Renginiai (2010-09-21 – 2010-12-16)

, Renginių archyvas

2010 GRUODŽIO 16
neta_alon
             alon_diplomas

     Sveikiname ketvirtokę Netą Alon, kuri Senųjų Trakų stalo teniso turnyre 1998 – 1999 m. gimusių vaikų amžiaus grupėje iškovojo pirmąją vietą.

 

2010 GRUODŽIO 15

it_olimp_vilno_101210c

    Penktadienį 2010-12-10 d. mokykloje vyko 22-osios Lietuvos mokinių informatikos olimpiados Vilniaus miesto (antrasis) etapas.  Moksleiviai savo gebėjimus, rašydami programas, demonstravo šešiuose Vilniaus miesto švietimo skyriaus įsteigtuose centruose: Šolomo Aleichemo vidurinėje mokykloje, „Minties“, Salomėjos Nėries, Simono Daukanto, Žemynos gimnazijose bei Licėjuje. Sėkminagai įveikę mokyklinį etapą, šiame miesto etape varžėsi beveik 150 Vilniaus moksleivių. 
     Mokyklos centre nuo 9 val iki 13 val. programas rašė Paskalio ar C++ kalbomis Mykolo Biržiškos gimnazijos, Šolomo Aleichemo, Martyno Mažvydo bei „Ateities“ vidurinių mokyklų moksleiviai. Mokyklai atstovavo Mark Fukson 6kl., Karmera Blank 10kl., Tamara Ruvinova 11kl., Markas Abramovičius  11kl., Patricijus Cvizonas 12kl., Girša Jug 12kl.
     Sveikiname patekusius į kitą RESPUBLIKINĖS INFORMATIKOS olimpiados etapo 1 dalį: Karmelą Blank, Patricijų Cvizoną, Marką Fukson.
     Rezultatus atsisiųsti galite iš Vilniaus miesto savivaldybės svetainės >>>
     Užduotys ir jų nurodomi spendimo būdai, testavimo duomenų failai (užsiregistravus) pateikiami olimpiados varžybų sistemos svetainėje   >>>
      Moksleiviai ir olimpiados vertinimo komisija dėkoja administratcijai už suteiktą puikią ir jaukią aplinką, vaišes bei puodelį karštos arbatos ar kavos.

 Parengė Jonas Ruigys

it_olimp_vilno_101210b

Parengė Jonas Ruigys

 

2010 GRUODŽIO 14

liauska diplomas

     Sveikiname penktoką Aleksandrą Liaušką, kuris tradicinio Aikido varžybų „Vilties startai“ šaudymo rungtyje iškovojo pirmąją vietą.

 

2010 GRUODŽIO 14

     Sveiki, norime Jums papasakoti, kaip mūsų mokykloje vyko Chanukos šventė. 
     1.2010.11.25 visi mokykloje dirbantys mokytojai dalyvavo seminare, kuriame buvo supažindinti su Chanukos šventės istorija ir tradicijomis. 
     2.2010.12.01 įvyko pirmosios chanukijos žvakės uždegimo ceremonija. Vėliau hebrajų kalba vyko vaizdo konferencija, skirta Chanukos šventei. Joje dalyvavo grupė septintos klasės mokinių, kurie šiais metais švęs Bar bat micvą. Vaikai prisistatė ir papasakojo, kuo jiems ypatinga Chanukos šventė. Drauge su vaikais iš Haifos vidurinės mokyklos mūsų mokyklos mokiniai uždegė pirmąją chanukijos žvakę, pasakė maldą, dainavo Chanukos dainas ir žaidė žaidimus. 
     3. 5b ir 6 klasių mokiniai parengė vaidinimus Chanukos šventei. Penktokai supažindino žiūrovus su Chanukos šventės istorija. Šeštos klasės moksleiviai savo vaidinimu pabrėžė žydų tautos tradicijų išsaugojimo svarbą. 
     4. Visą šventinę savaitę 1-12 klasių mokiniai su mokytojais kepė spurgas. Vaikai patys ruošė tešlą ir virė spurgas aliejuje, prisimindami stebuklą, įvykusį su mažu ąsotėliu aliejaus. Kepamų spurgų kvapas priminė Chanukos šventės džiaugsmą. 
     5. Kiekvieną dieną klasėse ir mokyklos hole uždegdavome po vieną žvakę. 
     6. Kiekvieną Chanukos savaitės dieną Mokinių tarybos nariai pradinių klasių mokiniams organizavo žaidimus su savivonais. Mažieji nekantraudami laukė trečiosios pertraukos, per kurią buvo žaidžiami įdomūs žaidimai. 
     7. Pirmąją Chanukos dieną buvo paskelbta viktorina, skirta žydiškiems dalykams – hebrajų kalbai, tradicijoms ir istorijai. Joje dalyvavo vyresniųjų klasių mokiniai. Kiekvieną dieną mokiniai gaudavo po 3 klasimus iš kiekvieno dalyko. Per tris valandas jie turėdavo rasti teisingus atsakymus. Visi vaikai labai stengėsi. Pirmąją vietą iškovojo šeštokai. Jų prizas – išvyka į Garliavos miestą, kur kadaise gyveno didelė žydų bendruomenė. Garliavoje mokiniai žiūrės spektaklį, pasakojantį apie žydų gyvenimą. 
     Šiais metais per Chanukos šventę mūsų mokykloje buvo daug šviesos ir džiaugsmo. Vaikai pasijuto didelės žydiškos šeimos dalimi. 
     Norime padėkoti organizacijai JOINT už finansinę paramą.

