Renginiai (2008-11-07 – 2009-01-30)

, Renginių archyvas

2009 SAUSIO 30
090130_teo_apdovanojimai_2
padekos_rastas

      Mokyklos svetainė dalyvavo „9-ajame Lietuvos mokyklų interneto svetainių konkurse“. 2008 m. pabaigoje konkurse dalyvauti užsiregistravo 100 mokyklų. Jau rašėme naujienose, kad patekome į TOP 20 Lietuvoje. 
     Šiandien 9-ojo Lietuvos mokyklų interneto svetainių konkurso uždarymo šventėje paaiškėjo, jog mokyklos svetainė užėmė AŠTUNTĄJĄ vietą Lietuvoje. Daugiau apie svetainių konkursą skaitykite organizatorių svetainėje >>>
     Sveikiname visus, kurie nuolat akyviai teikia pastabas, rašo straipsnius ir prižiūri svetainę: direktoriui Mišai Jakobui, pavaduotojai Jelizavetai Lichtinšain ir nuolatiniams „mokyklos naujienų“ skyrelio kuratoriams Audronei Nenartavičienei, Jolantai Žalienei ir Jonui Ruigiui.
                                                                                            Parengė Jonas Ruigys; foto Jolanta Žalienė

 

2009 SAUSIO 29

 skaitovu_konkursas090129

      Sausio 29 dieną po pamokų į salę rinkosi mokiniai ir mokytojai, mėgstantys poeziją bei muziką. Mokykloje vyko 5 -8 klasių moksleivių skaitovų konkursas. Buvo skaitomos ir lietuvių literatūros klasikų eilės, ir nuotaikingos ištraukos iš šiuolaikinių rašytojų kūrinių. Mokiniai stengėsi kuo raiškiau, kuo meniškiau perskaityti savo pasirinktą tekstą, o pasakojimų buvo įvairių: ir apie mokyklinius nuotykius, ir apie slaptus troškimus, ir apie pirmąją meilę. Skaitomus tekstus keitė muzikos garsai, skambėjo populiarios dainos, grojamos pianinu, o didžiausių ovacijų ir simpatijų sulaukė 8 klasės moksleivių grupė, puikiai atlikusi dainą apie meilę.
      Skaitovų konkursą laimėjo Kotryna Reimerytė (8 kl.), antrąją vietą užėmė Markas Gimžauskas (6 kl.), o trečiąją – Evelina Kac (6 kl.). Dėkojame visiems konkurse dalyvavusiems ir linkime sėkmės mūsų laureatams. Džiaugiamės, kad skaitovų konkursas kiekvienais metais sulaukia vis daugiau žiūrovų.
                                                                                Parengė: Jurgita Palikevičiūtė; foto  Jonas Ruigys

 

2009 SAUSIO 29

videokonferencija2090129_videokonferencija3

     Mokykloje įvyko matematikos vaizdo konferencija, kurios metu bendravo Kijevo licėjaus (mokytoja Irina Usatenko) ir mūsų mokyklos 5 – 7 klasių moksleiviai (mokytojos Teresa Segalienė ir Ala Jegorova). Renginį vedė dr. Jakov Ronkin iš Londono WORLD ORT organizacijos. Vaikai sprendė olimpiadinius uždavinius, mokėsi žaidimų laimėjimo strategijos.

 

2009 SAUSIO 27

090127_holokausto_minejimas4090127_holokausto_minejimas2

     Per penktą pamoką mokyklos salėje įvyko Holokausto dienos minėjimas, kuriame dalyvavo 7 – 10 klasių moksleiviai, jų mokytojai ir mokyklos administracija. Minėjimo metu buvo rodomas filmas apie žydų genocidą, interviu su Irano prezidentu, kalbėjo mokyklos direktorius M. Jakobas, skambėjo Izraelio valstybės himnas.

 

2009 SAUSIO 27

     Šiandien 11.00 val. įvyko 8 – 9 klasių moksleivių susitikimas su Sochnut atstovais.

