Renginiai (2009-04-30 – 2009-11-02)

, Renginių archyvas

2009 LAPKRIČIO 2
091102_rabino_minejimas091102_rabino_minejimas_3

     Šiandien mokykloje paminėtos Izraelio premjero Icchako Rabino 14-osios žūties metinės. Su garsaus politiko asmenybe ir jo gyvenimu moksleiviai galėjo susipažinti mokyklos aktų salėje vykusiame minėjime, kurį organizavo hebrajų kalbos mokytoja Ruth Reches ir socialinė pedagogė Viktorija Grinkevičienė su savo auklėtiniais vienuoliktokais.

 

2009 SPALIO 28

rastas_del_finansavimo

 

2009 SPALIO 26

091023_kukuruzu_laukas_6091023_kukuruzu_laukas_4

     Spalio 23 dieną septintos klasės moksleiviai su savo auklėtoja išvyko į seniai numatytą ekskursiją. Jų tikslas buvo aplankyti Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio kukurūzų lauką- labirintą, kurį galima rasti už miesto ribų (važiuojant keliu Vilnius- Trakai ). Labirintas sudarytas naudojant tūkstantmečio ženklo motyvą. 
     Atvykę sužinojome, kad šio ypatingo kukurūzų lauko dydis- 1,80 ha ploto, takelių ilgis- 2 km. Taip pat buvome supažindinti su labirinte galiojančiomis elgesio taisyklėmis. Tuomet prasidėjo mūsų kelionė klaidžiais takeliais, bandymai kuo greičiau surasti išėjimą iš pirmo į antrą tūkstantmetį. Ėjome po du, po tris. Keliaudami sutikome įvairiausių mitinių būtybių, matėme Gedimino pilies vaiduoklio kapą. Mums taip patiko, kad, sėkmingai įveikę trasą vieną kartą, norėjome tai daryti dar ir dar. Kai pavargome, sustojome pailsėti, dar kartą pasišnekėti su kukurūzų lauko savininku ir prižiūrėtoju p. Sauliumi. Jis pademonstravo, kaip veikia labirintą juosianti elektrinė tvora, skirta šernams baidyti. 
     Grįžome namo patenkinti, praturtėję naujais įspūdžiais. 
     Dėkojame gerb. Direktoriui, leidusiam pasinaudoti mokyklos autobusu, o taip pat šią transporto priemonę vairavusiam mūsų įstaigos darbuotojui p. Konstantinui, saugiai nuvežusiam ir parvežusiam mus atgal.

Parengė Jolanta Žalienė

 

2009 SPALIO 19

     Baigėsi kasmetinis Roš ha Šana aukų rinkimas. Iš viso buvo surinkta 1316 Lt. Ši suma po lygiai išdalinta 14 mūsų mokyklos našlaičių. Džiaugiamės, kad ir sunkmečiu mūsų bendruomenės nariai yra jautrūs ir padeda vieni kitiems. 
     Dėkojame už jūsų gerumą!

 

2009 SPALIO 14

ariana_091011091011_ariana_taure_ventspilis091011_ariana_su_taure

     Spalio 10 – 11 dienomis Ventspilyje (Latvija) vyko Tarptautinės dailiojo čiuožimo varžybos, kuriose dalyvavo mūsų mokyklos septintokė Ariana Altaravičiūtė ir užėmė pirmąją vietą. Sveikiname!

 

2009 SPALIO 7

smm_m_jakobui

     Mūsų mokyklos direktorius Miša Jakobas už nuoširdų ir ilgametį darbą mokykloje apdovanotas Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos Garbės ženklu. 
     Mokyklos bendruomenė didžiuojasi turėdama tokį išmintingą žmogų ir vadovą. Tarp Lietuvos Respublikos mokyklų direktorių tokiu apdovanojimu pagerbti tik keli mokyklų vadovai. 
     Nuoširdžiai sveikiname!

 

2009 SPALIO 6

 091005_mokytojo_diena

     Pirmadienį, spalio 5 d. mūsų mokykloje buvo švenčiama Mokytojų diena. Mokinių tarybos nariai papuošė mokytojų kambarį ir pasveikino mūsų šauniuosius mokytojus su gražia švente. Taip pat mokytojus sveikino ir kiti mūsų mokyklos mokiniai.