 Pagarbiai, mokytoja – pasiuntinė iš Izraelio Veronika Dvorkin

 

2010 GRUODŽIO 13

sporto_svente

     Gruodžio 11–12 dienomis „Ryto“ mokyklos sporto salėje vyko mūsų mokyklos sporto šventė, kuri kasmet privilioja vis daugiau dalyvių. Buvo smagu žiūrėti, kaip gražiai vaikai bendrauja su savo tėvais, kokios sportinės aistros verda aikštelėje. Tokios šventės mus dar labiau suvienija, mes tampame viena stipria šeima. 
     Iš visos širdies už parodytą iniciatyvą dėkoju p. Dimitrijui Vinickiui, kuris labai daug padarė, kad šventė pasisektų, pasirūpino nugalėtojų apdovanojimais, prizais ir suvenyrais. 
     Taip pat dėkoju už pagalbą LŽB, ypač jaunimo vadovui Simonui Portnojui, buvusiems abiturientams, o rėmėjams – už gėrimus, saldainius ir kt. 
     Mokykla darys viską, kad ir ateityje ši sporto šventė dovanotų vaikams ir tėvams daug džiaugsmo, sportinio azarto ir gražių bendravimo akimirkų. 
     SPORTE, TU JĖGA!

 Parengė Miša Jakobas

 

2010 GRUODŽIO 10

nova_seminaras_2nova_seminaras

     Mokytoja – menedžerė iš Izraelio Esti Magan mūsų mokyklos ir Vilniaus miesto mokytojams dvi dienas aiškino, kaip dirbti su kompiuterinėmis laboratorijomis NOVA 5000.

 

2010 GRUODŽIO 6

101201_konferencija101201_konferencija_2

     Sveiki, norime jums pristatyti projektą “Ryšys su Izraeliu”, kuriame dalyvauja Vilniaus Šolomo Aleichemo vidurinės mokyklos ir Haifos (Izraelis) vidurinės mokyklos 7 klasių mokiniai. Mokiniai, dalyvaujantys šiame projekte, kartą per mėnesį rengs vaizdo konferenciją ir aptars svarbius dalykus. 
     Gruodžio 1 dieną įvyko pirmoji vaizdo konferencija, skirta Chanukos šventei. 
     Konferencija vyko hebrajų kalba. Joje dalyvavo mokinių grupė iš septintos klasės, kuri šiais metais švęs Bar bat micvą. Vaikai prisistatė ir papasakojo, kuo jiems ypatinga Chanukos šventė. Drauge su vaikais iš Haifos vidurinės mokyklos mūsų mokyklos mokiniai uždegė pirmąją chanukijos žvakę, pasakė maldą, dainavo Chanukos dainas ir žaidė žaidimus.
     Ant šventinio stalo sovėjo didelė chanukija, mažas ąsotėlis ir savivonai. Prieš pamoką vaikai patys kepė spurgas ir blynus. Klasėje buvo šventinė Chanukos nuotaika. Konferencija baigėsi Izraelio himno Hatikvos giedojimu. 
     Mums buvo labai svarbu pradėti bendravimą su Izraelio mokyklos mokiniais būtent per Chanukos šventę. Chanukos šventė mums simbolizuoja pasipriešinimą asimiliacijai su kitomis tautomis. Mums labai svarbu palaikyti vaikų žydišką identitetą ir stiprinti jų ryšį su Izraelio valstybe. 
     Uždegdami chanukijos žvakutę, mes uždegėme šviesą kiekvieno vaiko širdyje. 
     Vaizdo konferenciją filmavo Izraelio televizija, ji bus rodoma Chanukos šventės metu Izraelyje.

 Parengė pasiuntinė iš Izraelio Veronika Dvorkin, vertė Ruth Reches  

101201_konferencija_3101201_konferencija_4

 

2010 GRUODŽIO 3

101203_ort_sveciai101203_ort_sveciai_2

     Šiandien mokykloje viešėjo ORT generalinio direktoriaus pavaduotojas Vladimir Dribinskij, Prancūzijos ORT direktorius Lucien Kalfon ir Šveicarijos ORT teisininkas Robert Equey. Salėje svečiams koncertavo ansamblis „Simcha“, 5a klasės moksleiviai parodė vaidinimą, skirtą Chanukos šventei.

