

     Vasario 4 dieną bibliotekoje įvyko trečioji kino popietė, rengiama pagal mokinių užimtumo projektą. Šįkart 8 – 10 klasių mokiniai buvo pakviesti pasižiūrėti ir aptarti populiaraus filmo „Agora“.

 

2011 VASARIO 4

110204_sabatas2kl110204_sabatas_2kl

 Mokyklos salėje vyko Šabatas, kurį parengė 2 klasės mokiniai.

 

2011 VASARIO 4

110204_sabatas_8kl110204_sabatas8kl

     Mokyklos fojė vyko Šabatas, kurį parengė 8 klasės mokiniai. Šios savaitės pasakojimo tema – „Piniginė pilna auksinių pinigų“.

 

2011 VASARIO 4

sendaikciai_2

     Penktadienį Tradicijų kabinete vyko „Sendaikčių mugė“. 5b klasės mokiniai rinko senas monetas, knygas, buities apyvokos daiktus, pašto ženklų ir papuošalų kolekcijas. Kiekvienas mokinys pristatinėjo savo sendaiktį. 5a klasės mokiniai vaišino tradiciniais senovės lietuvių valgiais: kepta duona, sūriu, pyragais, namine gira. Popietės pabaigoje buvo menamos mįslės, sakomos patarlės, apdovanojami vaikai.

 Parengė 5a klasės auklėtoja Gintarė Kuklienė

 

2011 VASARIO 4

110203_videokonferencija110203_videokonferencija_2

      Vasario 3 d. vyko vaizdo konferencija, kurioje dalyvavo mūsų mokyklos 5 b klasės mokiniai ir Kijevo ORT-o mokyklos šeštokai. Konferenciją, skirtą loginio mąstymo lavinimui, vedė p. Jakov Ronkin iš Londono. Malonu, kad žaidimo strategiją pirmoji perprato Daniela Mendelevič ir mums pavyko laimėti prieš kijeviečius.

 Parengė Teresa Segalienė

 

2011 VASARIO 3

anglu_kabinetas_atnaujintas_2anglu_kabinetas_atnaujintas

     Mūsų mokyklos anglų kalbos mokytojai kartu su mokiniais iš naujo apipavidalino savo anglų kalbos kabinetą. Be to, kabinetas buvo papildytas nauja metodine ir mokomąja medžiaga. 
     Dėkojame mokyklos administracijai ir ypač 6 klasės mokiniams už pagalbą.

 Parengė Viačeslav Mlynkovskij

 

2011 VASARIO 3

karmela_iii_v_fool
     Dešimtokė Karmela Blank Vilniaus miesto 22-joje mokinių informatikos olimpiadoje užėmė III vietą.

karmela_b101127

 

2011 VASARIO 1

universitetas

     Vasario 1 dieną 5b klasės mokiniai su auklėtoja Teresa Segalienė lankėsi Vilniaus universitete ir išklausė Lino Būtėno paskaitą „Kaip veikia robotas?“

 

2011 SAUSIO 31

skaitovu_konkursas

 Skaitovų konkursas.

 

2011 SAUSIO 28

110128_sabatas_5a110128_sabatas5a

Sausio 28 dieną vyko 5a klasės parengtas Šabatas.

 