 

2009 SAUSIO 23

     2008-12-13 laikraštyje „Vilniaus diena“ išspausdintas Jūratės Žuolytės straipsnis „Įveik savo baimę- pasikalbėk“, kuriame rašoma apie ET inicijuotą kampaniją „Visi skirtingi, visi lygūs“. Pasak autorės, ši kampanija vyksta jau antrus metus, tiek pat laiko veikia ir „Gyvoji biblioteka“. „Knygomis“ tampa įvairūs žmonės – tautinių , rasinių mažumų atstovai, homoseksualai, neįgalieji. Jie turi būti patyrę kitų žmonių netoleranciją. Straipsnyje autorė pasakoja apie mūsų mokyklos 12 klasės mokinę Simoną Psonikaitę, kuri taip pat yra minėto projekto dalyvė – konsultantė. Simona sakosi nejaučianti diskriminavimo, tačiau gana dažnai susidurianti su stereotipišku mąstymu. Mergina mano, kad išvengti kitų tautų atstovų netolerancijos jai geriausiai padeda artimesnis bendravimas.
     Plačiau skaitykite >>>

 

2009 SAUSIO 22

090122_mezuza     Mokykloje lankėsi Lietuvos vyriausiasis rabinas Chaimas Buršteinas. Gerbiamas rabinas su šeštos klasės moksleiviu Danieliumi Maman prie mokyklos bibliotekos durų pritvirtino mezūzą – žydų tautos simbolį, patvirtinantį tikėjimą Dievu.

 

2009 SAUSIO 22

videokonferencija090122_videokonferencija

     Džozefo Lukšteino žydų švietimo centras prie Bar-Ilano universiteto (Izraelis) kartu su pasauline organizacija „Ort“ mūsų mokykloje pasiūlė surengti vaizdo konferencijas ,,Idealus žmogus Toros ir judaizmo mokyme“. 
     Šių konferencijų metu suplanuoti septyni susitikimai su Lukšteino centro lektoriais. Paskaitas skaitys lektorius Aaronas Levinas, po jų vyks klausytojų ir pranešėjo diskusijos. Sausio 22 d. jau įvyko pirmoji konferencija, kurioje dalyvavo 8 ir 9a klasių moksleiviai.

 

2009 SAUSIO 20

090120_kolegijos_pristatymas090120_kolegijos_pristatymas_2

    Mokykloje įvyko Vilniaus teisės ir verslo kolegijos pristatymas. Jį mūsų mokyklos moksleiviams surengė minėtos kolegijos studentai Agnė, Augustas, Vitalijus ir jų dėstytojos Aurelija Rudaitienė, Laima Kregždienė. Svečiai papasakojo apie savo įstaigą, mokymosi joje galimybes. Sužinojome, kad Vilniaus teisės ir verslo kolegijoje ruošiami buhalterinės apskaitos, verslo, reklamos, transporto vadybos, turizmo ir viešbučių administravimo sričių specialistai.

 

2009 SAUSIO 20

090120_atvira_hebraju_pamoka090120_atvira_hebraju_pamoka_2

     Mokykloje įvyko atvira hebrajų kalbos pamoka, kurią pirmos klasės moksleiviams vedė mokytoja Veronika Dvorkin. Dalyvauti joje pakviesti Vilniaus miesto mokyklų užsienio kalbų mokytojai. Deja, tenka apgailestauti, kad svečių sulaukėme nedaug, o pamoka buvo tikrai vertinga, aukšto lygio. Jos metu panaudota interaktyvi lenta, šiuolaikinių technologijų pagalba suteikta ir galimybė išgirsti profesionalių Izraelio metodininkų komentarus.

 

2009 SAUSIO 16

Gerbiamieji, 
Nuoširdžiai dėkojame Jums už aktyvų dalyvavimą bendruomenės organizuotame renginyje, skirtame paremti Izraelio valstybę. Didžiuojamės, turėdami tokius aktyvius mūsų bendruomenės narius, kurie ir sudėtingu mūsų istorinei tėvynei metu nelieka abejingi. Visos žydų tautos ir mūsų bendruomenės likimą suprasdami kaip savo asmeninį, Jūs užtikrinate mūsų bendrą ateitį.