Parengė Viktorija Grinkevičienė

 

2009 RUGSĖJO 28

090925_moletai_3090925_moletai_2

     Rudenį astronomai labai mėgsta, nes tuo metu žvaigždės šviečia ryškiausiai. Todėl kiekvienų metų rudenį Molėtų observatorijos darbuotojai rengia projektą ,,Europos stebėtojo naktis“. Į šį renginį iš visos Lietuvos suvažiuoja astronomai – mėgėjai bei šiuo mokslu besidomintys mokiniai. 
     Ir mes, Šolomo Aleichemo m-los 7- 8 klasių mokiniai ir mokytojai, nuvykę į Molėtus rugsėjo 25 dienos vakare, tikėjomės pasidžiaugti nepaprastai gražiu dangaus skliautu, pamatyti žavingą reginį. Apžiūrėjome Etnokosmologijos muziejų, išklausėme dvi paskaitas apie tai, kodėl ir kaip astronomai stebi dangų, kokios nanotechnologijos taikomos šio proceso metu. Pamatėme didįjį teleskopą, sužinojome, kaip kompiuteriai analizuoja iš žvaigždžių ateinančius signalus.

 Parengė Angelė Borodinienė

090925_moletai_4090925_moletai

 

2009 RUGSĖJO 24

090923_paneriai090923_paneriai_2

 Rugsėjo 23 dieną Panerių memoriale įvyko Lietuvos žydų genocido aukų pagerbimui skirta ceremonija.

 

2009 RUGSĖJO 24

090922_pabrade090922_pabrade2

     Rugsėjo 22 d. mūsų mokyklos direktorius M. Jakobas, socialinė pedagogė V. Grinkevičienė ir Mokinių tarybos nariai vyko į Pabradę. Ten jie susipažino su miestelyje gyvenusių žydų istorijomis, nuvyko į „Žeimenos“ gimnaziją, žydų kapines ir prie memorialo. Moksleiviai bendravo su vietiniais gyventojais, kurių tėvai karo metu gelbėjo žydus. 
                                                                                                   Parengė Viktorija Grinkevičienė

 

2009 RUGSĖJO 23

090923_stendas

 Lietuvos žydų genocido dienai atminti skirtas stendas.

 

2009 RUGSĖJO 23

moisej_braver_2m_braver

      Šių metų rugsėjo 12 – 15 dienomis Paryžiuje vyko 21-asis Europos Sąjungos Jaunųjų Mokslininkų Konkursas (European Union Contest for Young Scientists). Aš vykau į šį konkursą kaip Lietuvos jaunųjų mokslininkų atstovas. Pagrindinis šios kelionės tikslas – susipažinti su kitų šalių jaunaisiais mokslininkais, pamatyti ir įvertinti jų darbus, pasisemti patirties. Konkurse dalyvavo visos Europos Sąjungos šalys, Gruzija, Baltarusija, Rusija, Ukraina, Kinija, Japonija, Pietų Korėja, JAV, Izraelis bei Turkija. Iš viso buvo pristatyta maždaug 100 darbų. Labai naudinga pažiūrėti kitų šalių mokslininkų darbus, susipažinti su naujais žmonėmis ir padiskutuoti su jais mokslo pasiekimų temomis. 
     Be abejo, dalyvavome ir kultūrinėje veikloje. Aplankėme žymiausias Paryžiaus vietas: Eifelio bokštą, Dievo Motinos bažnyčią, Monmartrą, Triumfo Arką, Luvrą, Eliziejaus bei Marso laukus. Nepakartojamą įspūdį paliko apžvalginė kelionė laivu po visais Paryžiaus tiltais Sena. Kelionė į Paryžių buvo įdomi ir produktyvi.
                                                                                                              Parengė Moisej Braver, 10a kl.

 

2009 RUGSĖJO 22

diplomas_karmela_blank_0908 dziaugsmas_k_blank

      Mūsų mokyklos devintokė Karmela Blank vasarą dalyvavo Molėtuose vykusioje Tarptautinėje „Kengūros“ ir „Bebro“ konkursų nugalėtojų stovykloje. Ten ji 9 klasių baigiamajame matematikos uždavinių sprendimo konkurse užėmė 3 vietą. Sveikiname!

 

2009 RUGSĖJO 21

rosh_hashana_maziukairosh_hashana_maziukai_2

     Pradinių klasių mokiniai linksmai sutiko žydų Naujuosius metus, 5770-uosius metus nuo Pasaulio sukūrimo. Kiekviena klasė išradingai paruošė pasirodymą. Vaikai su savo klasių auklėtojomis šventei ruošėsi visą savaitę: muzikos pamokose smagiai dainavo daineles, dailės pamokėlėse karpė, dėliojo, piešė atvirutes, rašė nuotaikingus sveikinimus. Finalinį pasirodymą pagyvino pradinių klasių mokytojų paruoštos pateiktys, sukurtos naudojant PowerPoint programą ir piešinių parodėlė. Šventės pabaigoje ketvirtokai visus pradinukus pavaišino saldžiais obuoliukais su medumi ir palinkėjo visiems, kad šofaras skleistų tik laimės melodiją.

