Koncertai

 2012 m. vasario 22 d.
120222_projektas_sveciai120222_projektas_trys_kampai
     Mūsų mokykloje lankėsi svečiai, dalyvaujantys trišaliame (Los Andželas – Tel Avivas – Vilnius) tarptautiniame projekte „Trys kampai“.
120222_projektas_sveciai_5120222_projektas_sveciai_6
120222_projektas_sveciai_2120222_projektas_sveciai_3120222_projektas_sveciai_4
2011 m. gegužės 4 d.
litvakai

     Balandžio 28 dieną mūsų mokyklą aplankė 40 garbingų svečių iš Izraelio. Tai vadinamieji litvakai, kurie Izraelyje yra įkūrę Vilniaus žydų draugiją. Jie patys arba jų tėvai yra išeiviai iš Lietuvos ir dalį savo gyvenimo sieja su Lietuva. 
     Svečiai buvo labai šiltai sutikti mokykloje. Kalbėjomės apie mūsų tragediją – Holokaustą, džiaugėmės vieni kitais.
     Noriu nuošidžiai padėkoti mokytojai Gintarei Kuklienei už labai gražiai parengtą projektą: viskas buvo atlikta puikiai ir sklandžiai. Sveikinu mokytoją su sėkme. 
     Taip pat dėkoju IX klasės mokiniams ir auklėtojai, mokytojai Jovitai Štikelienei ir ansambliui „Simcha“. 
     Mes mokame renginius organizuoti puikiai ir skoningai.

 Parengė mokyklos direktorius Miša Jakobas

2011 m. kovo 21 d.

 PIRMASIS BALTIJOS ŠALIŲ ŽYDŲ MOKYKLŲ FESTIVALIS

110317-20_talinas

     Mūsų mokyklai gimė graži idėja po 20 metų suvienyti Baltijos žydų mokyklas ir surengti muzikos, dainų ir šokių festivalį. Trumpai tariant, pasisekė. Pastarasis buvo puikiai organizuotas: skambėjo smagios dainos ir grožėjomės grakščiais šokiais. Visa tai festivalio dalyviams sukėlė gražių emocijų, visus siejo draugystė, šiluma ir nuoširdus bendravimas. Būtent tuo gali pasigirti kiekviena žydų mokykla, būtent tai yra būdinga žydų tautai: aš tau draugas, jeigu tu parodai man širdį ir sulauki atsako. 
     Mūsų vaikai puikiai pasirodė, patyrė daug įdomių įspūdžių, liko patenkinti puikiai suorganizuota kelione, logistika. Mokiniai nuostabiai gražiai tarpusavy bendravo. O juk būtent tai yra svarbu kiekvienam pedagogui. 
     Ansambliui dar daug reikia dirbti, dar daug ko reikia siekti, tačiau viskas yra įveikiama. Palinkėkime jiems sėkmės. Taip pat kviečiame mokinius įsijungti į ansamblio kolektyvą. Kas gali būti gražiau, kaip matyti savo vaiką šokantį ar dainuojantį. 
     Mieli Tėveliai, juk tai nereikalaujanti didelių išlaidų investicija į vaiko ateitį. Kaip gaila, kad ne visi tai supranta. Paprasčiausiai gaila, kai Laimės Paukštė išslysta iš rankų. Kodėl Jūs neklausote išmintingo direktoriaus balso? 
     Aš prižadu ansamblio dalyviams, kad keliausime ir toliau, bet reikia dirbti. Pigių numerių ir pigaus popso po pasaulį nevežiosime. Sėkmės!

 Parengė mokyklos direktorius Miša Jakobas

2010 m. gruodžio 3 d.
101203_ort_sveciai101203_ort_sveciai_2

     Šiandien mokykloje viešėjo ORT generalinio direktoriaus pavaduotojas Vladimir Dribinskij, Prancūzijos ORT direktorius Lucien Kalfon ir Šveicarijos ORT teisininkas Robert Equey. Salėje svečiams koncertavo ansamblis „Simcha“, 5a klasės moksleiviai parodė vaidinimą, skirtą Chanukos šventei.