2011 SAUSIO 28

110128_radviliskis

     Sausio 27 dieną mūsų mokyklos atstovų komanda buvo išvykusi į Radviliškio Vaižganto pagrindinę mokyklą dalyvauti šios mokyklos Tolerancijos ugdymo centro ir Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti organizuotoje konferencijoje, skirtoje Tarptautinei Holokausto dienai paminėti. 
     Nuvykę į svečius, buvome sutikti labai šiltai. Prasidėjus oficialiajai konferencijos daliai, pristatėme savo komandą, hebrajų (mok. Veronika Dvorkin) ir lietuvių kalbomis pasveikinome konferencijos dalyvius iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Mūsų mokyklos direktorius Miša Jakobas perskaitė maldą „Iskor“, skirtą žuvusiesiems. Merginų trio (Kotryna Reimerytė, Ksenija Kuzborskaja ir Marija Kazlauskaitė), akomponuojant mok. Jovitai Štikelienei, padainavo dvi žydiškas dainas. Dainos metu buvo parodytas pristatymas apie įvairiose pasaulio vietose esančius paminklus Holokausto aukoms. 
      Kita konferencijos dalis buvo skirta dalyvių pranešimams. Mūsų mokyklos 11 klasės mokinė Jekaterina Soldatova pristatė tarptautinį projektą „Šaknys“, kuriame kasmet kartu su kitų buvusioje TSRS teritorijoje esančių žydų mokyklų mokiniais dalyvauja ir Šolomo Aleichemo vidurinės mokyklos dešimtokai. 
     Po sočių pietų vyko darbas grupėse. Įvairių mokyklų mokiniai, padedami tam pasirengusių mokytojų, kūrė plakatus, skrajutes, paminklų maketus Holokausto tema, o vėliau šiuos darbus pristatė vėl visiems kartu salėje susirinkusiems konferencijos dalyviams, Vaižganto pagrindinės mokyklos moksleiviams. 
     Konferencija baigėsi Kauno rajono Ginučių vidurinės mokyklos teatralų grupės spektakliu „Benjamino kelionė“( režisierius Jonas Daraškevičius). Išvykome namo kupini įspūdžių, naujų minčių ateities darbams. 
     Už visapusišką bei labai geranorišką pagalbą rengiantis konferencijai ir kelionei skirtas lėšas dėkojame mokyklos direktoriui Mišai Jakobui, už saugų nuvežimą ir parvežimą namo mokyklos autobusiuku- ūkiniam darbuotojui Konstantinui Chaustov. 
     Tarptautinei Holokausto aukų atminties dienai skirtos konferencijos Radviliškyje akimirkos:www.komisija.lt/lt/naujiena.php?id=1296216487

 Parengė Jolanta Žalienė

 

2011 SAUSIO 28

uzsiemimas_3kl_konfliktaiuzsiemimas_3kl_konfliktai_2

      Trečioje klasėje psichologė Ruth Reches ir klasės auklėtoja Rita Antanovičienė pravedė klasės valandėlių ciklą, skirtą konfliktams ir jų sprendimams. Mokiniai bandė apibrėžti, kas yra konfliktas, vardino emocijas bei jausmus, kylančius konfliktų metu. Kiekvienas vaikas individualiai piešė konflikto sceną ir galvojo, kokį konflikto sprendimo būdą jis galėtų pasiūlyti. Vėliau vaikai dirbo grupelėse, kuriose turėjo pristatyti savo piešinius, o po to išrinkti vieną, geriausiai, jų manymu, atspindintį konfliktą ir jo sprendimo būdą. Kiekvienos grupės atstovas piešinį pristatė visai klasei, likusieji vaikai diskutavo, siūlė alternatyvius konfliktų sprendimo būdus, dalijosi savo patirtimi.

 Parengė Ruth Reches

uzsiemimas_3kl_konfliktai_4uzsiemimas_3kl_konfliktai_3

 

2011 SAUSIO 27

110127_holokausto_diena110127holokausto_diena

     Sausio 27 dieną buvo paminėta Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena. 
     Prieš 66 metus, 1945-ųjų sausio 27 dieną, buvo atverti Osvencimo koncentracijos stovyklos vartai ir išlaisvinti likę gyvi kaliniai. Šis įvykis ir išsigelbėjusių liudijimai pasauliui atskleidė fašistinės Vokietijos mirties stovyklose vykdytus baisius nusikaltimus. 
     Nuo to laiko praėjo daug metų. Nedaugelis liudininkų išgyveno iki šios dienos. Tačiau esame gyvi mes – jų vaikai, anūkai, proanūkiai. Mes privalome saugoti ir branginti jų atminimą, nes kol gyvuos atmintis – yra viltis, kad ši tragedija nepasikartos. 
     Ceremoniją vedė 11 klasės mokiniai Viktorija Labovič, Moisej Braver ir hebrajų kalbos mokytojai.