Mokytojos Dalia, Lina, Rita ir Audra

 

2009 RUGSĖJO 21

rosh_hashana2rosh_hashana4

     Rugsėjo 18 dieną mokykloje buvo švenčiama Roš ha Šana. Mokinių tarybos nariai visus mokytojus, moksleivius  ir jų tėvelius sveikino su žydų Naujaisiais metais, vaišino obuoliais ir medumi bei dovanojo kalendorių su mūsų mokyklos mokinių piešiniais.

 

2009 RUGSĖJO 14

090914_fizika_7kl_2090914_fizika_7kl

     Mūsų mokyklos fizikos mokytoja Angelė Borodinienė ir bibliotekininkė Audronė Nenartavičienė pradėjo įgyvendinti naują projektą „Informacinių įgūdžių ugdymas per fizikos pamokas“. Remiantis James E. Hering monografija „Informacinių įgūdžių ugdymas mokykloje“ septintokams buvo organizuota pirmoji integruota fizikos ir bibliotekininkystės pamoka, kad vaikai išmoktų įvertinti įvairias mokymosi strategijas, kurios gali būti naudojamos skatinant mokinių norą mokytis per pamokas bei mokyklos bibliotekoje.

 

2009 RUGSĖJO 8

 d_zubrus_ir_p_vidugiris

NHL rungtyniaujantis Lietuvos ledo ritulininkas Dainius Zubrus ir 
mūsų mokyklos trečiokas Petras Vidugiris.

 

2009 RUGSĖJO 7

     2009 m. rugsėjo 12-15 dienomis Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras organizuoja mokinių ir mokytojų išvyką į Paryžiuje vyksiantį ES jaunųjų mokslininkų konkursą. Dalyvauti joje yra pakviestas ir mūsų mokyklos mokinys Moisej Braver. 
     Išvykos tikslas – susipažinti su realia ES jaunųjų mokslininkų konkurso atmosfera, pateikiamų mokinių mokslinių darbų lygiu, pagilinti žinias.

 

2009 RUGSĖJO 7

07_00bm_braver_moisej

  Pasibaigus ES jaunųjų mokslininkų konkursui, kuriame dalyvavo mūsų mokyklos moksleiviai M.Braver ir D.Gurvič, pas mus lankėsi jo organizatoriai. Savo įspūdžius jie aprašė svetainėje 
           http://www.jaunasis-tyrejas.lt/
     Plačiau skaitykite čia.

 

2009 RUGSĖJO 7

artur_stolper_12kl     2009 m. rugpjūčio mėn. 2-21 dienomis Izraelio Weizmann mokslų institute buvo organizuota trečia Raya Cowan vasaros stovykla, kurią finansavo ORT. Stovyklos dalyviai- įvairių pasaulio šalių žydų mokyklų vienuoliktokai ( Čilės, Argentinos, Brazilijos, Meksikos, Rusijos, Lietuvos, Moldavijos, Bulgarijos, Čekijos, Italijos ir Izraelio). 
     Svarbiausi stovyklos tikslai- skatinti jaunimą domėtis mokslu, suteikti žinių apie pasirinktą mokslo sritį, stiprinti vaikų iš įvairių šalių draugystę. 
     Kiekvienas dalyvis, rengdamasis stovyklai, turėjo pasirinkti 4 mokslinių darbų temas (nuo labiausiai iki mažiausiai patinkančios ). Vieną iš šių darbų vėliau reikėjo atlikti laboratorijoje mentoriui prižiūrint ir padedant. 
     Viso 18 dalyvių privalėjo padaryti 7 darbus, todėl moksleiviai susiskirstė į 7 grupes. Stovyklos laikui baigiantis kiekviena grupė pristatė savo darbą pasirinkta tema, apibendrino rezultatus bei pasiekimus. 
     Aš pasirinkau astrofizikos srities temą ,,Judėjimai aplink masyvias juodąsias skyles“ (angl. ,,Dynamics Around Massive Black Hole“). Mano mokslinio darbo tikslas buvo išsiaiškinti, kaip žvaigždės juda aplink juodąją skylę ir sugeba išlikti orbitoje, nebūti įsiurbtos į skylės vidų. Kartu su kitais grupės nariais programavau simuliaciją, kuri parodė, kaip žvaigždės, turinčios skirtingas orbitas, juda aplink juodąją skylę. Atlikdami šį darbą mes dar sužinojome, kaip gimsta ir miršta žvaigždės, kokių matmenų jos būna bei kokio dydžio yra mūsų visata. 
     Stovyklos metu buvo skaitomos įvairios paskaitos biologijos, chemijos, astrofizikos temomis. Taip pat vyko užsiėmimai visai grupei ir ekskursijos į Jeruzalę, Izraelio šiaurę. Paskaitų ir užsiėmimų metu bendravome angliškai, todėl stovykla buvo naudinga ir šia prasme. Įgijome naujos patirties, praktinių žinių, draugų.