Vilniaus žydų bendruomenės valdyba 
Lietuvos žydų bendruomenės valdyba 
2009 01 16 Vilnius  

Vilniaus žydų bendruomenės pranešimas >>>>

 

2009 SAUSIO 15

ch_ivri_vzb_090115sale_vzb_israelio_palaikyma

    Sausio 15 dieną Lietuvos žydų bendruomenės salėje įvyko palaikymo akcija, skirta išreikšti solidarumą Izraelio valstybei. Dalyvavo Izraelio ambasadorius Latvijoje ir Lietuvoje Chen Ivri, žydų bendruomenės ir mūsų mokyklos atstovai. 
   Mūsų mokyklos direktoriaus Mišos Jakobo pranešimas >>>

 

2009 SAUSIO 14

aleichemo_konkursas2aleichemo_konkursas

     Sausio pradžioje mokyklos bibliotekoje prasidėjo skaitymo skatinimo konkursas „Antradienio klausimas“, kuris vyks iki Tarptautinės vaikų knygų dienos (balandžio 2 d.) . Šis konkursas skirtas Šolom Aleichemo gimimo 150-osioms gimimo metinėms. 
     Kiekvieną antradienį bibliotekoje bus iškabinamas klausimas apie Šolom Aleichemą, jo gyvenimą, kūrybą. Atsakymų galima ieškoti iki pirmadienio ryto. Teisingai atsakiusių moksleivių pavardės bus skelbiamos kitą antradienį kartu su nauju klausimu. Į daugiausiai klausimų teisingai atsakę moksleiviai mokslo metų pabaigoje bus apdovanoti prizais.

 

2008 SAUSIO 13

090113

15.08.08_003

     Mokykloje įvyko pilietinis veiksmas ,,Atmintis gyva , nes liudija“. 8 val. klasėse užgeso šviesos, sušvito žvakių liepsnelės- taip pagerbti 1991 m. sausio 13 d. už mūsų visų laisvę žuvę bendrapiliečiai. Dėkojame mokytojams ir mokiniams už supratingumą, geranoriškumą.

 

2009 SAUSIO 12

     Mūsų mokyklos interneto svetainė sėkmingai pasirodė 9-ajame Lietuvos mokyklų interneto svetainių konkurse. 
      Pirmąkart dalyvaudami konkurse iškart patekome į geriausių svetainių 20-tuką. Pirmadienį mokykla gavo konkurso rengėjos VšĮ “Švietimo tinklas” direktoriaus Andriaus Gumuliausko kvietimą sausio 30 d. dalyvauti konkurso uždarymo renginyje, kuriame bus paskelbti nugalėtojai.

 

2009 SAUSIO 7

oskaras_holinas_1kl
medalis

     Sveikiname pirmos klasės moksleivį Oskarą   Holiną, Kalėdiniame dziudo turnyre užėmusį garbingą trečiąją vietą.

 

2009 SAUSIO 5

 

Simcha Nemencineje

 

 Dialogas 2009 sausio 2 d. Nr.1 11 psl.

 

2008 GRUODŽIO 24

081224_chanuka_bendruomeneje_2081224_chanuka_bendruomeneje

 Septintos klasės moksleiviai Chanukos proga pasveikino žydų bendruomenės narius.

 

2008 GRUODŽIO 22

chanuka_1kl_4chanuka_1kl_3

     Mokyklos valgykloje įvyko Chanukos šventė pirmokams. Vaikai atliko įvairias užduotis, piešė sveikinimo atvirukus dvyliktokams, dalyvavo ceremonijoje, kepė spurgas ir vaišinosi.

 

2008 GRUODŽIO 20

081220_forumpalace_2081220_forumpalace

     Šeštos klasės moksleiviai pramogavo sporto ir poilsio komplekso „Forum Palace“ vaikų klube: žaidė sportinius žaidimus, maudėsi baseine ir vaišinosi saldumynais. Trijų valandų tikrai nebuvo per daug, vaikai mielai būtų praleidę ten ir visą dieną.

 

2008 GRUODŽIO 19

chanuka_vaidinimas_6kl081219_chanuka

     Chanukos proga šeštokai parodė vaidinimą istorine tema. Muzikiniuose intarpuose dalyvavo pradinių klasių mokinukių vokalinė grupė (vadovė Jovita Štikelienė).