 

2010 GRUODŽIO 3

101203_spektaklis_5a_kl

     Gruodžio 3 dieną mūsų mokyklos salė pavirto Senovės Graikijos miestu. 5a klasės mokinai paruošė vaidinimą, skirtą Chanukos šventei. Mokinai vaizdingai perteikė svarbų žydų istorijos laikotarpį, kai makabėjai sukilo prieš graikų valdžią. Karalius Antiochas pasiuntė savo kariuomenę, kad sugriautų Jeruzalės šventyklą. Žydų didvyris Matitjagas sugebėjo atlaikyti nuožmų graikų puolimą. Bet įvyko dar vienas stebuklas – aliejaus, kurio turėjo užtekti tik vienai dienai, užteko aštuoniom dienom.

 Parengė 5a klasės auklėtoja Gintarė Kuklienė

 

2010 GRUODŽIO 3

101203_sabatas_8kl101203_sabatas_8kll

     Šiandien mokyklos fojė įvyko Šabatas, kurį rengė aštuntos klasės mokiniai. Prieš renginį hebrajų kalbos mokytoja Veronika Dvorkin papasakojo apie vakarykščius įvykius Izraelyje ir paprašė pagerbti ten žuvusius tylos minute. 
     Ceremonijos metu šeštos klasės mokiniai uždegė Chanukos ir Šabato žvakes. Kadangi šios savaitės tema – Mikec, dar kartą prisiminėme Juozapo šeimos istoriją, jo gyvenimą Egipte, gana sudėtingus santykių su broliais aspektus, padainavome „Šolom Aleichem“, pasidalinome chala, kartu pajutome vidinę ramybę.

 Parengė Jolanta Žalienė

 

2010 GRUODŽIO 3

 CHANUKA

chanuka_spurgos

     Visą savaitę mokykloje vyko Chanukos šventė. Pagal žydų tautos tradicijas 1-12 klasių mokiniai, vadovaujami hebrajų k. mokytojų Veronikos ir Konstantino Dvorkinų bei Ruth Reches, kuriems padėjo mokytoja Teresa Segalienė bei pradinių klasių mokytojos, kepė spurgas. Jų ragavo patys, vaišino mokytojus bei savo artimuosius.

 

2010 GRUODŽIO 2

     Pirmadienį ( lapkričio 29 d.) mokykloje svečiavosi gydytojas – toksikologas Robertas Badaras. Aštuntokams, devintokams ir dešimtokams jis papasakojo apie nusikalstamą narkotinių medžiagų gabenimą ir platinimą Lietuvoje, apie pavojus, gresiančius moksleiviams už saugių namų ir mokyklos sienų.

 

2010 GRUODŽIO 1

101203_spektaklis_6kl101203_spektaklis_6kl_2

      6 klasės mokinių spektaklis Chanukos šventei.

 

2010 GRUODŽIO 1

astronomijos_viktorinaastronomijos_viktorina_2

     Mūsų mokyklos 7 – 8 klasių mokiniai: Danielius Nepomniasčias, Liana Dolgopolova, Kristina Reimerytė, Viktorija Jeljaševič ir Monika Sinkevičiūtė dalyvavo respublikinėje astronomijos viktorinoje „Po žvaigždėtu dangum“. Liana su savo darbo grupe „Geminidai“ iškovojo antrąją vietą.
     Mokinius viktorinai parengė astronomijos būrelio vadovė Angelė Borodinienė.

 

2010 LAPKRIČIO 30

karmela_b_3v_bebr101127

    Šeštadienį 2010-11-27 d. „Domino“ teatre vyko informacinių technologijų konkurso BEBRAS iškilmingas laureatų apdovanojimas. Buvo apdovanoti pirmas – ketvirtas vietas užėmę mokiniai. Pirmos, antros ir trečios vietų prizininkams buvo įteikti medaliai. Mūsų mokyklos dešimtos klasės mokinė KARMELA BLANK tarp Lietuvos dešimtokų  užėmė trečią vietą.

medalis3v1011

 