 Parengė Ruth Reches

 

2011 SAUSIO 27

taikomosios_dailes_muziejus_5btaikomosios_dailes_muziejus_5b_kl

     5b klasės mokiniai lankėsi Taikomosios dailės muziejuje vykstančioje parodoje „Karalienės Viktorijos laikų mada, 1830 – 1900“ (iš Aleksandro Vasiljevo kolekcijos), kuri papildyta naujais eksponatais.
     Parodoje pristatomi karalienės Viktorijos valdymo laikotarpio (1837 – 1901) moterų kostiumai ir daugybė aksesuarų: vėduoklių, skėčių, skrybėlių, papuošalų, rankinių, liemenių, korsetų, lornetų ir dar daug kitų, dabar jau užmirštų, drabužių priedų. Įdomu tai, jog Viktorijos epochos suknelių liemens apimtis buvo vos 55 cm, lieknų moterų – 50 cm, o pilnesnės moterys turėjo tilpti į suknelę, kurios liemens apimtis – 65 cm. Batsiuviai tais laikais moterims dažniausiai siūdavo 33 – 34 dydžio batus. Ponios ir ponai nebuvo aukšti: vidutinis moters ūgis siekė 1,50 – 1,60 m, vyrų – 1,70 – 1,75 m. 
     Nors šioje parodoje pristatomi drabužiai iš Anglijos, Prancūzijos, Italijos, Rusijos, tačiau XIX a. turtingi Vilniaus miestiečiai tikrai vilkėjo panašius rūbus, taigi ši paroda – ir Lietuvos kultūros istorijos dalis.
     Apsilankę parodoje ir pasisėmę idėjų vaikai patys gamino sages.

 Parengė Teresa Segalienė

 

2011 SAUSIO 26

universitetas_5b

universitetas_5b_kl

Sausio 20 ir 25 dienomis 5 b klasės mokiniai (auklėtoja Teresa Segalienė) lankėsi Vilniaus universitete. Vieną dieną jie išklausė Irus Grinis skaitomą paskaitą „Gyvybės planas“, kitą dieną – docentės Vaivos Hendrixon skaitomą paskaitą „Kuo mums svarbus kraujas?“.

 

2011 SAUSIO 26

      Welcome to Shalom Aleichem School 

     Award-winning travel writer Barbara Kingstone was in Lithuania recently to see where her father grew up. At the end of her tour she popped into the Shalom Aleichem School which, with ORT’s help, is now ranked as one of the best schools in the country. It was a brief tour which painted a melancholy journey into the past with brighter colours for the future. 
     On my recent trip to my late father’s ‘shetl’ in Pilviskiai, Lithuania, I spent the last few days in Vilnius. Before leaving I found that there was an ORT school in Vilnius. Being on the ORT Board, Toronto and Canada, this was a „site inspection“ I couldn’t resist. Although difficult to find the location, it was well worth the effort. 
     Former math teacher and current Principal, Misha Jakobas, was the best guide one could have. He is extremely proud of the school’s reputation and the accomplishments of the graduates whose entrance into university is above the average: there is tough competition among parents to get their children enrolled. 
     Seeing the children so focused, sitting in front of computers as a teacher walked around checking their work, dispelled what I’d seen of the disadvantages of living in a country which has yet to enjoy the full material benefits of its freedom from decades of invasion and occupation. These children had a real hope of growing into adulthood free of poverty thanks in large part to the up-to-date technology and well-trained teachers giving them practical skills. 
     Suddenly there was a crush of the cutest kids. It was noon and time for their free lunch. What a joy to see happy faces, laughing kids! 
     This diversion gave me pause to deflect from the horrors of Jewish history in this country. Once a pre-eminent centre for Talmudic studies and Jewish scholarship, with a large Jewish community which provided the country with much of the culture, Jews now comprise only .05 per cent of the national population. Ninety-five per cent was wiped out during the war.
     My visit to the Shalom Aleichem School was a welcome respite from the dreary faces and tear-stained history on display at the city’s only synagogue, the Jewish museum and the ghetto.
     The land of my heritage didn’t bring a smile to my face until I saw the youngsters who would be the country’s future with the assistance of a great education from a fine school. Hopefully the graduates will remember the Jewish organization, ORT, that made a difference to their life.