Parengė Artur Stolper, 12 kl.

 

2009 RUGSĖJO 3

sandra_brinaite_10a_diplomassandra_brinaite_10asandra_brinaite_10a_diplomas2

     Šią vasarą (rugpjūčio 2-13 dienomis) man buvo suteikta galimybė dalyvauti World ORT English and Science Summer School stovykloje, kurioje dalyvavo 28 moksleiviai iš Izraelio, Italijos, Bulgarijos, Prancūzijos, Ukrainos, Čekijos. 
     Kiekvieną dieną po tris valandas vyko anglų kalbos pamokos Hamstead School of English. Buvau paskirta į C1 lygio (proficient user) grupę. 
    Po pamokų buvo organizuojamos ekskursijos, kurių metu apsilankėme Wembley stadione, Madam Tussardis muziejuje, Londono akvariume, Regents parke, Buckinham rūmuose, Trafalgar skvere, Kembridžo universitete ir kitose įžymiose vietose. Plaukėme laivu Temzės upe, buvome seniausioje Londono sinagogoje, ORT būstinės pirmininko namuose. 
     Įvairi ir įdomi programa įgyvendinta World ORT Educating For Life organizacijos dėka. 
                                                                                                                                                        Parengė Sandra Brinaitė, 10a kl.

 

2009 RUGSĖJO 1

090901_rugsejo1090901_rugsejo1_5

Rugsėjo 1-osios šventė.

 

2009 RUGSĖJO 1

090804_zelva4090804_zelva3

     Nuo 2004 m. Lietuva dalyvauja tarptautinėje programoje „Žydų kultūros paveldo kelias Europoje“. Šitoje programoje dalyvauja ir kitos ES šalys. Turtinga, įvairialypė ikikarinė Europos žydų kultūra suteikia galimybę ją visapusiškai minėti ir skatina kiekvienais metais ruošti renginius įvairia tematika. Šių metų tarptautinės programos tema visoje Europoje buvo „Žydų šventės ir tradicija“. Renginiai vyko Vilniuje, Kaune, Zarasuose, Kėdainiuose, Joniškyje, Ukmergėje ir Želvoje. 
     Ukmergėje buvo aplankytos buvusios žydų kapinės, žydų kultūros paveldo objektai Ukmergės senamiestyje. Su Želvos žydų istorija svečius supažindino šio miestelio vidurinės mokyklos kraštotyros muziejaus vedėja p. Zita Kriaučiūnienė ir mokyklos mokytoja Rasa Povylienė. Miesto seniūnijoje pristatyta ką tik išleista brošiūra „Kai nebelieka net vardų“ apie Želvos žydų likimą. 
     Mūsų mokyklos mokiniai kartu su savo vadovėmis Larisa Semigrejeva ir Jovita Štikeliene paruošė koncertą, kuris labai patiko Želvos gyventojams ir jų svečiams.

Parengė Roza Bieliauskienė, nuotraukos Rasos Povylienės

 

2009 RUGSĖJO 1

     Rugpjūčio 2 – 9 dienomis Vengrijos mieste Kiskumfelegyhaza buvo surengta tarptautinė 12- mečių ir jaunesnių stalo tenisininkų pirmoji mokymo stovykla (pagal ETTU olimpinį projektą 2020 talentai). Joje dalyvavo ir mūsų mokyklos mokinė Neta Alon , kuri varžybose užėmė 22 vietą (iš 30 ). Tai puikus rezultatas, nes mergaitė yra jauniausia tarp tokio lygio žaidėjų visoje Europoje. Todėl šiai stalo tenisininkei buvo įteikta ir specialioji taurė. Džiaugiamės, didžiuojamės ir sveikiname.

 

2009 RUGSĖJO 1

090827_laidu_susitikimas_2090827_laidu_susitikimas

2009 m. rugpjūčio 27 dieną mokykloje įvyko Šolomo Aleichemo vidurinės mokyklos abiturientų laidų susitikimas.

 

2009 RUGSĖJO 1

090804_zelva090804_zelva2

 Rasos Povylienės nuotraukos

     Rugpjūčio 6 d. ansamblio ,,Simcha“ atstovai dalyvavo žydų kultūros paveldo projekte ,,Kai nebelieka net vardų“. Mokiniai aplankė Želvos miestelį ir Ukmergę. Želvoje įvyko 40 minučių trukęs ansamblio koncertas.