 

2008 GRUODŽIO 19

montazas_kaskurkada081219b

     Šiandien baigėsi pirmasis pusmetis, bet visi aštuntokai neskubėjo džiaugtis atostogomis, o laukė jau tradicija tapusio renginio – šventinio „KAS? KUR? KADA?“ turnyro.  Susiskirstę burtų keliu į tris komandas, moksleiviai atsakinėjo į šešiolika pateiktų klausimų.  Jau įpusėjus turnyrui, lyderiavo viena iš komandų, surinkusi penkis taškus. Jai iki tikrosios – nugalėtojų pergalės –  pritrūko vos vieno taško. Plačiau apie turnyrą ir naujos aštuntoje klasėje susikūrusios grupės koncertą skaitykite mokyklos laikraštyje „Mokyklos aidas“ jau naujaisiais 2009 metais. Turnyro rezultatai daug geresni nei praėjusiais metais.
      Nuoširdžiai dėkojame dalyvavusiems moksleiviams ir tėveliams, kurie juos palaikė ir padėjo organizuoti renginį, bei Vilniaus žydų bendruomenei už suteiktas patalpas.                                                                                Parengė Jonas Ruigys

 

2008 GRUODŽIO 18

2008_lenkija2008_lenkija2

     Gruodžio 10 – 16 d. mokytoja T. Segalienė su 6 kl. mokiniu Jokūbu Jarmalavičiumi dalyvavo Comenius projekto „Tolerance – the answer to the needs of the contemporary Europe” renginiuose Lenkijos mieste Rzeszow. Šeimininkai (Gimnazjum Nr. 8) sutiko visus labai šiltai. Daug prisidėjo ir tėvai. Mūsų Jokūbas buvo jauniausias iš visų svečių, tad jį globojo visi.O Rafal (vaikinas, kurio namuose svečiavosi Jokūbas) tiesiog nenuleido nuo jo akių – vienturtis jautėsi lyg vyresnysis brolis. Mokykloje vaikai iliustravo žodynėlį, bendravo, žaidė, kartu vaidino spektaklyje ,,Tutti-frutti” apie vaisius ir toleranciją. 
     Malonu, kad Jokūbas, kuris turėjo sakyti ilgiausią tekstą, puikiai viską mokėjo.Taip pat ir Rafalo tėvelis pastebėjo, kad Jokūbas elgėsi atsakingai , neraginamas ruošėsi vakarais vaidinimui, nors laisvo laiko buvo tikrai mažai. Buvome U. Dudziak koncerte, požemiuose, pas merą ir ekskursijoje po Krokuvą. Gidai, mokytojai, tėvai buvo labai malonūs. Todėl dienos prabėgo labai greitai.

Parengė Teresa Segalienė

 

2008 GRUODŽIO 16

081216_dovydor_diplomas
081216_dovydas

     Sveikiname Dovydą Rubinšteiną, Tarptautiniame memorialiniame dr. Pranciškaus Eigmino sambo turnyre svorio kategorijoje iki +81 kg iškovojusį 3-iąją vietą.

 

2008 GRUODŽIO 15

081215_spurgu_kepimas081215_spurgu_kepimas2

     Švenčių proga visą savaitę mokykloje kepamos spurgos. Kiekviena klasė kartu su hebrajų kalbos mokytojais Veronika, Rūta ir Konstantinu šį darbą atlieka sutartu laiku. Mokinių iškeptos spurgos čia pat ragaujamos, jomis vaišinami draugai ir mokytojai.

 

2008 GRUODŽIO 15

081215_udi_meron
Mokykloje lankėsi svarbias pareigas užimantis Izraelio valstybės URM pareigūnas p. Udi Meron.

 

2008 GRUODŽIO 13

     10 val. įvyko 20-osios mokinių informatikos olimpiados II etapas. Mūsų mokykla buvo vienas iš penkių Vilniaus miesto centrų. Mūsų mokyklai atstovavo Jakov Šmelkin, Edgar Fukson ir Jefimas Kundzinovič.

 

2008 GRUODŽIO 12

081212_kazachijos_delegacija2 081212_kazachijos_delegacija

     Mokykloje viešėjo svečiai iš Kazachstano – Pedagoginio instituto dėstytojai ir studentai. Jie apžiūrėjo mokyklą, bendravo su darbuotojais ir moksleiviais, lankėsi pamokose.