2010 LAPKRIČIO 29

filmo_perziura

     Lapkričio 26 dieną biblioteka kelioms valandoms virto kino sale – čia įvyko naujo mokinių užimtumo projekto, kurį organizuoja istorijos mokytoja Gintarė Kuklienė, bibliotekininkė Audronė Nenartavičienė, socialinė pedagogė Viktorija Grinkevičienė, pirmasis užsiėmimas. 8 – 11 klasių mokiniai buvo pakviesti pasižiūrėti ir aptarti šiuolaikinio jaunimo problemas nagrinėjančio filmo „Laisvieji rašytojai“ (Freedom Writers). 
     Prieš filmą bibliotekininkė A. Nenartavičienė, remdamasi specialiai parengta prezentacija, susidomėjusiems moksleiviams papasakojo apie filmo sukūrimo aplinkybes. Šis 2007 metais pasirodęs JAV ir Vokietijos filmas remiasi tikrais įvykiais, pagal kuriuos buvo parašyta knyga. Vėliau buvo įkurta ir visuomeninė organizacija „Freedom Writers“, kuri visoje Amerikoje propaguoja naujus auklėjimo metodus. 
     Pagrindinį vaidmenį filme sukūrusi aktorė Hilary Swank istorijoje apie paauglius vaidina jauną, nepatyrusią mokytoją Eriną Gruwell. Ji pradeda dirbt mokykloje tikėdamasi, kad tai bus laikinos pareigos, bet jai tenka klasė, kurioje mokosi rasine, tautine ir kitokia neapykanta degantys paaugliai. Bet vėliau paaiškėja, kad jaunos mokytojos sunkiausia kova laukia ne su vaikais, o su švietimo sistema ir joje jau seniai dirbančiais žmonėmis. Vis dėlto Erinai Gruwell pavyksta įveikti kliūtis ir pasiekti, kad vaikai turėtų viltį ir matytų šviesesnę ateitį. 
     Projekto rengėjos pasirūpino, kad filmo peržiūra moksleiviams būtų ir smagi pramoga. Žiūrovai bibliotekoje galėjo patogiai įsitaisyti ant pagalvėlių, vaišinosi arbata, naminiu pyragu ir vaisiais. Vaikams tai padarė įspūdį ir paskatino susidomėjimą būsimais kino vakarais. 
     Po filmo peržiūros G. Kuklienė su mokinėmis aptarė filmą ir uždavė kūrybinę užduotį „Holokaustas ir Anos Frank „Dienoraštis“. Mokinės savo darbe turės išrinkti istorinius faktus, juos apibendrinti, padaryti išvadas. 
     Projekto rengėjos yra numatę rengti kino popietes kas mėnesį – kaskart vis kitai amžiaus grupei.

 Parengė Audronė Nenartavičienė ir Gintarė Kuklienė

 

2010 LAPKRIČIO 26

bebr_rez2010a
                                                                                    Parengė Jonas Ruigys
                                                                                                                 pagal http://www.bebras.lt/
  ir  http://lt.bebras.lt/

 

2010 LAPKRIČIO 19

101119_spektaklis_2101119_spektaklis

     Vaikų juoką, plojimus galėjome išgirsti šiandieną salėje, kur vyko spektaklis „Ateiviukas“. Jame buvo pasakojama apie vaiko svajonę pamatyti planetas. Netikėtai berniuką aplankė ateivis iš tolimos planetos. Juodu per kelias dienas patyrė daug nuotykių: išmoko aukštai šokinėti, verstis kūlversčiais. 
     1 – 4 klasių mokiniai spektaklį žiūrėjo susidomėję, išgyveno daug gerų emocijų.

 

2010 LAPKRIČIO 19

101119_sabatas_4kl101119_sabatas_4kl_2

     Šią savaitę 4 klasės mokiniai su mokytoja Audra Stagniūniene parengė spektaklį „Medaus ąsotis“.

 

2010 LAPKRIČIO 19

101119_sabatas_10kl101119_sabatas_10kl_3

     Penktadienį po pirmos pamokos mokyklos fojė vyko Šabatas, kurį parengė 10 klasės mokiniai su auklėtoja Jurgita Palikevičiūte.

 

2010 LAPKRIČIO 16

101116_tolerancijos_diena101116_tolerancijos_diena_2

     Mūsų mokykloje įvyko Tarptautinei tolerancijos dienai skirta pilietinė iniciatyva „Tolerancijos apyrankė“. Moksleiviai iš anksto patys nunėrė apyrankes, prie kurių prisegė skrajutes su įžymių žmonių mintimis apie toleranciją. 
     Lapkričio 16-ąją mokyklos fojė 5 a klasės mokiniai, padedami auklėtojos Gintarės Kuklienės, parodė pristatymą tolerancijos tema, o aštuntokai visiems susirinkusiems išdalino tolerancijos apyrankes, kuriomis ypač džiaugėsi mažieji mokinukai.

 Parengė Jolanta Žalienė

 

2010 LAPKRIČIO 16

101116_a_gotesmanas_2101116_a_gotesmanas

     Mokykloje svečiavosi žymus menininkas, perkusininkas, avangardinio džiazo, šiuolaikinės muzikos atlikėjas Arkadijus Gotesmanas. Jis susitiko su 1 – 2 klasių mokiniais bei jų tėveliais. A. Gotesmanas ruošiasi įdomiam projektui „Mokinių muzikinis lavinimas mušamaisiais instrumentais“. Remdamasis asmeniniais, emociniais vaikų pojūčiais, jis mėgins kurti muziką.

 Parengė mokyklos direktorius Miša Jakobas

 

2010 LAPKRIČIO 12

101112_sabatas_3kl_2101112_sabatas_3kl

  Penktadienį mokyklos salėje vyko Šabatas, kurį parengė 3 klasės mokiniai su mokytoja Rita Trečiakauskiene.