 

2009 BIRŽELIO 17

090617_seminaras_mokytojams090617_seminaras_mokytojams3

     Mokyklos ORT klasėje įvyko seminaras mokytojams „Pamokos vadyba“, kurį vedė Panevėžio „Vyturio“ vidurinės mokyklos direktorė Vitalija Dziuričienė.

 

2009 BIRŽELIO 17

     Gegužės 9-10 dienomis Klaipėdoje vyko pučiamųjų varinių ir medinių instrumentų konkursas „Jūros fanfaros“, kuriame 3-iąją vietą užėmė mūsų mokyklos šeštos klasės moksleivė Monika Sinkevičiūtė. Sveikiname!

 

2009 BIRŽELIO 17

     Vilniaus miesto fizikos olimpiadoje aštuntokė Karmela Blank užėmė 4-ąją vietą. Sveikiname! Dėkojame mokytojai Angelei Borodinienei už puikų moksleivės parengimą.

 

2009 BIRŽELIO 16

moisej_braver_9a_kl      Birželio pradžioje Lenkijoje įvyko III-iasis (ir paskutinis) tarptautinis matematikos konkursas, skirtas X-XI klasių mokiniams. Jame dalyvavo net du mūsų mokyklos moksleiviai: vienuoliktokas Jakov Šmelkin ir devintokas Moisej Braver.
      Jakov užėmė IV vietą. Kadangi abu mūsų atstovai pasirodė puikiai, gavo diplomus, tai už labai gerą mokinių parengimą padėkos raštu apdovanota ir Šolomo Aleichemo vidurinė mokykla. Dėkojame mokytojui Igor Braver, nuoširdžiai padirbėjusiam su minėtais moksleiviais.

 

2009 BIRŽELIO 15

090609_kapiniu_tvarkymas2090609_kapiniu_tvarkymas

     Tęsdami gražią tradiciją, birželio 9-12 dienomis mūsų mokyklos moksleiviai su klasių auklėtojomis tvarkė žydų kapus.

 

2009 BIRŽELIO 9

090609_vpu090609_vpu_2

 Šeštokai VPU Gamtos fakulteto žiemos sode.

 

2009 BIRŽELIO 6

090606_kino_studija090606_kino_studija_3

     Birželio 6 dieną šeštokai su tėveliais ir auklėtoja nuvyko į Lietuvos kino studiją, kur juos pakvietė mokykloje praktiką atliekantis VPU studentas Tomas. Jis- kaskadininkas, todėl žadėjo pademonstruoti keletą kvapą gniaužiančių triukų. Ir vaikų, ir suaugusiųjų lūkesčiai išsipildė visu šimtu procentų, jie galėjo ne tik stebėti, bet ir aktyviai dalyvauti pristatyme, patyrė ekstremalių pojūčių. 
     Išvykai gerai pasiruošė ir tėveliai: sugalvojo papildomų užduočių komandoms, pasirūpino apdovanojimais. Laikas prabėgo nepastebimai greitai.

 

2009 BIRŽELIO 4

090604_bar_bat_micva090604_bar_bat_micva4

Bar Bat Micvos akimirkos.

 

2009 BIRŽELIO 3

090603_videokonferencija2090603_videokonferencija

     ORT klasėje įvyko vaizdo konferencija, kurios metu mūsų mokyklos šeštokai bendravo su Haifos miesto (Izraelis) „Nofim“ mokykloje besimokančiais bendraamžiais.

 

2009 GEGUŽĖS 27

090525_neta_alon     Antros klasės moksleivė Neta Alon Lietuvos jaunučių stalo teniso komandinėse pirmenybėse laimėjo I-ąją vietą. Sveikiname!

 

2009 GEGUŽĖS 22

090522_talentu_sou090522_talentu_sou_2090522_talentu_sou_3

     Šiandien mokyklą sudrebino ilgai lauktas Talentų šou. Dėl geriausiųjų vardo ir pereinamosios taurės varžėsi 5-10 klasių moksleiviai. Nugalėtoja paskelbta aštuntokų instrumentinė grupė „Ruber rulets“. Už gražiausią balsą apdovanota Liana Dolgopolova, už judesį – Karina Smirnova, už originalumą ir išskirtinumą – Kotryna Reimerytė, Simona Belonosova ir Julija Surpina, už romantiškumą – Karmela Blank. 
     Dėkojame socialinei pedagogei Viktorijai Grinkevičienei už renginio organizavimą.

