Gamtos mokslų diena mokykloje

, Naujienos

     Kovo 20 diena – Tarptautinė Žemės diena. Šiai progai geografijos ir biologijos mokytojos Laimutė Kavaliauskienė ir Rasa Burakienė pristatė mokyklos bendruomenei vykdomą projektą „Jaunieji mokslo tyrėjai“.

     Mokiniai mokykloje vykdo tyrimus. Tiria mikrokultūrų plitimą mokykloje ir dezinfekcinių medžiagų poveikį joms. Stebi klimato kaitą Lietuvoje 2012 – 2013 metais.


     Tyrimo metu mokiniai nustatė, kad mokykloje paplitęs pelėsis. Toliau domėsimės, kokių rūšių pelėsiai plinta. Taip pat nustatė, kad geriausiai pelėsio plitimą stabdo valiklis „Harpic“.
     Vienuoliktokai Julius Jurkevičius ir Paulius Zenevičius stebi klimato kaitą Lietuvoje. Mokyklos bendruomenei vaikinai pristatė pastebėtus pokyčius, lankėsi VU Hidrometeorologijos katedroje, bendravo su mūsų mokyklos buvusiu mokiniu Steponu Peškaičiu apie studijas šioje katedroje. Steponas vienuoliktokams papasakojo apie VU meteorologijos stotį, perspektyvas baigus šiuos mokslus.
     Dešimtų ir vienuoliktų klasių mokiniai lankėsi Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute. Ten bendravo su įvairių laboratorijų specialistais.


     Mokiniai lankėsi Jungtinėje VU ir VGTU ląstelių technologijų tyrimų laboratorijoje. Laboratorijos vedėjas pasakojo apie kamieninių ląstelių tyrimus ir jų panaudojimą medicinoje.

     Kovo 14 dieną VU Gamtos mokslų fakulteto Neurobiologijos ir biofizikos katedroje vyko paskaita apie smegenų tyrimus. Lektoriai mokiniams papasakojo apie šizofreniją, šios ligos diagnozavimą , naujausius smegenų tyrimus Lietuvoje ir pasaulyje. Maloniai kvietė baigus mokyklą pasirinkti šios srities studijas.


     Dešimtokai ir vienuoliktokai lankėsi Santariškių klinikų Hematologijos ir transplantologijos skyriuje. Mokiniai lankėsi Molekulinės biologijos laboratorijoje, kur jiems specialistė papasakojo apie kraujo vėžio kilmę, parodė laboratorijos įrangą ir kaip tiriama kraujo ląstelių genetinė medžiaga, norint diagnozuoti kraujo vėžį.
      Transplantologijos skyriuje mokiniai bendravo su žymiu transplantacijos medicinos mokslų daktaru Valdu Pečeliūnu. Jis mokiniams papasakojo apie medicinos pasiekimus šioje srityje, kvietė baigus studijas nepalikti Lietuvos, nes čia labia reikalingi jauni specialistai.


Trackback from your site.