 Straipsnis iš socialinio tinklapio www.faceebook.com

 

2011 SAUSIO 25

m_braver_11kl

     Vienuoliktokas Moisej Braver puikiai pasirodė Vilniaus miesto dvyliktų klasių matematikos olimpiadoje, užėmė garbingą II vietą ir yra pakviestas dalyvauti respublikinėje olimpiadoje.

 

2011 SAUSIO 24

110121_sabatas_5b20110121_sabatas_5b

     Sausio 21 dieną vyko 5b klasės parengtas Šabatas, skirtas Tu bi Švat šventei.

 

2011 SAUSIO 24

parodaparoda_2

     Pradinių klasių mokinių parengta paroda „Mano mylimiausias medis“, skirta Tu bi Švat šventei.

paroda_3paroda_4

 

2011 SAUSIO 24

tu_bi_svattu_bi_svat_2

     Visą savaitę mokykloje buvo švenčiama Tu bi Švat šventė. Per hebrajų kalbos pamokas vaikai atliko tradicinį Tu bi Švat sederį – valgė džiovintus vaisius ir gėrė vaisių sultis. 
     Sausio 21 dieną mokyklos fojė vyko šventinė mugė. Jos metu visų klasių mokiniai pardavinėjo savo pagamintus valgius iš vaisių. Už surinktus pinigus Izraelyje ant Karmel kalno bus pasodinti medeliai.

110128_vaizdo_konferencija7kl110128_vaizdo_konferencija_7kl

     Sausio 24 dieną septintos klasės mokiniai šiuolaikinių technologijų pagalba turėjo galimybę atlikti šventinį sederį su Haifos Nofim mokyklos mokiniais. Mūsų vaikai izraeliečius nustebino puikiomis hebrajų kalbos žiniomis.

110124_darzelyje7kll110124_darzelyje7kl

     Sausio 24 dieną septintokai su mokytojomis Žana Gorevskaja ir Veronika Dvorkin aplankė žydų darželio vaikus.

 Parengė Veronika Dvorkin

 

2011 SAUSIO 24

     2010 m. gruodžio 10 d. ir 2011 m. susio 6 d. laikraštis „Dialogas“ išspausdino mūsų mokyklos direktoriaus Mišos Jakobo straipsnius.

 pdf Dar yra ir beribė sąžinės laisvė

 pdf Svarbiausia turėti apskritą stalą

 

2011 SAUSIO 21

medis_haifa

     2010 m. sausio mėn. per Tu bi Švat šventę mokiniai prekiavo gaminiais iš džiovintų vaisių ir įvairiais kepiniais. Surinkti pinigai buvo pervesti į Haifos Nofim mokyklos sąskaitą. Už juos mokyklos bendruomenė nupirko medelį ir pasodino šalia mokyklos. Ant medelio yra pritvirtinta mūsų mokyklos vardinė lentelė.

 

2011 SAUSIO 20

julija_prishchepionok
skaitovai_pradinukai

     Šiandien mokykloje vyko pradinių klasių skaitovų konkursas. Dalyvavo 1 – 4 klasių mokiniai. Atstovauti mūsų mokyklą Vilniaus miesto skaitovų konkurse išrinkta 2 klasės mokinė Julija Prishchepionok.

 

2011 SAUSIO 19

seminaras_viena_2seminaras_viena

     Š. m. sausio 7 – 13 dienomis hebrajų kalbos mokytojos Ruth Reches ir Veronika Dvorkin dalyvavo Vienoje (Austrija) vykusiame seminare. Čia susirinko mokytojai, dirbantys pradinėse klasėse pagal metodiką TAL AM. 
     Į seminarą mokytojos Ruth ir Veronika vežė savo filmuotų pamokų medžiagą, įvairias užduotis.