 

2009 GEGUŽĖS 21

090521_mes_turime_rasalo090521_mes_turime_rasalo_2

     Mokyklos bibliotekoje įvyko mokytojų Liudmilos Fiodorovos ir Jolantos Žalienės parengta atvira integruota dailės ir lietuvių kalbos pamoka ,, Mes turime rašalo”, skirta šeštokams, kiek anksčiau, kovo mėnesį, dalyvavusiems Šolomo Aleichemo kūrybos skaitymuose ir turėjusiems galimybę susipažinti su puikiu šio rašytojo kūriniu ,,Motelis”. 
     Tada gimė nauja idėja ,, sugrįžti” į senovę, išbandyti dabar retai naudojamus rašymo rašalu (ar tušu) būdus.
     Pirmiausia reikėjo susirasti įvairiausių plunksnelių, kotelių, rašalo, popieriaus. Po to ėmėme mokytis rašyti tarsi iš naujo, kaligrafiškai, neįprastai lėtai bei atsargiai raitydami popieriaus lapuose meniškas raides. 
     Rašydami apsvarstėme visus išbandytų rašymo būdų privalumus ir trūkumus, prisiminėme ,,Motelyje” aprašytą rašalo darymo receptą.. Lygindami lietuvių kalbos mokytojos parinktas su pamokos tema susijusias lietuvių rašytojų kūrinių ištraukas, dar kartą kalbėjome apie komiškumą, humorą, pasikartojome ironijos sąvoką, susipažinome su parodija. Išskirtinį gebėjimą savarankiškai daryti rimtas išvadas pademonstravo šeštokė Emilija Sezeman.

Parengė Jolanta Žalienė

 

2009 GEGUŽĖS 17

bebro_sem_dal_mok_090517bbebras_balsiai0905116b

    Mokyklą aplankė tarptautinio kūrybinio seminaro (International BEBRAS workshop), skirto penkerių metų BEBRO konkurso jubiliejui, svečiai iš Izraelio ir Egipto. Svečius lydėjo daugelio projektų iniciatorė ir informacinių technologijų vadovėlių autorė prof. dr. Valentina Dagienė. 
     Prieš penkeris metus 2004 m. Lietuvoje prasidėjo konkursas „Bebras“, kuriame sėkmingai šiemet dalyvavo ir Vilniaus Šolomo Aleichemo vidurinės mokyklos mokinys Michailas Skalskis, užėmęs 9-ąją vietą tarp visos Lietuvos aštuntokų . Prieš kiekvieną konkursą vyksta labai įtemptas ir rimtas pasirengimas  – kūrybinis seminaras: užduočių siūlymas ir atranka. Šiemet toks seminaras pirmą kartą buvo tarptautinis (International BEBRAS workshop). „Bebro“ kūrybinis seminaras organizuotas Balsių malūne (Pasvalio rajone) 2009 m. gegužės 13–17 d. Į šį seminarą suvažiavo Lietuvos ir užsienio valstybių informatikai: mokytojai, profesoriai, studentai net iš 16 valstybių: Austrijos, Bulgarijos, Čekijos, Egipto, Estijos, Italijos, Izraelio, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Makedonijos, Nyderlandų, Slovakijos, Suomijos, Ukrainos ir Vokietijos. 
     Šiame seminare dalyvavo ir mokytojas Jonas Ruigys (plačiau apie seminarą 
>>>). 
     Penkerių metų „Bebro“ konkurso jubiliejaus proga prie Balsių malūno buvo atidengta medinė bebro skulptūra. Renginį vedė vienas iš „Bebro“ konkurso entuziastų TEV leidyklos direktorius dr. Elmundas Žalys. Vėliau, grįžę į Vilnių, prieš išskrisdami, tarptautinio seminaro dalyviai iš Izraelio  Dr. Bruria Haberman, Veicmano mokslinio instituto (Weizmann Institute of Science) kompiuterinių mokslų skyriaus vadovė, vienos iš Izraelio gimnazijų mokytoja, ir dr. Haim Averbuch, AtTel-Avivo atvirojo universiteto (The Open University of Israel) dėstytojas, bei inžinierė Iman M. N. Al-Mallah, Tiksliųjų mokslų ir technologijų arabų akademija Aleksandrijoje (Arab Academy for Sciences and Technology), aplankė mūsų mokyklą ir žavėjosi jos aplinka, technologiniu lygiu, švara ir negailėjo pagyrimų visai mokyklos bendruomenei.  
     Nuotraukose:
       • apsilankymo Vilnaius Šolomo Aleichemo vidurinėje mokykloje akimirkos: (iš dešinės) Iman M.N.Al-Mallah (Egiptas),
             dr. Haim Averbuch (Izraelis), prof. dr. (HP) Valentina Dagienė, Jonas Ruigys, Dr. Bruria Haberman (Izraelis); 
       • Bebro paminklo atidarymo svečiai ir kūrybinio seminaro dalyviai. Balsių malūnas, Pasvalio raj.