2010 m. birželio 1 d.
100601_nemencine100601_nemencine_2

     Birželio 1 dieną mūsų mokyklos direktorius M. Jakobas ir ansamblio „Simcha“ instrumentinė grupė bei vadovės J. Štikilienė ir L. Semigrejeva Nemenčinėje dalyvavo koncerte „Vaikai – vaikams“. Jis buvo skirtas Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti. 
     Ansamblis atliko du kūrinius. Šiame koncerte dalyvavo ir kiti vaikų šokių ir dainų kolektyvai iš viso Vilniaus miesto.
     Mūsų mokyklos direktorius M. Jakobas tarė sveikinimo žodį ir padovanojo didelį tortą Nemenčinėje įsikūrusiam Vaikų ir paauglių socialiniam centrui, kuris surengė šią gražią šventę.

 Parengė Viktorija Grinkevičienė

 2010 m. gegužės 28 d.
sveciai

     Gegužės 28 dieną, penktadienį, mūsų mokykloje lankėsi svečiai iš Meksikos ir Jungtinės Karalystės. 
     Delegacijos vadovas Mauricio Merikanskas, jo žmona, sūnus su žmona ir kiti svečiai finansiškai remia pasaulinę ORT organizaciją, taip pat ir mūsų mokyklą. 
     Savo šiltu pasirodymu svečius pasveikino mūsų mokyklos kolektyvas „Simcha“, valgyklos vedėja juos pavaišino puikiais žydiškais pietumis. 
     Garbingus svečius maloniai nustebino tai, kaip puikiai sekasi mūsų mokyklai. 
     Noriu padėkoti pavaduotojai J.Lichtinšain, ansamblio nariams bei vadovėms J.Štikelienei, L.Semigrejevai ir valgyklos vedėjai Basiai.

 Parengė Miša Jakobas

 2009 gruodžio 9 d.

091209_koncertas_20meciui

Gruodžio 9 dieną „Lėlės“ teatre įvyko jubiliejinis koncertas, skirtas mūsų mokyklos 20-mečiui.

 2009 rugsėjo 2 d.

090804_zelva090804_zelva2

 Rasos Povylienės nuotraukos

     Rugpjūčio 6 d. ansamblio ,,Simcha“ atstovai dalyvavo žydų kultūros paveldo projekte ,,Kai nebelieka net vardų“. Mokiniai aplankė Želvos miestelį ir Ukmergę. Želvoje įvyko 40 minučių trukęs ansamblio koncertas.

 2009 gegužės 7 d.

     2009 gegužės 7 dieną mokyklos ansamblis „Simcha“ dalyvavo  Izraelio valstybės paskelbimo 61-ųjų metinių  minėjime, kuris vyko viešbutyje „Reval hotel Lietuva“. Vakaro svečiai turėjo galimybę pasiklausyti nuotaikingų kolektyvo atliekamų dainų jidiš kalba: „Ale brider“, „Bulbes“, „Der tsirk“. Instrumentinis ansamblis pagrojo freilachsą, šokėjos pagal žydų tautos melodijas pašoko du šokius. Koncerto metu skambėjo dainos ir hebrajų kalba: „Yela disco“, „Adon olam“, „Hajom“, „Tfila la medinat Izrael“, „Rak be Izrael“. Renginio pabaigoje visi dalyviai su vėliavėlėmis rankose pakilo į sceną dainuodami dainą „Am Izrael kchai“.                                                                                               Parengė Jovita Štikelienė

 2009 kovo 27 d.

090327_folkloras_jungia_mus090327_folkloras_jungia_mus_2

     Kovo 27 dieną ansamblis „Simcha“ dalyvavo IV-ąjame festivalyje „Folkloras jungia mus“, į kurį kasmet sukviečia J. Pauliaus pagrindinė mokykla. Ansamblio„Simcha“ vyresniųjų merginų grupė (vad. J. Štikelienė), instrumentinei grupei (vad. L. Semigrejeva) pritariant, padainavo dainą jidiš kalba „Bulbes“. Merginų choreografijos grupė pašoko nuotaikingą kompoziciją pagal populiarias žydų melodijas. Tarp dalyvių buvo lenkų, baltarusių, rusų, totorių tautybės moksleivių. Buvo įdomu pamatyti kitų tautų kolektyvų parengtus pasirodymus.