 

2010 LAPKRIČIO 11

8_klases_valandele_28_klases_valandele

     Lapkričio 8 dieną (pirmadienį) aštuntokų klasės valandėlės metu įvyko įdomus susitikimas su kriminalistu Sigitu Sinkevičiumi, mūsų klasės draugės Monikos tėveliu. 
     Pirmiausia ponas Sigitas papasakojo, kam reikalinga ši profesija. Sužinojome, kad kriminalistai ieško nusikaltimus įvykdžiusių asmenų. Jie turi gebėti nuspėti nusikaltėlio mintis ir rasti visus atsakymus į klausimus, kylančius įvykus nusikaltimui. 
     Pasirodo, egzistuoja ne viena kriminalistikos šaka. Todėl kriminalistai taip pat pasiskirsto veiklos sritis. Vieni tiria vienos rūšies nusikaltimus, kiti – kitos. Todėl yra įsteigti nusikaltime naudotų ginklų tyrimo, biologinių pėdsakų, paliktų vykdant nusikaltimą, skyriai ir dar daug kitų. 
     Labiausiai mus nudžiugino tai, kad galėjome pamatyti kriminalistui būtiną įrangą, pamėginti ja pasinaudoti, apsirengti specialiais drabužiais. Sužinojome, kaip yra surandami nusikaltėlių pėdsakai, žymės, kad yra daug skirtingų būdų juos išryškinti. 
     Ši pamoka buvo naudinga visai klasei, todėl labai dėkojame ponui S. Sinkevičiui.

 Parengė Emilija Sezeman 

 

2010 LAPKRIČIO 11

101110_dovaneles101110_dovaneles_2

     Praeitą savaitę Naujosios Vilnios „Žaros“ vidurinėje mokykloje įvyko nelaimė. Norėdami padėti savo kolegoms, lapkričio 10 dieną mūsų mokyklos atstovai nuvežė drabužių ir avalynės nuo gaisro nukentėjusios mokyklos vaikams.

 

2010 LAPKRIČIO 10

101110_sveciai_2101110_sveciai

     Mokyklos salėje įvyko susitikimas su šachmatų sporto meistru p. Borisu Rositsan ir p. Eugenijumi Paleckiu, kurie ruošiasi išleisti knygą „Žydai – Lietuvos šachmatų istorijoje“.
     Ponas B. Rositsan yra elitinio šachmatų klubo „Makabi“ steigėjas. Jis priminė mokiniams „Makabi“ sportinių pasiekimų istoriją  Lietuvoje. Papasakojo apie žydų sportininkų pasiekimus.

 Parengė mokyklos direktorius Miša Jakobas

 

2010 LAPKRIČIO 10

101110_joint_sveciai

     Šiandien mokykloje svečiavosi vykdantysis direktorius Stefan Oskar, JOINT atstovas Baltijos šalims ir Lenkijai, ir Amerikos JOINT atstovai Sam Amiel ir Zova Švarcman. Svečiai susipažino su mokykla ir ugdymo pasiekimais.

 

2010 LAPKRIČIO 5

pradinuku_piesiniai_5pradinuku_piesiniai_4pradinuku_piesiniai_3

     Šeima, draugystė, vasara, mama, myliu, ačiū… 
     Lietuviško žodžio puoselėjimui ir grožiui skirtame piešinių konkurse „Nupiešk gražiausią žodį“ dalyvauja visi kūrybingi mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniai. Moksleiviai savo balsais išrinks pačius gražiausius darbus, kurie bus išsiųsti pirmą kartą Lietuvoje organizuojamam vaikų piešinių konkursui „Nupiešk gražiausią žodį“.

 Parengė pradinių klasių mokytojos

pradinuku_piesiniai_2pradinuku_piesiniai

 

2010 LAPKRIČIO 5

katedrakatedra_2

     Spalio 27 dieną mes, 7-8 klasių mokiniai bei jų auklėtojos, lankėmės Arkikatedroje ir jos požemiuose. 
     Susidomėję klausėmės gidės pasakojimo apie šventuosius ir šiaip garsius žmones, palaidotus šioje šventovėje. Šv. Kazimiero koplyčioje pamatėme sarkofagą su šio šventojo palaikais, ant sienų kabančius paveikslus ir sidabrines širdeles, kurias žmonės sunešė kaip padėką Šv.Kazimierui už išgydymą. 
     Vaikščiodami Katedros požemių labirintais, aptikome Lietuvos ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto žmonų Elžbietos Habsburgaitės ir Barboros Radvilaitės, kitų didžiūnų palaikų saugojimo vietas. Apžiūrėjome šalia padėtas karūnas , kalavijus. Pajutome, kad istorija nėra vien tik praeitis, ji glaudžiai susijusi su mūsų dabartimi.

 Parengė Liana Dolgopolova, redagavo Jolanta Žalienė, fotografavo Aneta Bagačiūnaitė 

 

2010 LAPKRIČIO 4

racialis_diplomas racialis

     Sveikiname 5b klasės mokinį Roką Račialį, kuris Kalbų Kengūroje užėmė antrąją vietą.

 

2010 LAPKRIČIO 3

101103_neiman_polisciuk

     Šiandieną mūsų mokykloje svečiavosi Izraelio vyriausybės Ryšių biuro regioninis direktorius Šimonas Neiman ir Izraelio ambasados Baltijos šalims pirmasis sekretorius Genadijus Poliščiuk.