                                                                                                                           Parengė Jonas Ruigys

 

2009 GEGUŽĖS 15

090515_sveciai_romos_ort_mokyklos_2090515_sveciai_romos_ort_mokyklos_3

     Šiandien mokykloje viešėjo svečiai iš Romos žydų ORT mokyklos. Jie dalyvavo fojė vykusiame Šabate, bendravo su mūsų mokyklos moksleiviais.

 

2009 GEGUŽĖS 15

090515_paskutinis_skambutis_4090515_paskutinis_skambutis_2

     Šiandien mūsų mokyklos dvyliktokams nuskambėjo paskutinis skambutis. Laimingo skrydžio jiems linkėjo vienuoliktokai ir pirmokai. Dvyliktokai, tęsdami gražią tradiciją, mokyklos kieme pasodino medelį.

 

2009 GEGUŽĖS 12

090512_lagbaomer090512_lagbaomer_2

     Lag Ba Omer šventės akimirkos.

 

2009 GEGUŽĖS 8

090508_sabatas_1kl_2090508_sabatas_1kl

Šabatas 1 klasėje.

 

2009 GEGUŽĖS 8

090508_joint_solly_kaplinski090508_joint_solly_kaplinski_2

 Mokykloje lankėsi Joint organizacijos atstovas Soly Kaplinsky.

 

2009 GEGUŽĖS 8

mokyklos_aidas5_6_090508

 Jau tradiciškai penktadieniais, mokykloje buvo platinamas laikraštis „Mokyklos aidas“.  Šiame jau 5 ir 6 dvigubame kovo – gegužės mėn. numeryje, išleistame 2009 gegužės 8 d., galėsite perskaityti apie mokykloje vykusią šimtadienio šventę,  dėkojame savo įspūdžiais pasidalinusiai vienuoliktokei Jelizavetai Leikinai. Taip pat  galėsite sužinoti, ką mokiniai ir mokytojai mano apie uniformas, rasite įdomių faktų apie kramtomąją gumą ir tikrai daugumą sudomins patraukliai papasakotos istorijos iš mokytojų vaikystės. Mokiniai dalinasi įspūdžiais iš Skaitovų konkurso, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo minėjimo ir garsiosios knygos „Saulėlydis“ aptarimo bei „Limudo“ konferencijos. Redakcijos ir skaitytojų susidomėjimą sukėlė pristatoma stalo žaidimų parduotuvė ir originalus interviu, paimtas iš mokyklos katytės Murkos. 
Direktorius susidomėjęs perskaitė šį laikraščio numerį ir pasidžiaugė, kad šis projektas sėkmingai tęsėsi visus metus, pasiūlė šį darbą tęsti ir pažadėjo skatinti.
                                
                                                      Parengė J.Ruigys ir J.Palikevičiūtė

mokyklos_aidas5_6_090508b

 

2009 GEGUŽĖS 8

padeka

     2009 gegužės 7 dieną mokyklos ansamblis „Simcha“ dalyvavo  Izraelio valstybės paskelbimo 61-ųjų metinių  minėjime, kuris vyko viešbutyje „Reval hotel Lietuva“. 
     Vakaro svečiai turėjo galimybę pasiklausyti nuotaikingų kolektyvo atliekamų dainų jidiš kalba: „Ale brider“, „Bulbes“, „Der tsirk“. Instrumentinis ansamblis pagrojo freilachsą, šokėjos pagal žydų tautos melodijas pašoko du šokius. Koncerto metu skambėjo dainos ir hebrajų kalba: „Yela disco“, „Adon olam“, „Hajom“, „Tfila la medinat Izrael“, „Rak be Izrael“.
      Renginio pabaigoje visi dalyviai su vėliavėlėmis rankose pakilo į sceną dainuodami dainą „Am Izrael kchai“.                                                                                                                                                                   Parengė Jovita Štikelienė

 