Parengė Jovita Štikelienė

 2008 gruodžio 10 d.
081210_vaikunamai 081210_vaikunamai7

     Mūsų mokykloje gyvuoja graži tradicija – organizuoti paramos akcijas. Šiais mokslo metais su Nemenčinės vaikų ir paauglių socialiniu centru pasirašėme socialinės partnerystės sutartį. Ta proga mokykloje buvo renkami žaisliukai, kanceliarinės prekės, drabužėliai. Nuoširdžiai dėkojame visiems, padėjusiems įgyvendinti šią gražią idėją. 
     Akcija baigėsi gruodžio 10 dieną „Simcha“ ansamblio (vadovės Jovita Štikelienė ir Larisa Semigrejeva) pasirodymu Nemenčinės socialiniame centre.

 2008 birželio 20 d.

     Mes, ansamblio ,,Simcha“ nariai, neseniai grįžome iš 2 savaites trukusios kelionės po Lenkiją, Izraelį ir Rusiją. Pamatėme tikrai daug. Labiausiai patiko Izraelyje. Atvykus į Izraelio sostinės Tel – Avivo oro uostą, mus pasitiko ir toliau lydėjo gidė, kuri supažindino su šalies istorija, kultūra, papročiais. Grupės saugumu rūpinosi keli Izraelio kariuomenės kariai. Su mumis buvo ir madrichė (vadovė) Libbi, su kuria linksmai bendravome, žaidėme vakarais. Aplankėme Jeruzalę, Izraelio šiaurėje ir Viduržemio jūros pakrantėje esančius miestus. Didžiausį įspūdį paliko Jad Va Šem muziejus Jeruzalėje, Masados tvirtovė, maudynės Negyvojoje jūroje bei naktinis Izraelio gyvenimas. Ansamblio ,,Simcha“ ir jo vadovų vardu norime padėkoti organizatoriams už puikią galimybę pažinti bei pamatyti šią nuostabią šalį iš arčiau.

Parengė Elina Svešnikova, 9 a kl.

 2008 birželio 6 d.

 Mokyklos ansamblio „Simcha“ kelionė maršrutu Vilnius – Varšuva – Tel Avivas – Maskva -Vilnius 

080529_0613_simcha_lenkija 080529_0613_simcha_lenkija2

     Nuo gegužės 29 iki birželio 13 dienos trylikos vaikų koncertinė grupė, lydima vadovų, yra išvykusi į įdomią ir labai brangią kelionę. Pasaulinės organizacijos ORT kvietimu mūsų mokyklos ansamblis dalyvavo šios organizacijos GA (Generalinėje Asamblėjoje), keliavo po Varšuvos senamiestį, aplankė Varšuvos Geto vietas, žygiavo „Taikos marše“ iš Osvencimo į Birkenau koncentracijos stovyklą. Turiu pripažinti, kad mūsų vaikai puikiai pasirodė GA iškilmingo koncerto metu, labai gražiai sugiedojo Izraelio valstybės himną Birkenau, 11 klasės moksleivė puikia anglų kalba papasakojo apie mokyklą ir kokia yra ORT veikla mokykloje. Laukiame moksleivių įspūdžių iš puikios kelionės į Izraelį.

Mokyklos direktorius Miša Jakobas

2008 gegužės 23 d.  

     Mūsų mokyklos ansamblis „Simcha“ dalyvavo Utenoje vykusiame tarptautiniame vaikų šokių festivalyje „Po vasaros dangumi“, į kurį susirinko 150 vaikų iš Ukrainos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos.

 2008 gegužės 13 d.

israel60_080513b2

     Gegužės 13 dieną Mokytojų namų salėje mūsų mokyklos bendruomenė surengė Izraelio valstybės nepriklausomybės šventės minėjimą. Šventėje dalyvavo: LŽB pirmininko pavaduotoja M. Grodnik, Izraelio ambasados Baltijos šalyse kultūros ataše Dovydas Levinas ir Izraelio ambasados pirmasis sekretorius I. Koifman. Mokyklos ansamblis parodė savo naująją programą. Smagu buvo klausytis gražiai dainuojančių ir šokančių vaikų.