 

2008 GRUODŽIO 11

081211_teletiltas2 081211_teletiltas

     Mokykloje įvyko matematikos vaizdo tiltas, kurio metu bendravo Kijevo licėjaus ir mūsų mokyklos 5, 6, 7- tų klasių moksleiviai (mokytoja Ala Jegorova). Renginį vedė dr. Jakov Ronkin iš Londono WORLD ORT organizacijos. Vaikai žaidė loginius žaidimus, mokėsi apibendrinti, daryti išvadas. Jiems labai patiko dirbti grupėmis, galėjo vienas su kitu pasitarti. Visi labai stengėsi.

 

2008 GRUODŽIO 10

     Gruodžio 10 dieną Žvėryno gimnazijoje įvyko Komisijos sovietų ir nacių nusikaltimams tirti prie LRV inicijuoto projekto apie žmogaus teisių pažeidimus holokausto metu dalyvių pirmasis pasitarimas. 
     Vos tik atvykom, buvom svetingai ir draugiškai priimti. Susitikimo organizatoriai supažindino mus su savo idėjomis, pristatė kitus naujojo projekto dalyvius. Vėliau visi kartu gėrėme arbatą ir planavome, ką darysime toliau, kaip kartu dirbsime.Prieš išsiskirdami nusifotografavome, apsikeitėme adresais ir telefonais. Džiugu, kad susitikimas buvo toks šiltas ir rezultatyvus. Tai nuteikia mus aktyviam bendradarbiavimui !

Parengė Jefim Kundzinovič, 11 kl.

 

2008 GRUODŽIO 10

081210_vaikunamai 081210_vaikunamai7

     Mūsų mokykloje gyvuoja graži tradicija – organizuoti paramos akcijas. Šiais mokslo metais su Nemenčinės vaikų ir paauglių socialiniu centru pasirašėme socialinės partnerystės sutartį. Ta proga mokykloje buvo renkami žaisliukai, kanceliarinės prekės, drabužėliai. Nuoširdžiai dėkojame visiems, padėjusiems įgyvendinti šią gražią idėją. 
     Akcija baigėsi gruodžio 10 dieną „Simcha“ ansamblio (vadovės Jovita Štikelienė ir Larisa Semigrejeva) pasirodymu Nemenčinės socialiniame centre.

 

2008 GRUODŽIO 10

081210_lavrov_swedbank 081210_ekonomik_pamoka
    Šiandien 9 – 10 klasių mokiniams ekonomikos pamoką vedė Swedbank darbuotojas Viktor Lavrov.

 

2008 GRUODŽIO 1

081201_aids_diena2 081201_aids_diena

     Mokykloje paminėta Pasaulinė kovos su AIDS diena. Mokytojams ir moksleiviams buvo dalinami raudoni kaspinėliai – kovos prieš AIDS ligą simboliai, visoje mokykloje buvo iškabinti paveikslėliai su svarbia informacija apie ŽIV/AIDS, taip pat organizuotas pirmas AIDS žinių konkursas, kuriame dalyvavo 5, 6 ir 9 kl. moksleiviai. Konkursą laimėjo šeštokė Evelina Kac, antroji vieta atiteko devintokei Marijai Kazlauskaitei, trečioji – šeštokei Ksenijai Kuzborskajai. Tikimės, kad šis žinių konkursas taps gražia tradicija.

 

2008 LAPKRIČIO 28

mokyklosaidas081128_nr2a

Šiandien išleistas naujas, jau antrasis, laikraščio „Mokyklos aidas“ numeris.

 

2008 LAPKRIČIO 27

081127_hebr_pamoka 081127_hebr_pamoka2

     Šiandien pirmoje klasėje vyko netradicinė, integruota hebrajų kalbos ir žydų tradicijų pamoka. Ją vedė mūsų mokyklos mokytoja Veronika Dvorkin, kuri yra atvykusi iš Izraelio. Tai buvo nuostabi ir labai įdomi visais atžvilgiais pamoka. Ją stebėjo viešnia iš Izraelio, programos Tal-Am koordinatorė T. Lerner. Tal-Am programa vadovaujasi visose pasaulio šalyse esančios žydų mokyklos: Kanadoje, JAV ir kt. Mūsų hebrajų kalbos mokytojai taip pat įdiegė šią mokymo programą.