2009 GEGUŽĖS 6

turkija_segaliene_jarmalaviciusturkija_segaliene_jarmalavicius_2

     Balandžio 24-30 dienomis mokytoja T. Segalienė su 6 kl. mokiniu Jokūbu Jarmalavičiumi dalyvavo Comenius projekto „Tolerance – the answer to the needs of the contemporary Europe” renginiuose Turkijoje. Jie vyko į Eskisehir mieste esančią privačią mokyklą Ozel Ertugrulgazi Fen Lisesi. Susitikimų programa buvo labai įdomi. Šeimininkai stengėsi kuo daugiau parodyti: buvo daug ekskursijų į skirtingas mokyklas (Umit pradinę, Gulbahar aukštąją mokyklą). Nustebino tai, kad mokyklose labai daug mokytojų- vyrų. Kas 3 mėnesius renkami geriausi mokiniai. Jie yra atleidžiami nuo mokesčio už mokslą, jų nuotraukos iškabinamos mokykloje. Mokyklose kabo ir dalykinių olimpiadų prizininkų nuotraukos. Geri mokymosi rezultatai yra labai vertinami, nes norinčių patekti į aukštąsias mokyklas yra labai daug, o vietų yra žymiai mažiau. Egzistuoja labai didelė konkurencija. 
     Matematikos egzaminas trunka 3 valandas, jo metu reikia išspręsti 180 užduočių. Mokytojas yra labai gerbiamas. Vaikai judrūs, labai triukšmingi, bet akimirksniu paklūsta mokytojui. Kiekvieną dieną 15 minučių yra skirtos skaitymui. Skaito visa mokykla – nuo valytojos iki administracijos, kiekvienas vaikas. Vienas pirmokas pasigyrė, kad nuo mokslo metų pradžios jau perskaitė 1285 puslapius. Pagalvojau, kad neteisingai išgirdau. Pasirodo, kad teisingai. Mokslas yra vertinamas, geras mokinys yra gerbiamas. Tad ir stengiasi vaikai gerai mokytis. Visų mokyklų vaikai nešioja uniformas. Mokytoja mokykloje nesiriša skarelės, bet mokytojai dėvi baltus chalatus, o valytoja vaikšto su skarele. Eskisehire neteko matyti moterų trumpais sijonėliais – tik su ilgais sijonas arba kelnėmis. 
     Vaikai iš Suomijos, Lenkijos, Bulgarijos, Lietuvos, Ispanijos ir Turkijos buvo kartu. Elgėsi labai draugiškai, turėjo daug bendrų užsiėmimų, dalyvavo pamokose. Buvo ekskursijose senojoje sostinėje Bursa, matė daug mečečių, žalią perlamutru inkrustuotą sultono kapą, buvo parkuose, kur šeimynos susirenka piknikams, stiklo muziejuje ir senamiestyje Odunpazari namuose, matė seniausią 600-metį plataną – Osmanų imperijos simbolį, dalyvavo užsiėmime apie tai, kaip gimsta senojo turkiško ebriu meno kūrinys, matė Bosforą, pusryčius valgė tradiciniame Otoman House, stebėjo Stambulą nuo Pierre Loti kalno. Kupini įspūdžių, vaikai grįžo į savo mokyklas. 
     Turkų šeimos labai šiltai priėmė svečius. Berniukai buvo šeimose, kur yra berniukų, o mergaitės gyveno šeimose, kur auga mergaitės. Organizatoriai padarė viską, kad svečiams būtų įdomu. 
     Tolerancijai skirtas projektas baigėsi, buvo labai įdomu, vietoj 12 keitimų pavyko padaryti 20. Manau, kad visiems dalyvavusiems projekte buvo įdomu ir naudinga.

Parengė Teresa Segalienė

 

2009 GEGUŽĖS 6

edgar_zurman

     Džiugu, kad mūsų nepamiršta buvę moksleiviai. Šiandien mus aplankė Edgar Žurman, šiuo metu  studijuojantis žurnalistiką Northeastern University Bostone.  Ten jis sėkmingai baigė I-ąjį kursą.

 

2009 GEGUŽĖS 5

arianos_diplomas_2ariana_altaraviciute_6kl_2arianos_taure

     Šeštokė Ariana Altaravičiūtė dalyvavo „Volvo open cup“ dailiojo čiuožimo varžybose ir savo amžiaus grupėje užėmė 1-ąją vietą. Sveikiname!

 

2009 BALANDŽIO 30

090428-30_es_jaunuju_mokslininku_konkursas_3090428-30_es_jaunuju_mokslininku_konkursas_2
090430_es_jaunuju_mokslininku_konkursas2

     Balandžio 28-30 dienomis Moksleivių techninės kūrybos rūmuose vyko Europos sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso respublikinio etapo baigiamasis turas, kuriame dalyvavo 24 geriausių projektų autoriai iš visos Lietuvos. Mūsų mokyklos mokiniai Moisej Braver ir Dominik Gurvič (jų mokytojai Roman Voronovič, Angelė Borodinienė) pristatė projektą „Šiltnamio efekto modeliavimas“. Džiugu, kad šis darbas komisijos narių įvertintas teigiamai, pasiūlyta jį tęsti kitais metais. 
     Bukletas1 >>>   Bukletas2 >>>   Plakatas >>>

Parengė Roman Voronovič