 

2011 SAUSIO 19

karmela_blank

     Sveikiname dešimtokę Karmelą Blank, kuri Vilniaus miesto jaunųjų chemikų olimpiadoje apdovanota pagyrimu raštu.

 

2011 SAUSIO 18

wingate_seminaras

      Sausio 10 – 14 dienomis matematikos mokytoja Teresa Segalienė dalyvavo 12-jame pasauliniame ORT Wingate seminare Londone. 
     Visų dalyvaujančių ORT mokyklų atstovai iš 11 šalių skaitė pranešimus, dalijosi patirtimi. Paskaitas skaitė generalinis ORT direktorius R. Singer, Wingate fondo pirmininkas J. Drori, universiteto dėstytojas T. Kuechel, profesorius T. Boyle ir kiti. 
     Seminaro dalyvius globojo Chantelle Pinkerton, Sadler Jonson ir Daniel Needlestone.

 Parengė Teresa Segalienė

 

2011 SAUSIO 18

mykolas_dieninis

    8 klasės mokinys Mykolas Dieninis siekia krepšinio meistriškumo aukštumų. 
     2010 m. gruodžio 27 – 29 dienomis vaikinas dalyvavo Kandavos miesto (Latvija) krepšinio turnyre ir su savo komanda laimėjo I vietą. Mykolas buvo pripažintas naudingiausiu turnyro žaidėju. 
     2011 m. sausio 13 – 16 dienomis Latvijos mieste Ventspilyje vyko II Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) varžybų etapas. Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos komanda laimėjo I vietą, o komandos vidurio puolėjas Mykolas pateko į simbolinį šio turnyro komandų penketuką. Iš viso dalyvavo 9 komandos.

                                      
             

  Parengė mokyklos direktorius Miša Jakobas

 

2011 SAUSIO 14

110114_sabatas3kl110114_sabatas_3kl

 Mokyklos salėje vyko Šabatas, kurį parengė 3 klasės mokiniai su mokytoja Rita Antanovičiene.

110114_sabatas_10kl110114_sabatas_10kl_2

 Mokyklos fojė vyko Šabatas, kurį parengė 10 klasės mokiniai su auklėtoja Jurgita Palikevičiūte.

 

2011 SAUSIO 13

2011sausio13

     Mūsų mokyklos mokiniai, mokytojai ir administracijos atstovai dalyvavo Tarptautinės komisijos organizuojamoje pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“.

 

2011 SAUSIO 13

naomi_alon

     Mūsų mokyklos ketvirtos klasės mokinė Neta Alon tarptautiniame stalo teniso minikadetų čempionate „Hungarian open 2011“ vyresnių negu savo amžiaus vaikų grupėje iškovojo III vietą. Sveikiname!

 

2010 GRUODŽIO 26

angeles_straipsnis
angeles_nuotrauka

 Angelės Borodinienės straipsnis. „Švietimo naujienos“,2010m. 11 Nr.

 

2010 GRUODŽIO 22

101222_pyragu_diena101222_pyragu_diena_3

 „Pyragų diena“ mokykloje.

 

2010 GRUODŽIO 22

kaskurkada_visas101222

        2010 metų gruodžio 22 dieną 10 klasės mokiniai rinkosi į Lietuvos žydų bendruomenę atšvęsti pirmojo pusmečio pabaigos ir ilgai lauktų žiemos atostogų pradžios. Jau ketvirtus metus buvo žaidžiamas intelektualus žaidimas „Kas? Kur? Kada?“, tapęs tikrai puikia šios klasės tradicija. 
        Žaidėjai buvo pasiskirstę į tris komandas. Pirmoji į žaidimo klausimus turėjo teisę atsakyti komanda, tiksliausiai nustačiusi atstumą tarp Lietuvos žydų bendruomenės ir Šolomo Aleichemo vidurinės mokyklos. Kiekvienais metais mokiniams vis sėkmingiau sekasi atsakinėti į žaidimo klausimus. Komandos puikiai susidorojo su klausimais apie pieninio šokolado atsiradimą, apie Kuko ekspedicijos produktų sąrašą, greitai susigaudė, kaip numatoma paminėti 100-ąsias „Titaniko“ žūties metines bei koks garsiausios fokusininkų draugijos šūkis, o turbūt pats gražiausias ir tiksliausias atsakymas buvo į klausimą, iš ko tėvai paveldi raukšles. Kaip bebūtų keista, mokiniai nesurado atsakymų į klausimus apie bulvių traškučius, kramtomąją gumą ir vampyrų įpročius, taip pat sunkiai sekėsi klausimai apie Pirmąjį pasaulinį karą ir senovės frankų karių arsenalą. 
         Nors komandų rezultatai buvo skirtingi, tačiau visų žaidėjų nuotaika buvo puiki ir visi vienbalsiai pripažino, kad klausimai, net ir tie, į kuriuos liko neatsakyta, buvo puikūs. 
                                                                                      Parengė Jurgita Palikevičiūtė ir Jonas Ruigys