 

2010 SPALIO 27

IT KONKURSAS BEBRAS 2010
bebras_priplotas

it_konkursas

        Moksleivių dėmesiui!

 REGISTRUOKITĖS      IT konkurso BEBRAS svetainėje
http://lt.bebras.lt/
Prisijungti -> Sukurti sistemos naudotoją -> Mokinys ->    Užpildote anketą.
  Registruojantis laukai su adresu, telefonu, gimimo data YRA NEBŪTINI, galite juos palikti tuščius, bet kitus laukelius užpildyti BŪTINA. 
   Jei neturite el.pašto  galite susikurti jį http://www.inbox.lt/  svetainėje.

 KONKURSE dalyvaus TIK iki 2010-11-04 d. 16 val. užsiregistravę moksleiviai.
——————————————————————————–
  Naujausios informacijos apie konkursą rasite           http://www.bebras.lt/
——————————————————————————–
   Pastebėję, kad padarėte KLAIDŲ, pildydami anketą (praleidote raidę varde ar pavardėje, suklydote, įvesdami savo klasę ar el. pašto adresą ir t.t.), prisijunkite ir  pataisykite jas. 
   VARDAI ir PAVARDĖS, kuriuos įvedėte, bus įrašyti į padėkas ir diplomus!
——————————————————————————–
    Treniruotė jau vyksta, bet ją įjungti (laikinai iki 3 min.) moksleivio aplinkai gali tik mokytojas (atsiranda mygtukas leidžiantis pradėti treniruotę).
TRENIRUOTĖ tęsis TIK iki lapkričio 4 d. 16 val.

Užsiregistruoti ir atlikti treniruotę galėsite po pamokų mokykloje ORT technologijų centro kompiuterių klasėje.
      Antradienį 2010-11-02 d. nuo 14 val. iki 17 val.  
      Trečiadienį 2010-11-03 d. nuo 11 val. iki 17 val.
      Ketvirtadienį 2010-11-04 d. nuo 14val. iki 16val.
Laukiame visų norinčių.

Konkursas bus vykdomas 2010 m. lapkričio 9 – 12 dienomis 
Tvarka ir numatomas konkurso pradžios laikas:
             2010 lapkričio 9 d. antradienis       14 arba 15 val.               Senjorai (11-12 kl.)
             2010 lapkričio 10 d. trečiadienis     14 arba 15 val.               Juniorai (9-10 kl.)
             2010 lapkričio 11 d. ketvirtadienis  13 arba 14 arba15 val.    Kadetai  (7-8 kl.)
             2010 lapkričio 12 d. penktadienis    13 arba 14 val.              Benjaminai  (5-6 kl.)
 
           Informacinių technologijų mokytojas                          Jonas Ruigys

 

2010 SPALIO 26

101022_aro_rinktine_2101022_aro_rinktine

     Penktadienį, spalio 22d. 5b klasės mokiniai su auklėtoja Teresa Segaliene svečiavosi „Aro“ rinktinės „Atvirų durų“ šventėje. Apie 300 vaikų iš įvairių mokyklų ir darželių stebėjo karių pasiruošimą, tarnybinių šunų pasirodymą, „teroristų“ sulaikymą, karius lipančius sienomis, sprogdinimus ir susipažino su kovų menais. 
     Kiekvienas vaikas įlipęs galėjo apžiūrėti įvairią karinę techniką, karines mašinas, palaikyti ginklą rankose, pamatuoti šiuolaikinius šarvus, skydus. Šventės pabaigoje vaikai buvo vaišinami kareiviškomis bandelėmis ir arbata. Buvo skanu. Vaikams labai patiko.

 Parengė Teresa Segalienė

 

2010 SPALIO 20

img_2747_resizeimg_2743_resize

     Spalio 22 d. mokykloje paminėtos Icchako Rabino 15-osios mirties metinės. 
     Vyresniųjų klasių mokiniai ir mokytojai susirinko Aktų salėje dalyvauti ceremonijoje, kurią parengė aštuntokai kartu su hebrajų kalbos mokytojais Veronika ir Konstantinu Dvorkin, klasės auklėtoja. Pristatymo metu parodytos nuotraukos iš tragiškai žuvusio Izraelio ministro pirmininko gyvenimo, prisiminta jo biografija, buvo skaitoma malda, skambėjo dainos, Izraelio himnas. 
     Galime pasidžiaugti daugumos renginio dalyvių susikaupimu – ypatingos pagarbos išraiška šiam iškiliam, visą gyvenimą siekusiam taikos žmogui.

 Parengė Jolanta Žalienė

 

2010 SPALIO 15

101015_sabatas_5b101015_sabatas_5b_2

     Šią savaitę  5b klasės mokiniai ruošė vaidinimą apie pirmąjį žydų protėvį Abraomą, pristatinėjo Toros skyrių „Abraomas ir jo gyvenimas“, kėlė klausimą , koks yra žmogaus gyvenimo tikslas.