 

2008 LAPKRIČIO 26

081126_videokonferencija 081126_videokonferencija2

    Simonas Gurevičius, Vilniaus žydų bendruomenės pirmininkas, viešėjo mokykloje kartu su Soly Kaplinsky iš Izraelio, organizacijos JDC atstovu, ir Solomon Goldshmidt iš Ciuricho, organizacijos IMOK atstovu. Soly Kaplinskio seneliai gyveno šv. Stepono gatvėje Vilniuje. Jis pats gimė Pietų Afrikos Respublikoje. Svečiai suorganizavo vaizdo konferenciją su tradicijų dėstytoju Yakov Cherniak iš Netivot miesto, esančio Izraelio pietuose. Daugelį tokių konferencijų ir aptarimų galima rasti svetainėje  www.istok.ru.  
     9b klasės moksleivius sužavėjo dėstytojo gebėjimas paprastai ir įdomiai perteikti žydų tautos tradicijas nuotoliniu būdu. Tikimės, kad ir toliau tokiu būdu bus paįvairinamos pamokos, nes tai nereikalauja didelių papildomų išteklių. Konferencija vyko SKYPE programos pagalba ORT technologijų centre. 
                                                                                                                            Jonas Ruigys 2008-11-26

 

2008 LAPKRIČIO 25

urte081125_diplomas
krupelyte081125

     Sveikiname pirmos klasės moksleivę Urtę Krupėlytę, kuri plaukimo varžybose „Vilniaus apskrities administracijos vaiko taurė“ buvo pripažinta jauniausia bei perspektyviausia plaukike ir užėmė garbingą trečiąją vietą.

 

2008 LAPKRIČIO 21

081122_bert_iryskio_dipl     Šių metų lapkričio 21 dieną, penktadienį,  LMITKC (Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centre) įvyko respublikinė jaunųjų astronomų viktorina „ Po žvaigždėtu dangum“, kurioje dalyvavo ir Šolom Aleichemo vidurinės mokyklos 8 klasės moksleivė Berta Kočnevaitė. Į viktoriną suvažiavo moksleiviai iš visos Lietuvos. Buvo daug įdomių užduočių: nuo kūrybinių iki sunkių matematikos uždavinių. Mokiniai kūrė iš plastelino padarytus kosminius ateivius, gamino kosminius gyvūnus iš įvairių medžiagų, piešė kosmosą ir žemę, spėliojo, kas pavaizduota nuotraukose ir sprendė visokius uždavinius.
     Didžiausi priešininkai buvo „Monoklio“ ir „Binoklio“ komandos. Jos kovojo iki pat galo. Šias komandas taip pat įnirtingai bandė pavyti ir „Reflektoriaus“ komanda. 
     Penktadienį viktorina tęsėsi iki 18.30 valandos.  Ne vien tik moksleiviai dalyvavo viktorinoje, bet ir jų mokytojai, pasivadinę „Laikrodžio“ komanda. Iš pradžių jiems visai neblogai sekėsi, tačiau pabaigoje jie palūžo.
     Šeštadienis, antroji viktorinos diena, prasidėjo dviem paskaitomis Vilniaus planetariume. Po jų sekė viktorinos darbų peržiūra. Kai tik parodė pirmuosius darbus, salė prapliupo juoku. Pirmoji užduotis buvo užrašyti Kinijoje matomų žvaigždynų pavadinimus. Tuose užrašuose buvo paminėti „nauji“, dar neegzistuojantys žvaigždynai: Giltinė, Dalgis, WC (tualetas), Kabliukas, Samurajus, Linija, Lapė, Šuo, Laužtė…
     Taip pat buvo ir juokingų piešinių: negyvas žmogus guli ir deginasi paplūdimy (taip suprato teisėjai), Dievas laiko žemę ir iš viršaus krinta jo spjūvis; pavaizduota žemė, virš kurios skrenda dirbtinis palydovas „Sputnik“, į Ramųjį vandenyną nukritęs 1959 m. 
     Po viso šito sekė apdovanojimai. Trečiąją vietą užėmė „Reflektoriaus“ komanda, antrąją vietą –  „Binoklio“ komanda, o pirmąją vietą užėmė komanda „Monoklis“, kurioje ir buvo mūsų mokyklos 8 klasės mokinė Berta Kočnevaitė. Visi viktorinos dalyviai turėtų dėkoti viktorinos vedėjai ir LMITKC astronomijos būrelio vadovei Aurelijai Vickauskienei. 
                                                                                                                          Parengė Berta Kočnevaitė

 

2008 LAPKRIČIO 20

081120_matematiku_seminaras 081120_matematiku_seminaras2

     Mūsų mokykloje įvyko seminaras Panevėžio rajono matematikos mokytojams. Jo metu pristatytas TEV leidyklos „Matematika tau 5 klasei“ atmintukas ir Smartboard lentų galimybės. Seminarą vedė Teresa Segalienė.