2008 balandžio 10 d.  

     2008 balandžio 10 – 13 dienomis Vilniuje vyko Pabaltijo šalių Makabi klubų konferencija ir sporto žaidynės. Atidaryme koncertavo mūsų mokyklos ansamblio „Simcha“ instrumentinė grupė (vadovė Larisa Semigrejeva) ir vokalinė grupė (vadovė Jovita Štikelienė).

 2008 kovo 30 d. 

080330_ch.ivri._simcha 080330_ch.ivri._simcha.3

     Žydų bendruomenėje vyko susitikimas su Izraelio ambasadoriumi Chen Ivri. Po susitikimo koncertavo mūsų mokyklos ansamblis „Simcha“.

 2008 kovo 12 d.

teisuoliai pasaulio_teisuoliu_08-03-12

    Užupio gimnazijoje įvyko Pasaulio Tautų Teisuolių apdovanojimo ceremonija, kurią organizuoti padėjo ir mūsų mokykla. Mokytojos Jovita Štikelienė ir Larisa Semigreeva parengė muzikinę programą. Jos kartu su moksleiviais atliko keletą įsimintinų kūrinių, merginų ansamblis gražiai padainavo. Renginyje dalyvavo ir mokyklos direktorius Miša Jakobas.

2007 gruodžio 6-7 d.  

ryga   Ansamblis ,,Simcha“ šventė Chanuką Rygoje, Dubnovo mokykloje. Kelionei ruošėsi iš anksto: mokėsi ir kartojo Chanukai skirtą repertuarą, mąstė apie dovanas, užsakė šventinį tortą su Chanukos atributika, skalbė, lygino koncertinius drabužius, pirko suvenyrus, rašė laiškus draugams. Rygoje mus sutiko lyg geriausius svečius. Kartu uždegėme žvakes, paruošėme bendrą koncertą, lygiai taip pat jaudinomės išeidami į sceną. Koncerto metu į sceną pakilo mūsų mokyklos devintokai Patrikas Cvizonas ir Danielius Skudovičius, kurie iškilmingai įnešė iš Vilniaus  atsivežtą gražų tortą su degančiomis chanukijos žvakutėmis. Rygos mokyklos jaunieji vokalistai pademonstravo visiems savo muzikalumą, atlikdami dvi labai gražias Chanukai skirtas dainas. Ansamblis ,,Simcha“ savo ryškiu, linksmu pasirodymu sugebėjo sukurti šventinę nuotaiką scenoje ir (iš pirmo žvilgsnio) niūrioje mokykloje. Linksmi ansamblio instrumentinės grupės ritmai dar labiau pagyvino programą. Tai buvo pirmas ir , svarbiausia, sėkmingas susitikimas su žiūrovais. Pamiršę jaudulį, visi vaikai šoko, vaišinosi spurgomis, bendravo, susidraugavo. Kitą dieną ,,Simcha“ kolektyvas vaikštinėjo po senąją Rygą, čiuožinėjo pačiūžomis ,,Lido“ pramogų centre. Tuomet atsisveikino su savo draugais rygiečiais. Kupini naujų kūrybinių planų, lydimi geros nuotaikos grįžome į Vilnių.

Parengė direktoriaus pavaduotoja Jelizaveta Lichtinšain

2007 lapkričio 19 d.  

     Ansamblis „Simcha“ dalyvavo PPRC vykusiame parodos, skirtos įvairių kultūrų ugdymui mūsų šalyje, atidaryme. Kotryna Reimerytė ir Liana Dolgopolova atliko dainą „Moše Haja“. Jemeno šokį pašoko Milana Sokolovskaja, Simona Trinkaitė, Ania Smirnova, Agneška Rykman, Rina Veler.

2007 spalio 19 d.  

     Ansamblio vokalinė grupė dalyvavo renginyje Merkinės gimnazijoje. Dainas jidish kalba atliko Kotryna Reimerytė, Liana Dolgopolova, Ksenija Kuzborskaja, Evelina Kac.