 

2010 SPALIO 8

5a_klases_valandele_25a_klases_valandele

     5a klasės valandėlės metu mokiniai dalijosi informacija apie savo laisvalaikį, lankomus būrelius, demonstravo savo apdovanojimus, diskutavo tema „Kaip suderinti laisvalaikį su mokslu“.

 

2010 SPALIO 8

101008_sabatas_3101008_sabatas

     Šios savaitės Šabato tema – „Noach“. 
     Po pirmos pamokos į mokyklos fojė švęsti Šabatą rinkosi vyresniųjų klasių mokiniai. Jie dainavo šabatinę dainą, žaidė žaidimą.
     Per penktą pamoką pradinių klasių mokiniai žiūrėjo spektaklį.

 

2010 SPALIO 7

     Rugpjūčio 1 dieną, kai lėktuvas nusileido Tel Avivo Ben Guriono oro uoste, prasidėjo didžiausias mano gyvenimo nuotykis, trukęs Izraelyje net tris savaites. Šią šalį įsimylėjau nuo pirmosios minutės. 
     Jaunųjų mokslininkų projekte Veizmano universitete iš viso dalyvavo 19 žmonių iš Brazilijos, Argentinos, Meksikos, Moldovos ir kitų šalių. 
     Mano projektas vadinosi „Naujosios fizikos paieškos su Didžiuoju hadronų priešpriešinių srautų greitintuvu (LHC)“. Grupėje dirbome trise. Dirbti buvo labai lengva, nes laboratorijos modernios ir pritaikytos visiems mokymosi poreikiams.
     Po trijų darbo savaičių atėjo metas parodyti, ką nuveikėme. Reikėjo paruošti pristatymą apie darbo eigą ir pateikti išvadas. Manau, kad savo darbą pristačiau išsamiai. Taip pat ir kiti dalyviai pristatė savo projektus. Darbas vyko gana sklandžiai. Atsisveikinti buvo labai sunku – tapome tikrais draugais. 
     Per 20 dienų mes ne tik mokėmės, bet ir keliavome po Izraelį. Pirmoji kelionė įvyko po savaitės, praleistos Veizmano universitete, esančiame 20 kilometrų nuo Tel Avivo. Vykome į šiaurę, kur aplankėme daug įžymių vietų, svarbių Izraelio valstybei. 
     Be darbo ir kelionių į kitus miestus, dalyvavome išvykose į gamtą. Teko bristi per gilų vandenį, brautis per krūmynus, maudytis po kriokliais. 
     Grįžęs namo supratau, kad niekada negalėsiu pamiršti patirtų įspūdžių, Jeruzalės žavesio, netikėto Izraelio svetingumo. Ši kelionė atvėrė man naują pasaulį – suteikė daug žinių, patirties ir suteikė tolesnio mokymosi galimybę.

 Parengė Dominik Gurvič, 12 kl.

 

2010 SPALIO 7

101007_priesgaisrine_apsauga101007_priesgaisrine_apsauga_3

     Šiandien mokyklos salėje pradinių klasių mokiniams paskaitą apie priešgaisrinę apsaugą skaitė Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyr. specialistas Marjan Bielski.

 

2010 SPALIO 6

     Kiekvienais mokslo metais mūsų mokykla geranoriškai remia savo socialinį partnerį – Vaikų ir paauglių socialinį centrą. Šias metais mokyklos atstovai tradiciškai pradžiugino centro vaikus dovanėlėmis: šiltais šalikais, kepurėmis, džemperiais, sijonėliais, striukėmis ir kitomis mielomis smulkmenomis.

 

2010 SPALIO 6

100921_tyreju_naktys100921_tyreju_naktys_2

     Mes, 8 klasės mokiniai ir fizikos mokytoja Angelė Borodinienė, Tarptautinę mokslų dieną vykome į Vilniaus Universiteto organizuotą „Tyrėjų naktį“ stebėti studentų atliekamų fizikos bandymų. 
     Pažintį su fizikos pasaulio paslaptimis pradėjome elektros srovės veikimo stebėjimu. Visi, kuriems buvo leista išbandyti srovės poveikį, pajuto „elektros bučinį“. 
     Iš viso atlikta dvylika įvairių bandymų, naudojant transformatorius (pvz., išlydant vinį 2000°C karštyje ir pan.), magnetus, suskystintas azoto dujas ir net agurką vietoje lemputės. 
     Mokiniams labiausiai patiko bandymai, atliekami su azoto dujomis. Pvz., indelyje su suskystintomis dujomis išverdama dešrelė, ji trenkiama į stalą ir subyra. Tokie eksperimentai buvo vykdomi su balionais, rožėmis, vandeniu. 
     Renginio pabaigoje kieme buvo atliekami įspūdingi suskystinto azoto dujų bandymai. 
     Mes tikrai įsiminsime šią visapusiškai naudingą, informatyvią ir įdomią dieną.

 Parengė Dovilė Jonaitytė, 8 kl.  