 

2008 LAPKRIČIO 19

     Lapkričio 16-18 dienomis mokyklos direktorius Miša Jakobas dalyvavo Kaliningrade vykusiame 5-ajame tarptautiniame seminare „Holokausto pamokos ir dabartinė Rusija“. Jis skaitė pranešimą „Holokausto pamokos ir dabartinė Lietuva“, kuris buvo atidžiai išklausytas. Pranešėjas sulaukė daug klausimų, nes tema labai aktuali.

 

2008 LAPKRIČIO 14

081114_sausio13_paroda2 081114_sausio13_paroda

     Sausio 13-osios gimnazijoje vyko pilietinio ir tautinio projekto, skirto Lietuvos vardo tūkstantmečiui, dalyvių apdovanojimo ceremonija, kurioje dalyvavo mūsų mokyklos moksleiviai: šeštokė Viktorija Jeljaševič, aštuntokai Michail Skalskis, Karmela Blank ir Ieva Jankauskaitė, vienuoliktokė Erika Paškauskaitė ir dvyliktokas Erikas Daugirdas. Pasirengti projektui moksleiviams padėjo dailės mokytoja Liudmila Fiodorova.

 

2008 LAPKRIČIO 14

081114tolerancijos_lapas 081114tolerancijos_lapas2

     Mokyklos bibliotekoje įvyko pilietinė akcija „Tolerancijos lapas“, skirta Tarptautinei tolerancijos dienai. Moksleiviai susipažino su tolerancijos sąvoka, aptarė kasdien pasitaikančius netolerancijos atvejus, juos užrašė pačių nupieštuose klevo lapuose. Šiais spalvingais lapais papuošė ta proga „pasodintą“ medelį. 
     Akciją inicijavo Komisija nacių ir sovietų okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje tirti prie LRV, rengė dviejų šimtų Lietuvos mokyklų Tolerancijos centrai, tarp jų ir mūsų mokyklos.

 

2008 LAPKRIČIO 13

zuroff081113a

     Mokykloje viešėjo Vyzentalio centro direktorius p. Efraim Zuroff. Vyresniųjų klasių moksleiviams jis papasakojo apie centro atsiradimą, dabartinę veiklą, atsakė į moksleivių pateiktus klausimus. 
     Pasiklausyti p. Zuroff paskaitos atvyko ir Komisijos nacių ir sovietų nusikaltimams tirti prie LRV atstovės Eglė Gerulaitienė ir Neringa Jurčiukonytė.

 

2008 LAPKRIČIO 10 – 13

081110_seminaras3 081110_seminaras5

     Lapkričio 10-13 dienomis mokykloje vyko tarptautinis 4-rių dienų seminaras ,, Nova 5000”, kurį vedė profesorius Jakov Ronkin iš Londono. Seminaras buvo skirtas gamtamokslinių dalykų mokytojams. Jie mokėsi dirbti kompiuterizuotoje mokslinėje laboratorijoje.

 