kaskurkadapac101222

 

2010 GRUODŽIO 22

d_borodinasd_borodinas_2

     Gruodžio 13 – 15 dienomis vyko IV „Idėjų mugės“ konkursas. Jame dalyvavęs mūsų mokyklos aštuntokas Dominykas Borodinas pristatė savo darbą „Juodųjų skylių išnykimo problema“.

 

2010 GRUODŽIO 20

tiltas_i_terabitija_2

     Gruodžio 17 dieną bibliotekoje įvyko antroji kino popietė, rengiama pagal mokinių užimtumo projektą. Šįkart 3 – 5 klasių mokiniai buvo pakviesti pasižiūrėti ir aptarti populiaraus filmo “Tiltas į Terabitiją“ („Bridge to Terabithia“). 
     Mokinių susidomėjimas pranoko lūkesčius – į biblioteką vaikai vos tilpo, pavėlavusiems teko pasispausti, bet visi susidomėję sekė įvykius ekrane. 
     Prieš filmą bibliotekininkė Audronė Nenartavičienė, remdamasi specialiai parengta prezentacija, mokiniams papasakojo apie filmą ir jame nagrinėjamas problemas. 
     Vaikams filmas paliko didelį įspūdį, todėl po jo daugelis panoro perskaityti ir Ketrinos Paterson knygą „Tiltas į Terabitiją“, pagal kurią sukurtas šis filmas. Tačiau bibliotekoje nėra tiek knygų, kad užtektų visiems, todėl teko sudaryti eilę. Jos gale atsidūrę vaikai buvo kiek nusivylę, kad reikės ilgokai laukti, o vienas kitas dėl to netgi nubraukė ašarą. 
     Po filmo peržiūros vaikams buvo skirta užduotis – iliustruoti labiausiai patikusią filmo sceną. 
    Projekto rengėjos – istorijos mokytoja G. Kuklienė, socialinė pedagogė V. Grinkevičienė ir bibliotekininkė A.Nenartavičienė – yra numatę rengti kino popietes kas mėnesį – kaskart vis kitai amžiaus grupei. Pirmasis kino seansas įvyko lapkričio 26-ąją – tada 8 – 11 klasių mokiniai žiūrėjo filmą „Laisvieji rašytojai“ (Freedom Writers).

 

2010 GRUODŽIO 17

101217_sabatas_4kl101217_sabatas_4kl_2

     Penktadienį mokyklos salėje vyko Šabatas, kurį parengė 4 klasės mokiniai su mokytoja Audra Stagniūniene.

 

2010 GRUODŽIO 17

fizika_anglu

     Gruodžio 15 dieną fizikos kabinete vyko atvira integruota anglų kalbos ir fizikos pamoka „Niutono dėsniai“, kurią vedė anglų kalbos mokytoja Tamara Paberžienė ir fizikos mokytoja Angelė Borodinienė.

 

2010 GRUODŽIO 16

elisabeth_rositsanelisabeth_rositsan_2
 elisabeth

     Sveikiname 5a klasės mokinę Elisabeth Rositsan Vilniaus gimnastikos mokyklos meninės gimnastikos varžybose užėusią I-II vietą.