100921_tyreju_naktys_3100921_tyreju_naktys_4

 

2010 SPALIO 5

101005_mokytoju_diena_4101005_mokytoju_diena_5

     Spalio 5 dieną mokykloje buvo šventiškai paminėta Mokytojų diena. Kaip ir kiekvienais metais, prieš pirmąją pamoką Mokinių tarybos nariai sveikino įeinančius į mokyklą mokytojus.
     Per pertraukas mokytojus džiugino Mokinių tarybos narių parengtos staigmenos: nominacijos, žaidimai ir konkursai. Daugiausia teigiamų emocijų sukėlė mokytojų vaikystės nuotraukos. Mokiniai ir mokytojai bandė atspėti, kas jose nufotografuotas. Mokytojų kambaryje taip pat laukė maloni staigmena – jo viduryje puikavosi „Sveikinimų medis”.

 Parengė Viktorija Grinkevičienė

 

2010 SPALIO 5

101005_los_andzelo_bendr_nariai_3101005_los_andzelo_bendr_nariai

     Šiandien mokykloje viešėjo Los Andželo žydų bendruomenės nariai.

 

2010 SPALIO 4

     Šiandien mokyklos salėje 6 – 8 klasių mokiniai žiūrėjo spektaklį „Mažasis princas“ pagal Antuano de Sent – Egziuperi to paties pavadinimo knygą. Spektaklio idėjos autorė ir režisierė – Estera Rozovskaja.

 

2010 SPALIO 1

101001_simchat_tora_2101001_simchat_tora_3

     Penktadienį Vilniaus choralinėje sinagogoje įvyko Simchat Tora šventė, kurią pravedė mūsų mokyklos mokytojai: Veronika Dvorkin, Konstantin Dvorkin, Ruth Reches ir Polina Soloveičik. Jiems padėjo Simonas Gurevičius ir Simonas Portnojus. 
     Šventėje dalyvavo 1 – 5 klasės mokiniai. Dvi valandas mokiniai mokėsi dalykų, susijusių su Tora ir sinagoga. Vaikai sužinojo, kodėl žydams tokia svarbi Tora, kaip rašomas Toros rankraštis, kaip mokiniai mokėsi praeitame amžiuje chedere, kodėl reikia rinkti cdaką, kaip skaityti Torą. Mokiniai nupiešė šventines vėliavėles ir skirtukus. 
     Šventės pabaigoje visi vaikai ėjo rateliu apie Bimą, dainavo daineles ir buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis.

 Parengė Veronika Dvorkin 

 

2010 RUGSĖJO 28

cimg1036_resizecimg1035_resize

     Šiandien mokykloje viešėjo Amerikos kelionių rašytojų asociacijos narė, Kanados kelionių rašytojų asociacijos viena iš įkūrėjų, laisvai samdoma rašytoja Barbara Kingstone.

 

2010 RUGSĖJO 24

cimg1031_resizecimg1033_resize

     Šiandien mokykloje viešėjo Tel Avivo Universiteto profesorė lingvistė, pasaulinio garso mokslininkė Elana Shohamy, kuri domisi kalbų politika, dėstymo metodika. Vilniaus universiteto taikomosios kalbotyros konferencijoje profesorė skaitė plenarinį pranešimą apie kalbinį kraštovaizdį ir jo svarbą.

 

2010 RUGSĖJO 24

cimg1023_resizecimg1025_resize

 Šiandien mokykloje įvyko Lietuvos žydų genocido dienos minėjimas.

 

2010 RUGSĖJO 22

cimg0982_resizecimg0949_resize

     Rugsėjo 21 dieną Paneriuose įvyko Lietuvos žydų genocido aukų pagerbimo ceremonija, kurioje dalyvavo daug garbingų svečių, valstybės veikėjų, taip pat ir mūsų mokyklos VII – XI klasių mokiniai, mokytojai, administracija. 
     Žuvusiųjų atminimas pagerbtas tylos minute. Skambėjo renginio vedėjo Gintaro Mikalausko ir Šolomo Aleichemo vidurinės mokyklos direktoriaus Mišos Jakobo skaitomos eilės, mūsų mokyklos aštuntokai atliko meninę literatūrinę kompoziciją. Prie paminklo buvo dedamos gėlės, akmenukai su užrašytais Holokausto aukų vardais. 
     Pilietinę akciją „Kiekvienas žmogus turi savo vardą“ organizavo Tarptautinė istorinio teisingumo komisija.

 Parengė Jolanta Žalienė

cimg0997_resizecimg0995_resize

 

2010 RUGSĖJO 21

rudenelio_puokstes_2rudenelio_puokstes
rudenelio_puokstes_5

„Pilkšvoj padangėj debesų daugėja, 
Matuoja paukščiai tolimas erdves. 
Ir klausosi klevų viršūnės vėjo, – 
Netrukus juos į rudenį nuves.“

Tokiais gražiais žodžiais ir margaspalvėmis puokštėmis pradinių klasių mokiniai kartu su savo tėveliais pasitiko rudenėlį.

 Pradinių klasių mokytojos ir popamokinės veiklos grupė

rudenelio_puokstes_3rudenelio_puokstes_4