2008 LAPKRIČIO 10

081102-07tt__seminar_slavutich tt_seminar_slavutich_2008

    2008 Lapkričio 2-7 dienomis Slavutič mieste (Ukraina) vyko seminaras ir  konkursas „ORT metų mokytojas 2008“.  Jame dalyvavo ir mūsų mokyklos informatikos mokytojas Jonas Ruigys. 
    Tai trečiasis Kazanėje bei Slavutičyje vykęs seminaras informacinių technologijų mokytojams. Šiame seminare buvo apibendrintos žinios ir įgūdžiai bei pristatomos ir demonstruojamos mokytojų atviros, sutrumpintos iki 20 minučių pamokos pasirinkta tema.   Dalyvavo mokytojai iš  Lietuvos, Moldovos, Rusijos ir Ukrainos mokyklų, kuriose veikia ORT technologijų centrai.
    Be seminaro ir konkurso buvo suorganizuota ir eskursija į muziejų. Slavutičius – tai miestas, pastatytas po Černobylio atominės elektrinės sprogimo per tris metus. Miesto pavadinimas kilęs iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio Dnepro upės pavadinimą  (http://lt.pandapedia.com/wiki/Dniepras). Slavutič mieste gyvena apie trisdešimt tūkstančių gyventojų. Miestas jaunas – jam beveik tiek pat metų, kiek ir mūsų mokyklai. Jį statė šešios sovietinės respublikos. Mieste yra ir Vilniaus mikrorajonas (beje, vietiniai labiausiai gyrė lietuvos statybinikų statytus namus tiesiomis ir lygiomis sienomis). Mieste yra dviejų aukštųjų mokyklų filialai, keturios vidurinės mokyklos. 
    Uždarius Černobylio atominę elektrinę, esančią apie 60 km atstumu,  mieste nebeliko jokių užsiėmimų ir verslų, nes miestas buvo skirtas gyventi tik atominės elektrinės darbuotojams. Čia prieš kelis metus nebuvo jokių viešų kompiuterių klasių nei mokyklose, nei bibliotekose, nei aukštosiose mokyklose. Ir tik prieš kelis metus pasirašius sutartį,  įkurtas trijų organizacijų – ORT World, HP ir Slavutič miesto merijos – modernus informacinių technologijų kompiuterių parkas. Visa įranga tik HP firmos. Personalas puikus ir finansuojamas World ORT organizacijos, o patalpomis ir išlaikymu rūpinasi miesto savivaldybė. Paskaitos vyko miesto bibliotekoje, kurioje ir yra šis centras, beje, šiame centre esančiomis trimis kompiuterių klasėmis naudojasi vidurinės ir aukštosios mokyklos. 
                                                                                                                           Jonas Ruigys 2008-11-09

 

2008 LAPKRIČIO 10

081110_i.rabino_minejimas 081110_i.rabino_minejimas3

     Mokyklos aktų salėje įvyko minėjimas, skirtas Icchako Rabino 13-osioms žūties metinėms. Dėkojame vyresniųjų klasių moksleiviams ir hebrajų kalbos mokytojams už galimybę dar kartą prisiminti šią iškilią asmenybę, svarbiausius biografijos faktus.

 

2008 LAPKRIČIO 10

081110_i.rabino_minejimas2 081110_i.rabinui_zvake

     Minint Icchako Rabino žūties metines, kiekvienas turėjo galimybę uždegti atminimo žvakutę mokyklos fojė.

 

2008 LAPKRIČIO 9

081109     Šiais metais lapkričio 9-10 dienomis sukako 70 metų nuo „Krištolinės nakties“ įvykių Vokietijoje. Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, bendradarbiaudama su kitomis valstybėmis, inicijavo šios datos paminėjimą Lietuvoje. Lapkričio 9 dieną (sekmadienį) įvairių Lietuvos mokyklų Tolerancijos centrų atstovai rinkosi prie artimausių sinagogų ar buvusiose jų vietose, kur 18 val. uždegė žvakutes. 
     Susirinkusius prie Vilniuje esančios sinagogos pasitiko žydų bendruomenės atstovai, vyriausiasis rabinas Chaimas Buršteinas.

 

2008 LAPKRIČIO 8

081108_skalskisml_bebras
081108_skalskisml_bebras2

Spalio 22–24 dienomis įvyko penktosios informacinių technologijų „Bebras“ varžybos. Lapkričio 8 dieną Vilniaus mažajame teatre geriausiai pasirodžiusiems dalyviams įteikti apdovanojimai. Michailas Skalskis užėmė 9-ąją vietą aštuntokų grupėje. Tai geriausias mūsų mokyklos moksleivių pasiekimas šiame konkurse. Sveikiname!
                                                                 Parengta pagalwww.bebras.lt

 

2008 LAPKRIČIO 7

081107_d.rubinsteinas     Sveikiname 9a klasės mokinį Dovydą Rubinšteiną, savo amžiaus grupėje (g. 1993 – 1995 m.)  jaunių dziudo pirmenybėse užėmusį pirmąją vietą.